PŚ w Predazzo: R. Kobayashi triumfuje po raz szósty z rzędu, Kubacki i Stoch na podium!

 • 2019-01-12 17:52

Ryoyu Kobayashi nie do powstrzymania! Lider Pucharu Świata odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w zawodach tej rangi. Tym razem okazał się najlepszy w Predazzo (HS135) po skokach na odległość 135 m i 136 m (czym wyrównał rekord skoczni). Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecie - Kamil Stoch. Punktowało czterech Polaków.

Ryoyu KobayashiRyoyu Kobayashi
Dawid Kubacki i Kamil StochDawid Kubacki i Kamil Stoch

W pierwszej serii konkursowej Ryoyu Kobayashi oddał znaczący krok w stronę szóstego z rzędu zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata. Japończyk poszybował na 135 metr i wyprzedzał o 16,4 punktu drugiego Dawida Kubackiego (122 m). Trzeci był Austriak Stefan Kraft (121,5 m), a czwarty - Czech Roman Koudelka (120 m).

Na piątej pozycji plasował się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 121,5 metra i na półmetku tracił 5,5 punktu do miejsca na podium. Szóste miejsce zajmował Słoweniec Anze Semenic (120,5 m), natomiast siódme - Piotr Żyła (121,5 m) ex aequo z Niemcem Stephanem Leyhe (119,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniali Philipp Aschenwald (125 m) oraz Yukiya Sato (118 m).

Do drugiej serii awansował jeszcze jeden zawodnik Stefana Horngachera, trzydziesty Stefan Hula (116,5 m).

Już na półmetku rywalizacji udział w zawodach zakończyli trzydziesty czwarty Maciej Kot (112,5 m) oraz czterdziesty Jakub Wolny (109 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 10. belki startowej przy silnym wietrze wiejącym z tyłu skoczni.

W finale Ryoyu Kobayashi ponownie znokautował rywali. Skacząc z dodatkowo skróconego rozbiegu wyrównał rekord skoczni, należący do Adama Małysza (136 m). Japończyk upadł po wylądowaniu, ale miało to miejsce po przekroczeniu strefy oceniania przez sędziów. Tym samym lider cyklu jako czwarty skoczek w historii odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Pozostałe miejsca na podium padły łupem Polaków. Dawid Kubacki pewnie utrzymał drugie miejsce po skoku na odległość 131,5 metra. Do zwycięskiego Ryoyu Kobayashiego zabrakło jednak aż 26,5 punktu. Na najniższy stopień podium wskoczył Kamil Stoch po próbie na odległość 133,5 metra.

Tuż za czołową trójką uplasowali się Stefan Kraft (129,5 m), Stephan Leyhe (127,5 m) i Roman Koudelka (129,5 m). Siódmą pozycję utrzymał Piotr Żyła (127 m). Czołową dziesiątkę ukończyli Manuel Fettner (132,5 m, awans z 22. pozycji), Killian Peier (130,5 m) oraz Anze Semenic (128,5 m).

Stefan Hula w finale lądował na 125 metrze i awansował na dwudzieste dziewiąte miejsce.

Serię finałową przeprowadzono z 12. i 11. platformy. Ryoyu Kobayashi jako jedyny oddawał próbę z 10. belki.

Dawid Kubacki po raz szósty w karierze (a trzeci tej zimy) stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Z kolei dla Kamila Stocha to 61. konkurs PŚ zakończony w czołowej trójce (czwarty raz w tym sezonie). To jednocześnie 189. i 190. podium reprezentantów Polski w indywidualnych zawodach PŚ.

Ryoyu Kobayashi, który odniósł dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Japończyk w dwunastu konkursach zgromadził 1056 punktów i wyprzedza Piotra Żyłę (565 pkt.) oraz Kamila Stocha (564 pkt.). Na piątą pozycję awansował Dawid Kubacki (432 pkt.).

Polacy odzyskali prowadzenie w Pucharze Narodów. Biało-Czerwoni (2082 pkt.) wyprzedzają o 73 punkty drugich Niemców (2009 pkt.). Trzecie miejsce zajmują Japończycy (1655 pkt.).

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w Predazzo. Początek kwalifikacji zaplanowano na 15:45. Same zawody mają rozpocząć się o 17:00.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (51555) komentarze: (530)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor
  @SebaSzczesny @Aaabbbb

  widzę pytajniki

 • Luk profesor

  Patrzcie co znalazłem na YouTube -
  https://www.youtube.com/watch?v=oUJpZciDGqQ

  Nie dość, że to jest jedna wielka bzdura, to jeszcze nie da się słuchać tego syntezatora mowy (bo wątpię, żęby to mówiła prawdziwa osoba).

