Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej: pięć zwycięstw dla LKS Klimczok Bystra

 • 2019-01-08 02:32

W poniedziałek, 7 stycznia 2019 roku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbył się drugi dzień zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Tego dnia najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra, którzy pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

Po raz kolejny w kategorii Junior E bezkonkurencyjny okazał się Kacper Tomasiak. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra lądował najdalej zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii i po skokach na odległość 45,5 oraz 42,5 metra o prawie 10 punktów pokonał Mikołaja Wantuloka z WSS Wisła (44 i 39,5 m). Podium uzupełnił klubowy kolega Tomasiaka – Tymoteusz Dyduch, który uzyskał 41,5 oraz 40,5 metra.

Wyniki na HS-44:

Junior E

1. Kacper Tomasiak (LKS Klimczok Bystra)

2. Mikołaj Wantulok (WSS Wisła)

3. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)

Juniorki

1. Sara Tajner (SSR LZS Sokół Szczyrk)

2. Pola Bełtowska (AZS Zakopane)

3. Amelia Polanowska (AZS Zakopane)

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w kategorii Kobiety stanęła Kamila Karpiel. Zawodniczka zakopiańskiego AZS-u w pierwszym konkursie uzyskała 69,5 metra, w drugim wylądowała dwa metry dalej i tym samym pewnie zwyciężyła w zawodach. – Moje skoki oceniam jako dobre, chociaż jest w nich jeszcze wiele niedociągnięć nad którymi staram się pracować – wyjaśnia Kamila Karpiel. – Na szczęście pogoda dzisiejszego dnia bardzo sprzyjała skakaniu, było ładnie, ale zimno, ale cóż... w końcu mamy książkową zimę. Zawody podsumuję na pewno na plus i mam nadzieję, że będzie to kolejny krok do przodu – dodaje Karpiel.

Obok niej na podium stanęły Czeszka Zdeńka Pesatova oraz Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk.

Wyniki pierwszego konkursu na HS-77:

Junior D

1. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)

2. David Rygl (LSK Lomnice)

3. Lukas Doleźal (BKL Machov)

Junior C

1. Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra)

2. Petr Vaverka (TJ Dukla Frenstat)

3. Michał Martynek (LKS Olimpia Goleszów)

Kobiety

1. Kamila Karpiel (AZS Zakopane)

2. Zdeńka Pesatova (Czechy)

3. Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk)

Na skoczni HS-106 w kategorii Junior B dwukrotnie najlepszy okazał się Adam Niżnik z klubu TS Wisła Zakopane. 17-latek w pierwszym konkursie oddał skok na odległość 103,5 metra, natomiast w finale wylądował pół metra dalej i tym samym dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. – Dzisiejsze zawody uważam za bardzo dobre, ponieważ warunki do skakania były niemalże idealne. Moje skoki były naprawdę dobre, choć nieidealne, bo zabrakło tylko prowadzenia równo nart w powietrzu, ale poza tym wspaniale się czułem – mówi z uśmiechem na twarzy Adam Niżnik. – Skocznia była super przygotowana, a zeskok był idealny i równy. Również te nowe tory były rewelacyjne i wspaniałe, nie było żadnych drgań – po prostu tylko cieszyć się i skakać – podsumowuje zawodnik Kadry TZN.

Medale wywalczyli również Kacper Juroszek, który reprezentuje barwy klubu WSS Wisła oraz Mateusz Gruszka z zakopiańskiego AZS-u.

Wyniki pierwszego konkursu na HS-106

Junior B

1. Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane)

2. Kacper Juroszek (WS Wisła)

3. Mateusz Gruszka (AZS Zakopane)

Junior A

1. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)

2. Wiktor Pękala (SSR LZS Sokół Szczyrk)

3. Benedikt Holub (TJ Dukla Frenstat)

Senior

1. Dusan Doleźel (TJ Dukla Frenstat)

2. Witalij Kaliniczenko (Ukraina)

3. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)

Wyniki drugiego konkursu na HS-77:

Junior D

1. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)

2. David Rygl (LSK Lomnice)

3. Lukas Doleźal (BKL Machov)

Junior C

1. Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra)

2. Michał Martynek (LKS Olimpia Goleszów)

3. Petr Vaverka (TJ Dukla Frenstat)

Kobiety

1. Kamila Karpiel (AZS Zakopane)

2. Zdeńka Pesatova (Czechy)

3. Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk)

Wyniki drugiego konkursu HS-106:

Junior B

1. Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane)

2. Mateusz Gruszka (AZS Zakopane)

3. Kacper Juroszek (WSS Wisła)

Junior A

1. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)

2. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)

3. Wiktor Pękala (SSR LZS Sokół Szczyrk)

Senior

1. Dusan Doleźel (TJ Dukla Frenstat)

2. Witalij Kaliniczenko (Ukraina)

3. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)

Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN

oglądalność: (1739) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • DanielBlanco bywalec
  @michal1238 @michal1238

  Kaliniczenko jest aktualnie najlepszym skoczkiem z Ukrainy, a za rywali tutaj miał Polaków raczej z 4. dziesiątki w hierarchii. Sądzisz, że w czołowych krajach skoczkowie nr 30-40 są lepsi od Witalija?
  Ukrainiec w zawodach rangi PK wystąpił ostatnio dwukrotnie w Engelbergu. Zajął 42. i 43. lokaty, bedąc lepszym od kilku Niemców

 • michal1238 bywalec
  Nazwa

  Fajna ta nowa nazwa cyklu, taka nie za prosta i nie za mądra...
  A jeśli chodzi o wyniki, to zaskakująco dobrze Kaliniczenko, chociaż trzeba przyznać, że rywali za mocnych nie miał. W każdym razie wstyd dla gospodarzy, że na własnej skoczni nie potrafią wystawić kilku seniorów, umiejących skakać na nartach dalej od Ukraińca. Niestety wynika to głównie z braku zawodników, co nie wróży dobrze polskim skokom narciarskim na następne lata.

 • tjzE doświadczony

  Niżnik ogrywa Juroszka? Ciekawe

 • kate28 bywalec
  NPRSNiKN

  NPRSNiKN brzmi nieźle. Dużo lepiej niż Lotos Cup.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).