Żyła i Kubacki po kwalifikacjach w Predazzo

 • 2019-01-11 22:00

Dawid Kubacki utrzymuje wysoką dyspozycję z 67. Turnieju Czterech Skoczni. 28-latek był najlepszym z Polaków we wszystkich piątkowych seriach w Predazzo, gdzie do coraz lepszego skakania powraca Piotr Żyła. Kubacki w kwalifikacjach zajął trzecie miejsce, a Żyła, który dużo punktów stracił na notach za styl, finiszował szesnasty.

Dawid Kubacki:

Tory najazdowe starego typu to w jakimś stopniu utrudnienie? - Nie nazwałbym tych torów starymi, bo pewnie wycinali je w tym roku <śmiech>… Tutejszy wyciąg krzesełkowy ma już trochę lat, ale sprawuje się bardzo dobrze. Powiedziałbym, że lepiej od wielu nowoczesnych. Wsiada się i jedzie na górę, nie mając problemu w postaci czekania. Szczerze przyznam, że takie rozwiązania są znacznie lepiej od kolejek czy wagoników.

- W czym przeszkadzały komuś wyciągi krzesełkowe, że odchodzi się od nich na skoczniach? One jeździły, działały i nie było kłopotów. Przychodziło się i ruszało w stronę rozbiegu. Nie trzeba było marznąć czy czekać, a na dodatek można sobie usiąść, a nie stać, jak choćby w Bischofshofen. Tam czasami trzeba było się wracać, ponieważ tamtejsza konstrukcja ulegała awariom i nie bardzo chciała działać. Pod tym względem stare wyciągi są dobre, bo jak ma prąd, to pojedzie. Nowe niekoniecznie… - dodaje Kubacki.

Jak 28-latek ocenia swoje piątkowe próby? - Wszystkie były całkiem udane. Zarówno treningowe, jak i kwalifikacyjny. Wiadomo jednak, że jest nad czym pracować. Mimo wszystko, mogę być zadowolony z tego dnia. Nie wiedziałem nawet, że debiutuję tutaj w zawodach Pucharu Świata <śmiech>…

Piotr Żyła:

- Nie do końca udawało mi się składać dziś do lądowania… Źle podchodziło mi się do zeskoku. Trochę mną skręcała, a potem nie dało się z tego wykonać poprawnego telemarku. Ogólnie był to porządny dzień. Zarówno w drugim skoku treningowym, jak i kwalifikacyjnym, tonęła mi końcówka narty. Wszystko da się jednak poprawić.

Czy czwartkowe zmiany lotów polskich skoczków miały jakikolwiek wpływ na przygotowania do zawodów we Włoszech? - Faktycznie, było troszkę zmian logistycznych. Nie skupiałem się jednak na tym. Wsiadłem w samolot i leciałem <śmiech>… Nie zgubię się, bo na lotniskach zawsze trzymam się stada <śmiech>.

- Predazzo na przestrzeni lat nic się nie zmieniło. Fakt, że mamy tutaj klasyczny najazd z torami wycinanymi w lodzie, nie ma większego znaczenia. Raczej nie ma dużej różnicy. Na klasycznych torach więcej się dzieje, bo trochę bardziej rzuca.

- Po Turnieju Czterech Skoczni już jest dobrze – zakończył 31-latek.

Korespondencja z Predazzo, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4917) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lestek weteran
  @Lestek @gosposia

  Pomyliłaś odbiorcę czy artykuły?

 • Ad1K weteran

  Faktycznie nieco inny od poprzednich ten wywiad z Piotrkiem, ciekawe czy wróci do dobrego skakania, dziś w kwalifikacjach byłby spokojnie w TOP10 przy normalnym lądowaniu. Dawid robi swoje i jest kandydatem do podium, brakuje mu jednak tej takiej maestrii w podejściu do lądowania i pewnego progu nie przeskakuje, tzn. dostaje 18,5, czasami 19.

 • gosposia weteran
  @Lestek @Lestek

  A najbardziej przeszkadza ci pewnie to, że się przed skokiem żegna, co?

 • Lestek weteran

  Po przeczytaniu akapitu 'W czym przeszkadzały komuś wyciągi krzesełkowe, że odchodzi się od nich na skoczniach? (...)" doszedłem do wniosku, że bardziej interesującym byłby tytuł: "Kubacki po kwalifikacjach w Predazzo: Kurła, kiedyś to było".

 • iwo1333 bywalec
  Tory

  Jestem dość zmieszany. Czy jakiś ekspert jest w stanie mi wytłumaczyć czym się różnią stare tory najazdowe od tych nowych? Są tory lodowe, ale czy to są te stare, czy właśnie te nowe? Jak nowe, to jak się nazywają i z czego są te stare, a jak na odwrót, no to... chyba wiadomo o co mi chodzi. Przepraszam język polski nie jest moim pierwszym językiem.

 • zimowy_komentator profesor
  @Stoszek @Stoszek

  Albo forma albo Piotrek. Nie można mieć tego i tego.

 • Stoszek profesor

  Piotrek wraca do siebie :D Takiego Piotrka można słuchać. Oby forma była i będzie gitara.

 • Krajsny stały bywalec

  Czyżby wrócił stary Piotrek? W końcu jest wywiad, którego rzeczywiście da się słuchać, bez bycia zażenowanym.
  Miejmy nadzieję, że nie będzie to obarczało formy Żyły.

 • zimowy_komentator profesor
  Oho zaczynają się wywiadziki i uśmieszki :)

  Czyli koniec ze skakaniem... :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).