 • Aaabbbb weteran
  Ciekawostka :)

  Przepraszam moderację, że z innej beczki: niechcący wsadziłem ignora jednemu Forumowiczowi (swoją drogą system mógłby jakoś wymuszać potwierdzenie decyzji typu: czy jesteś pewny?) i wszedłem na stronę administracyjną, żeby naprawić błąd. A tam: statystyki :).
  Nie wiem jak Wielce Szanowny jozek_sibek natrzaskał tyle komentarzy :).
  Ale za lat kilka będzie miał następcę w postaci SebySzczesnego, który po dwóch latach już jest w dziesiątce.
  Swoją drogą, jeśli chcecie zachować anonimowość, to nie podawajcie w mailach imion i nazwisk ;)))). Pełne RODO :).
  Ale te statystyki to też ciekawa rzecz do analizy.

 • Aaabbbb weteran
  @SebaSzczesny @Homeomorfismus

  Dziękuję :)

 • Homeomorfismus doświadczony
  @SebaSzczesny @Aaabbbb

  Widzę pytajniki.

 • Aaabbbb weteran
  @SebaSzczesny @sebaszczesny

  Do tej gromadki dochodzi równie słaby Zniszczoł. Jak to mówią: w społeczeństwie niewidomych jednooki jest królem. Wybiorą jednookiego ;). Chyba, że Stefek (najbardziej w niego wierzę), zostawi swoje problemy za sobą.

 • Aaabbbb weteran
  @SebaSzczesny @Aaabbbb

  PS2: użyłem cudzysłowa przy słowie Polak. Dajcie proszę znać, czy widzicie cudzysłów, czy pytajniki. Bo ja, po publikacji posta, te drugie.

 • Aaabbbb weteran
  @SebaSzczesny @fridka1

  Też jestem za szacunkiem, ale myślę, ża akurat Japoniec?nie ma takich negatywnych konotacji. Co innego szwab czy kacap.Raz napisał Japończyk.
  W USA przez wiele lat funkcjonuje określenie ?Polak?, które jest synonimem takiego wiejskiego głupka, cwaniaka, niezbyt pochlebne dla nas, w Rosji mówią o nas ?pszeki? (to od brzmienia naszych spółgłosek sz, takiego słownego szelestu. Przykładów jest więcej.
  Ale żebh nie było: chciałbym, podobnie jak Ty, żebyśmy szanowali inne nacje i siebie nawzajem. Można zacząć od tego forum.
  PS. Nie używam cudzysłowów, bo mi zmienia w pytajniki :)

 • fridka1 profesor
  @SebaSzczesny @sebaszczesny

  Byłoby ci miło gdyby np. na niemieckich forach fani tego sportu pisali o Stochu per "Polaczek"? Ludzie, może odrobina szacunku dla talentu i klasy sportowej?

 • fridka1 profesor
  @Yeremy91 @unnameduser

  A rozumiesz, że skoki to nie zawsze 2 plus 2 równa się 4? Ryoyu także pokazał talent wcześniej, może nie wygrywał konkursów, ale to nie znaczy, że teraz nie ma prawa miażdżyc konkurencji bez bycia podejrzewanym o grę nie fair. Takie są skoki, są tajemnicze, potencjał widać wcześniej, ale wybuch formy często jest niespodzianką nawet dla samego zainteresowanego. Doskonale pamiętam komentarze Miklasa odnośnie zwycięstw Hannawalda, który wygrywając TCS miał na koncie o wiele większe sukcesy niż Małysz wygrywając go rok wcześniej, a i tak nie uchroniło go to przed januszowatymi podejrzeniami. Prawda jest taka, że kochamy spiski, nam zawsze wiatr w oczy, my jako jedyni gramy fair reszta to mafia Panie Kochany, jak Kobayashi nie jest Niemcem czy Austriakiem to będzie "Japońcem", bo przecież trzeba jakoś okazać frustrację, nie? Bądźcie wszyscy wdzięczni, że jaki kibice tej dyscypliny możecie być świadkami naprawdę czegoś wyjątkowego.

 • unnameduser doświadczony
  @Yeremy91 @fridka1

  "Klepaniem buli" nazywasz regularne zdobywanie punktów PŚ?! A przypomnę jeszcze, że po pracy ze Szturcem już w sezonie 1999/2000 pojawiły się pierwsze miejsca w czołówce. Nie mówiąc już o tym, że kilka lat wcześniej pokazał talent, wygrywając / zajmując miejsca na podium w kilku konkursach. Jak to się ma do Japończyka, którego największe osiągnięcia przed tym sezonem to dwa miejsca w czołowej dziesiątce?

 • yyy profesor
  @FanKamilaStocha @FanKamilaStocha

  Wystarczyło by żeby przygotować dwa komplety tych numerów, zresztą pewnie nawet tak jest, bo co jak jeden się podrze? Powinni przetestować to w niemedialnym Pucharze kontynentalnym,

  ale hehe tam nie ma kwalifikacji...

