PŚ Pań w Zao: Piętnasty triumf Iraschko-Stolz

 • 2019-01-18 11:27

Daniela Iraschko-Stolz odniosła drugie tej zimy, a piętnaste w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata Pań. 35-latka w piątkowych zawodach w Zao minimalnie wyprzedziła Sarę Takanashi oraz Katharinę Althaus, która uzupełniła skład podium. Polki w Japonii nie startowały.

Daniela Iraschko-Stolz była liderką już na półmetku rywalizacji z wynikiem 93,5 metra. W rundzie finałowej zdobywczyni Kryształowej Kuli lądowała metr bliżej i triumfowała z przewagą 1,7 punktu nad faworytką gospodarzy, Sarą Takanashi (92 m i 94 m). Trzecie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata, Niemka Katharina Althaus (89 m i 94,5 m).

Tuż za podium zawodów uplasowała się mistrzyni olimpijska, Maren Lundby (89,5 m i 99,5 m). Norweżka okazała się lepsza od Słowenki Niki Kriznar (89 m i 87 m) oraz Rosjanki Lidiji Jakowlewej (90 m i 93,5 m).

W czołowej dziesiątce rywalizacji sklasyfikowane zostały również Anna Odine Stroem (89 m i 93,5 m), Juliane Seyfarth (88,5 m i 94 m), Yuki Ito (83 m i 93,5 m) oraz Ursa Bogataj (88,5 m i 89 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Katharina Althaus (590 pkt.) przed Maren Lundby (488 pkt.) i Danielą Iraschko-Stolz (414 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się zespoły Niemiec (1548 pkt.), Austrii (894 pkt.) i Norwegii (812 pkt.).

W sobotę w Zao odbędzie się pierwszy tej zimy konkurs drużynowy kobiet. Początek zawodów o 9:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Dominik Formela i Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4093) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Konkurs LPŚ w Zao

  Gratulacje dla Austriaczki - widać, że legenda kobiecych skoków nadal utrzymuje wysoką formę. Dodać należy też bardzo duże doświadczenie co może pozwolić na walkę o medale na Mistrzostwach Świata choć konkurencja będzie naprawdę spora bo w grze są także Althaus, Seyfarth, Takanashi, Lundby czy Jakowlewa.

 • Roxor weteran

  Brawo dla Danieli, aczkolwiek szkoda że Sara nie wygrała, było blisko. Dzisiaj tak na prawdę przegrała notami. Może jutro się uda.

 • gosposia weteran
  @redakcja

  Zmienilibyście w końcu to zdjęcie. Nie macie innego?
  Nie trzeba na każdym kroku sugerować, że dziewucha jest pełnosprawna inaczej.

 • Karp profesor

  Iraschko szykuje formę na MŚ podobnie jak Kraft- obydwoje coraz mocniejsi

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).