Limity startowe na 6. period PŚ i PK 2018/2019

 • 2019-01-28 01:15

Weekendowe konkursy Pucharu Świata w Sapporo i Pucharu Kontynentalnego w Planicy zakończyły piąty period sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w szóstym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników w Pucharze Świata oraz pięciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na szósty period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 5. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austrii (Clemens Aigner), Niemcom (Martin Hamann) i Słowenii (Ziga Jelar). Tym samym trenerzy Andreas Felder, Werner Schuster i Gorazd Bertoncelj będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas zawodów w Oberstdorfie, Lahti i Willingen.

Limity na VI period Pucharu Świata 2018/2019
(Oberstdorf, Lahti, Willingen)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Japonia 6
Norwegia 6
Polska 6
Rosja 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Czechy 3
Finlandia 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Włochy 3
Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu trzeciego zimowego okresu Pucharu Kontynentalnego 2018/2019, limit 6 miejsc na szósty period uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

Dodatkowe miejsca na podstawie wyników piątego periodu cyklu FIS Cup (na który złożyły się konkursy w Zakopanem i Planicy) wywalczyły drużyny Słowenii (Cene Prevc), Austrii (Stefan Huber) i Czech (Vojtech Stursa). Tym samym Austriacy i Słoweńcy będą mogli wystawić siedmiu sportowców w najbliższych konkursach 6. periodu PK 2018/2019.

Podobnie jak w ostatnim periodzie, limit Polski będzie wynosić 5 zawodników. Tylu skoczków będzie mógł powołać trener Maciej Maciusiak na nadchodzące zawody PK w Iron Mountain, Oberstdorfie, Brotterode i Renie.

Limity na VI period Pucharu Kontynentalnego 2018/2019
(Iron Mountain, Oberstdorf, Brotterode, Rena)
KrajLimit
Austria 7
Słowenia 7
Niemcy 6
Norwegia 6
Polska 5
Czechy 4
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8318) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZKuba36 profesor
  Prezes Tajner w przeszłości:

  "W tego zawodnika już tak dużo zainwestowano, że teraz musi skakać aby się to zwróciło". Hmm...

 • Ryszard_ stały bywalec
  @Vainamoinen @Vainamoinen

  Tylko w tym kraju jest mozliwe ciagniecie zawodnika caly sezon bo "on musi sie przelamac" To samo robil Tajner z Pochwala kiedy go wozil na wycieczki "bo on sie przelamac sie musial i mial potencjal" To niech sie przełamuje w COC jak Freund czy Tande

 • Ryszard_ stały bywalec

  Wątpię żeby była jakas zmiana. Nie tutaj.. dalej bedzie ciagniecie Kota bez formy i to na mamuta. Narzekacie na Japonie ze betonuja sklad, a u nas jest to samo. Wolne maja niektorzy od skakania w weekend ale to nic nie zmieni bo Austriak jest uparty jak osiol. Zniszczoła i Waska za Hule i Kota. Dac odpoczac troche tej dwojce ciułajacej punkciny od biedy

 • dejw profesor
  @jma @jma

  Niezła forma Zniszczoła z PK,to w tym sezonie poziom co najwyżej przechodzenia kwali. Z najlepszymi skokami, może uciułanie jakiejś drobnicy, z gorszymi wypadnięcie za 50kę, a na lotach wystarczy za 40kę.

 • Vainamoinen początkujący

  Prawda jest taka, że póki co nie mamy aż tylu solidnych zawodników w przyzwoitej formie by jakoś szczególnie żałować tej niższej kwoty startowej. Przede wszystkim trzeba uporać się z problemami kadry A (skoki Macieja Kota). Cieszy powrót Żyły (oby na dłużej ale wszyscy wiedzą, że jest to zawodnik nieco nieprzewidywalny). Co dalej? Czas pokaże. Obecnie toczy się rywalizacja o miejsce w drużynie Kot z Hulą. To ten ostatni wydaje się mieć większe szanse ze względu na stabilność. Niemniej trener do końca będzie próbował Macieja "przełamać" gdyż potencjalnie jest on w stanie wnieść więcej punków do wyniku zespołu. Kuba Wolny jest chyba niżej w hierarchii.

 • gosposia weteran
  @jma @jma

  Jak widzisz nawet wymiana opinii na tak, wydawałoby się, neutralny temat nie może mieć tutaj miejsca bez złośliwości z boku.
  Opinie na ten temat mogą mieć tylko lokalne "autorytety". Bo tutaj, tak jak na większości portali społecznościowych, nie liczy się co się pisze tylko kto to pisze.
  Mnie to akurat nie rusza i się tym nie przejmuję, ale podejrzewam, że ludzie na te rzeczy ode mnie wrażliwsi dawno, przez tychże mądrali i ich różnych klakierków (jak na przykład ten, co się odezwał akurat w tej sprawie), dawno się z tego miejsca wynieśli.
  Pławią się w swoich opiniach, a każde inne zdanie wyśmiewają bądź, jeszcze gorzej, starają się wszystkim obrzydzić. Ale niech mają. Skoro ma im od tego podnieść się samoocena...

 • dejw profesor
  @Wasil02 @Wasil02

  Prevc nie wraca na loty, podobnie Gregor.

 • KoloroweJarmarki bywalec

  Dobra, to ustalcie do wieczora kto za kogo i dajcie znać - wyślę Horngacherowi, bo dzwonił i mówił że już czeka na trenerów ze skijumping.

 • jma profesor
  Zamiast kto zamiast kogo - weźmy 7

  Będzie akurat wolny weekend w PK, Zniszczoł jest w niezłej formie i nie zaszkodzi dać mu szansę choć w jednym konkursie, tym bardziej, że lepiej czuje mamuty niż Wolny czy Hula.

 • jma profesor
  @Nowyskoczek5 @gosposia

  Ale może przyjechać na loty do Oberstdorfu, bo ma akurat wolne weekend.

 • gosposia weteran
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Zobaczymy.
  Jak będzie kibicował bratu w Seefeld. tyle, ze to nie będzie PŚ.

 • gosposia weteran
  @Wasil02 @Wasil02

  Będzie miał ciężko wrócić i porządnie skakać. Porządnie w sensie powrotu do czołówki.
  Obawiam się, że nie tylko w tym roku.

 • gosposia weteran
  może Zniszczoł za Wolnego?

  Paradoksalnie Niemcy, jak stracili pewny i silny punkt reprezentacji, to mają zwiększony limit.
  Mimo wszystko szkoda, że nie mamy siódmego, bo przed główną imprezą sezonu przydałaby się jakaś presja na Wolnego, Hulę i Kota. Ale z drugiej strony, skoro nie potrafimy wywalczyć tej dodatkowej kwoty, to chyba i w PŚ nic by ten nasz siódmy skoczek w tej chwili nie zdziałał. Przy czym nie wiem czy nie lepiej na loty zastąpić Wolnego Zniszczołem. Życiówki niby mają zbliżone, ale Kuba nie ma chyba drygu do latania.

 • Wasil02 początkujący
  Peter Prevc

  Mam nadzieję że Peter solidnie potrenował i wróci mocny na loty

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ciekawe czy w tym sezonie zobaczymy S.Hubera w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).