 • zimowy_komentator profesor
  Wyliczanka sprzed 2 lat :)

  STOCH ma ŻYŁKĘ do skakania, jest zwinny jak KOT wcale MURANKA czy stłuczone ZIOBRO nie przeszkadza a gdy HULA wiatr nieznana mu jest bula, ZNISZCZOŁ wszystkich aż KU niemu lgną młode BACKI A cała reszta będzie STĘKAŁA po przegranych i da sobie czas WOLNY jak ostatnio Schlierenzauer i polecą gdzies na BIEGUN by juz wiecej nie wpasc w LEJĘ, CZYŻ po to aby w pełnej BIELI, KŁUSKIEM zjeść MIĘTUSA na osłodę swej porazki.
  Jeśli miłością do naszych orłów PAŁASZ, nie zapomnij o MAŁYSZU, któremu nigdy nie podskoczył żaden SZWAB.

 • oskaros początkujący
  Kamil

  Kamil dzięki temu drugiemu skokowi nabrał sporej pewności i zobaczycie że zacznie się teraz walka z Kobayashim:) Tylko Kamil w swojej Top formie jest w stanie z nim walczyć, może taka walka będzie już jutro a jeśli nie jutro to za tydzień w Zakopanem Stoch zrobi wszystko żeby wygrać u siebie:)

 • FanKamilaStocha bywalec
  numery startowe

  Zawsze mnie jedno zastanawia, dlaczego jeżeli kwalifikacje i konkurs są w ten sam dzień to zawodnicy muszą startować z numerami z kwali. Wystarczy rozegrać kwali pół godziny szybciej i problem jest rozwiązany. Przekazanie numerów startowych to przecież chwila..

 • Wzrost_skoczkow_narciarskich bywalec
  Wzrost podiumowiczów

  R.Kobayashi 175cm
  Kubacki 180cm
  Stoch 173cm

 • FanKamilaStocha bywalec
  Kot

  Co do Kota to widać u niego mały postęp. Dzisiaj był blisko punktów. Mam nadzieję, że jutro się uda.. Maciek ma te przewagę nad Wolnym, że u niego forma idzie powoli do góry, u Kuby niestety w dół.
  Hula w tej chwili będzie w drużynie, ale do MŚ jeszcze miesiąc.

 • Janek145 weteran

  Oglądając dzisiaj skoki Ryoyu poczułem się jakby to był Kamil z marca 2018. Absolutna deklasacja rywali, czapki z głów. Świetny konkurs Dawida, drugie podium z rzędu, a trzecie w sezonie-oby tak dalej. Cieszy również dyspozycja. Drugi skok już naprawdę fajnie się oglądało. Piotrek również dobrze, choć oczywiście nie są to jeszcze skoki sprzed TCSu. Ogólnie dzień dla nas na duży plus. Martwi natomiast dyspozycja zawodników 4-6 naszej kadry. Chyba rzeczywiście, jak wspomniał Rafał Kot, przydałby się im spokojny trening i analiza przed MŚ.

 • SebaSzczesny profesor

  Tak po prawdzie to może i dobrze że Kamil teraz nie jest w najwyższej formie. Ta forma po części by się marnowała bo wygranych i tak miałby mało. Tak jak dziś w tym konkursie nie miałby Kamil dużych szans na pokonanie Japonczyka i bylby maks 2.

  Może lepiej jak ta forma najwyższa będzie u Kamila jak Japoniec naprawde osłabnie i wtedy wpadna wygrane. Jeszcze 2 miesiace sezonu są także KK Kamil nie wygra bo strata wg mnie już za duża i forma Japońca za dobra żeby to odrobić ale kilka wygranych i kilkanascie podium mozna wyszarpac

 • Bernat__Sola profesor
  Statystyki cz. 4 (ostatnia)

  Zwycięzcy kwalifikacji przy wcześniejszych zasadach (top10 prekwalifikowane) i Man of the Day (najlepszy zawodnik spoza top10):

  Wisła Q: Jewgienij Klimow, Wisła MOTD: Jewgienij Klimow
  Ruka 1 MOTD: Domen Prevc
  Ruka 2 Q: Stefan Kraft, Ruka 2 MOTD: Johann Andre Forfang
  Niżny Tagił 1 Q: Johann Andre Forfang, Niżny Tagił 1 MOTD: Johann Andre Forfang
  Niżny Tagił 2 Q: Kevin Bickner, Niżny Tagił 2 MOTD: Antti Aalto
  Engelberg 1 Q: Stefan Kraft, Engelberg 1 MOTD: Daniel Huber
  Engelberg 2 Q: Marius Lindvik, Engelberg 2 MOTD: Dawid Kubacki
  Oberstdorf Q: Stefan Kraft, Oberstdorf MOTD: Markus Eisenbichler
  Garmisch-Partenkirchen Q: Dawid Kubacki, Garmisch-Partenkirchen MOTD: Markus Eisenbichler
  Innsbruck Q: Roman Koudelka, Innsbruck MOTD: Stefan Kraft
  Bischofshofen Q: Halvor Egner Granerud, Bischofshofen MOTD: Dawid Kubacki
  Predazzo 1 Q: Roman Koudelka, Predazzo 1 MOTD: Roman Koudelka

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).