Bez Klimowa i reszty Rosjan w Predazzo

 • 2019-01-10 13:34

Jewgienij Klimow nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Predazzo (HS135). W tym samym czasie rosyjscy skoczkowie będą brali udział w krajowych mistrzostwach w Czajkowskim, będących eliminacjami do Mistrzostw Świata w Seefeld.

Decyzję o braku startu Rosjan we Włoszech przekazał Dmitrij Dubrowski, prezesa Rosyjskiego Związku Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej.

- Klimow nie wystartuje w Pucharze Świata w dolinie Val di Fiemme - informuje działacz: - Po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni potrzebuje chwili wytchnienia. Następnie wystąpi w Mistrzostwach Rosji w Czajkowskim, które będą naszymi eliminacjami do składu na Mistrzostwa Świata. Oczywiście, ze względu na dotychczasowe wyniki, Klimow jest już pewny wyjazdu do Seefeld.

- Mistrz Rosji automatycznie zapewni sobie wyjazd na MŚ w Seefeld. Dlatego w Czajkowskim zaprezentuje się cała krajowa czołówka zawodników. Wystartują także juniorzy - kończy Dubrowski.

W obecnym sezonie Jewgienij Klimow wygrał zawody w Wiśle, zostając pierwszym rosyjskim triumfatorem konkursu oraz liderem Pucharu Świata. Obecnie zajmuje jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. 67. Turniej Czterech Skoczni zakończył na piętnastej pozycji.


Adam Bucholz, źródło: TASS
oglądalność: (6099) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gihat początkujący
  @dervish @bxi

  Za wcześnie skreślasz Norwegów i Austriaków.. oj za wcześnie... Szcegolnie Austriacy mogą wszystkich zaskoczyć - tym bardziej, że bedą skakali u siebie. My mamy problem ze stabilnym czwartym, bo ani Stefan, Kuba czy Maciek nie prezentują na tyle stabilnej formy, aby brać za pewnik nasz medal.. Mam osobiście złe przeczucia co do drużynówki na MŚ, ale mam nadzieje, że to się nie spełni.

 • gihat początkujący
  @Karp @Karp

  Akurat Wasiljewa za pewnik bym nie brał, bo on tam już od dłuższego czasu ma pod górkę z działaczami ze związku, którzy robili wszystko, aby go usunąć z oficjalnych kadr.

 • krzsztofS początkujący

  Troche bez sensu, lepiej jakby odpuscili sobie Sapporo

 • Karp weteran

  No ale skład Rosjan raczej znany. Klimow, Korniłow, Vassiliew, Trofimow. Pewnie biorą pod uwage jeszcze Nazarowa. Natomiast myslałem kiedyś, że Maksimoczkin odpali. No ale przepadł- ot kolejny niespełniony talent

 • bxi weteran
  @dervish @dervish

  Tylko co przyniesie to wycofywanie? Przy sprawiedliwych warunkach dwa indywidualne medale zdobędzie Kobayashi. Medale drużynowe podzielą między sobą Polska, Niemcy i Japonia. Tylko kolejność na podium jest zagadką.

 • pazdiale początkujący
  typy


  https://obszernekursy7.blogspot.com/ - Kupon na jutro z kursem ponad 300 dostępny! do tej pory na 6 kuponów aż 5 trafili i wszystkie trafione! skany na blogu! polecam bo sam trafiłem z nimi przedostatni kupon

 • dejw profesor
  @dejw @Bernat__Sola

  Oj tak, to byłoby możliwe ;) Na szczęście akurat jemu to na pewno nie grozi, nawet jakby dostał jakiś tajfun pod narty, a reszta miała w plecy; jego forma wciąż utrzymuje się równym, beznadziejnym poziomie, ostatnio nie był wstanie poradzić sobie na lokalnych zawodach w Finlandii z M.Ahonenem, Vanską, Kytoesaho i Taehkaevourim.

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @dejw

  Jakby Bojarincew zdobył złoto, to szefostwo związku woziłoby go już do końca sezonu :D

 • dejw profesor

  No to przydałaby się mała loteryjka z jakąś wycinką Klimowa, aby złoto zdobył Sardiejew i wbił do składu na MŚ ;)

 • SebaSzczesny profesor

  Dobrze że od niedzieli minęło kilka dni czekam na osłabnięcie Kobayashiego :))

  Mam nadzieje że jutro juz bedzie gorzej skakal

 • dervish profesor

  Zaczęło się taktyczne wycofywanie celem lepszej podgatowki do głównej imprezy sezonu.

 • Ad1K profesor

  Klimov obecnie prezentuje się tak jak myślałem - kręci się koło TOP10, gdy odda dwa bardzo dobre skoki, tego samego spodziewałem się po Ryoyu Kobayashim mniej więcej w drugiej części T4S. Tak myślałem miesiąc temu, ale nic z tego, Japończyk to nie Klimov.

 • EmiI profesor
  @iwo1333 @gosposia

  I tak gorzej by się jego kariera nie potoczyła. Pomijając że przynajmniej w rozmowie ze skijumping.pl mówił że MP mogą mieć wpływ na skład, w przypadku równych warunków. Czyli nic wprost nie obiecał, a warunki wtedy były dość loteryjne.

 • gosposia weteran
  @iwo1333 @zimowy_komentator

  To akurat było może jedno z sensowniejszych pociagnięć Kruczka, że nie wziął Rudy na T4S. Wyobrażasz sobie Rudę po takim Turnieju? Europejczycy nie sa tak od(to)porni psychicznie jak Muminow.

 • EmiI profesor
  @iwo1333 @iwo1333

  W mistrzostwach Rosji zawsze są przeliczniki za wiatr, więc mała szansa by wyskoczył ktoś z drugiego szeregu.

 • gosposia weteran
  a to sie wszyscy zmartwią

  Dobrze, że w tym roku wyskoczył Klimow, bo by wszyscy za nimi płakali tak, jak za Koreańczykami, kiedy ich nie ma.

 • skortom76 weteran
  @iwo1333 @iwo1333

  W sumie to w kadrze Rosji nie ma znaczenia kto pojedzie, bo poza Klimowem reszta to beznadzieja, nie liczę fartownych punktów Wasiljewa i Trofimowa.

 • zimowy_komentator profesor
  @iwo1333 @iwo1333

  Tak jak Kruczek przed laty "podium z Mistrzostw Polski jedzie na TCS". Wicemistrzem został wtedy Adam Ruda i na TCS pojechał... palcem po mapie :)

 • jma profesor
  @iwo1333 @iwo1333

  Najwyżej będzie rezerwowym :)

 • Kolos profesor

  Tytuł wprowadza w błąd - nieobecny nie będzie tylko Klimov ale cała Rosyjska kadra.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).