Joachim Hauer zakończył karierę

 • 2019-01-18 01:38

27-letni zawodnik pochodzący z Oslo postanowił zakończyć swoją przygodę ze skokami. Decyzję ogłosił za pomocą mediów społecznościowych.

Joachim HauerJoachim Hauer

- Przez dłuższy czas brakowało mi nieco w porównaniu do poziomu, który chciałem osiągnąć. Na wszystko przychodzi czas. Chcę skupić się teraz na innych zajęciach - poinformował skoczek reprezentujący dotychczas Baekkelaget Skiklubb. Pomimo ostatnich, niezbyt zadowalających wyników, przyznał, iż jest zadowolony z tego, co osiągnął podczas swojej długoletniej kariery. - Z dumą patrzę na swoją karierę. Było w niej wiele wzlotów i upadków. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej zapadły mi w pamięć wszystkie osoby, które napotkałem na swojej drodze. Zdobyłem cenne doświadczenie dzięki możliwości bycia sportowcem i wszystkim, co z tym się wiązało. Jestem przekonany, że będę mógł z tego korzystać przez resztę mojego życia.

- Chciałbym podziękować osobom związanym ze skokom narciarskim - trenerom z reprezentacji oraz z mojego klubu. Dziękuję również moim rodzicom, którzy poświęcili mi swój czas. Otrzymałem od nich wiele wsparcia. To dzięki nim rozpocząłem swoją przygodę ze sportem - napisał Hauer na swoim profilu na portalu Facebook.

Norweg w zawodach Pucharu Świata zadebiutował w Sapporo w 2014 roku, zajmując na Okurayamie 48. pozycję. Najbardziej udanym sezonem w jego karierze był 2015/16, podczas którego uplasował się na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, stając na najniższym stopniu podium w Niżnym Tagile. Było to jedyne miejsce w pierwszej "trójce" PŚ 27-latka. Rosja była dla niego szczególnie szczęśliwa - w 2015 roku w Czajkowskim dwukrotnie zajął 3. lokatę w ramach Letniego Grand Prix. Rok później, w Sapporo, poprawił ten wynik - w Hakubie lepszy od niego okazał się tylko Taku Takeuchi. Hauer może również pochwalić się imponującym rekordem życiowym - 14 lutego 2016 roku w Vikersund osiągnął 243 metry.


Piotr Bąk, źródło: facebook.com/joachim.hauer.1
oglądalność: (5173) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Agent99 doświadczony
  Sylwetka w locie

  Właśnie ten element go charakteryzował. Latał bardzo pasywnie. Ostatnio pokazywał na skoczniach fatalną dyspozycję nie przypominał siebie z sezonu 2015/2016, więc zakończenie przez niego kariery nie jest żadną niespodzianką.

 • skokowy123 profesor
  @Janek145 @Janek145

  27 letni młodzieniaszek

 • Janek145 weteran

  Kolejny młody Norweg kończy karierę. Ostatnio to u nich modne

 • Bernat__Sola profesor
  @butczan1 @DanielBlanco

  Najbardziej wzorcowym przykładem jest Eggenhofer :P

 • gosposia weteran
  @butczan1 @butczan1

  Kariery Hauera nie można porównywać do kariery Ziobry.
  Ziobro był skoczkiem, który miał jeden bardzo dobry, jak na niego, sezon i przynajmniej jede, jak nie dwa inne przyzwoite.
  Hauer miał de facto jeden sezon. Sezon, w którym FIS zezwalał na sprzętową wolną amerykankę. Tyle.

 • DanielBlanco bywalec
  @butczan1 @butczan1

  Hauer w swoim najlepszym sezonie (15/16) zdobył 96% wszystkich punktów PŚ w całej karierze. Niemal wzorcowy przykład jednosezonowca.
  Ziobro w swoim najlepszym sezonie (13/14) zdobył 62% pkt. w karierze. Najwyższe miejsce w imprezie mistrzowskiej (8.) oraz jedyny medal zdobył w sezonie 14/15. A sezon 16/17 zakończył z przyzwoitym dorobkiem 122 pkt. PŚ.

 • butczan1 doświadczony

  Karierę Hauera można porównać do kariery Ziobry. Obaj mieli 1 sezon życia. Ziobro 2013/14, a Hauer 2015/16. Obaj nie byli wybitnymi juniorami. Obaj szybko zakończyli kariery. Nawet są z tego samego rocznika.

 • King profesor
  @pawel96 @Karp

  Dokładnie. Widać, że w krajach takich jak Norwegia zawodnikom "łatwiej" kończyć karierę. Bo jednak jeśli ktoś ma dłuższy kryzys i nie może się pozbierać natychmiastowo jest zastępowany przez innych zwykle młodszych zawodników.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @pawel96 @pawel96

  No właśnie szkoda ze Stefan nie stanął na podium a taka była duża szansa w Zakopanem 2018 .

 • MarQ bywalec
  @slawek49 @slawek49

  skijumping.pl/wiadomosci/24561/Tom-Hilde-konczy-kariere/

  Poza tym często go widać na konkursach kombinatorów norweskich w "dziupli" trenerskiej.

 • slawek49 bywalec
  Pytanie o innego Norwega - Tom Hilde?

  Jakoś mi chyba umknęło - ale czy była informacja, że Tom Hilde definitywnie zakończył karierę?

 • Karp weteran
  @pawel96 @pawel96

  Mysle, że to był dobry skoczek. I wg mnie zdecydowanie mógł wiecej osiagnac. Po prostu jego kariera nie poszła w góre jak Tandego czy Johansona. Nie miała tak spektakularnych wyskoko- sukcesów jak Velty. Norwegia ma komfort w skoczkach. Ot jednym wychodzi, drugim nie.

 • Bernat__Sola profesor

  Jednak jest artykuł. No to powiem jeszcze raz: Joachim, dziękuję Ci, głównie za sezon 15/16 i podium w Niżnym Tagile. Później Twoja kariera niestety nie ułożyła się tak jak chciałeś, ale mam nadzieję, że inne Twoje plany życiowe się spełnią.

 • Oreo profesor

  Cóż, męczył się ostatnimi czasy a bycie poza kadrą A w Norwegii to droga sprawa.

 • pawel96 profesor

  Gdy tacy przeciętni skoczkowie jak Hauer kończą kariery, fajne jest to, że mogą się czymś pochwalić, choćby tym jednym podium w PŚ, przez co zapisali się w annałach PŚ ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).