PŚ Pań w Hinzenbach: Czwarty z rzędu triumf Lundby (lista startowa niedzielnych kwalifikacji)

• 2019-02-02 15:56

Maren Lundby wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata pań w Hinzenbach (HS90). Mistrzyni olimpijska zwyciężyła po dwóch skokach na odległość 86 m. Druga była Juliane Seyfarth, a trzecia Katharina Althaus. Kinga Rajda zajęła 31. miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Maren Lundby. Liderka Pucharu Świata poszybowała na 86 metr i wyprzedzała o pół punktu Niemkę Julianę Seyfarth (84,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Katharina Althaus (81,5 m), a tuż za nią sklasyfikowane były Sara Takanashi (83,5 m), Nika Kriznar (83,5 m) oraz Carina Vogt (79,5 m).

Czołową dziesiątkę rundy uzupełniły Anna Odine Stroem (79 m), Chiara Hoelzl (81 m), Ursa Bogataj (78 m) oraz Lidija Jakowlewa (75,5 m).

Kinga Rajda po skoku na odległość 73 metrów zakończyła sobotni konkurs na trzydziestej pierwszej pozycji.

Pierwszą rundę konkursową rozegrano w całości z 20. belki startowej.

W finale Maren Lundby powtórzyła lot na 86 metr i odniosła osiemnaste zwycięstwo w karierze. Norweżka pokonała drugą Juliane Seyfarth (79,5 m) różnicą 12,9 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła Katharina Althaus (79 m), która okazała się lepsza od Sary Takanashi (79 m), Niki Kriznar (80,5 m) i Cariny Vogt (82,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowane zostały ex aequo Anna Odine Stroem (77,5 m) oraz Lidija Jakowlewa (77 m). W pierwszej dziesiątce znalazły się ponadto Ursa Bogataj (78,5 m) i Chiara Hoelzl (79,5 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 19., 20. i 22. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pań prowadzi Maren Lundby (888 pkt.) przed Kathariną Althaus (807 pkt.) i Juliane Seyfarth (591 pkt.). Na czele Pucharu Narodów znajdują się z kolei Niemki (2774 pkt.), Norweżki (1673 pkt.) i Austriaczki (1640 pkt.).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Hinzenbach. Początek zawodów o 14:15. Rywalizację poprzedzą kwalifikacje (13:00), na starcie których pojawią się trzy reprezentantki Polski.