PŚ w Oberstdorfie: Dziesiąta wygrana R. Kobayashiego, Żyła znów czwarty

 • 2019-02-02 17:45

Ryoyu Kobayashi został triumfatorem sobotniego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie (HS235). Lider Pucharu Świata wygrał po skokach na odległość 224 m i 234 m. Drugi był Markus Eisenbichler, a trzeci Stefan Kraft. Po raz trzeci z rzędu czwarte miejsce zajął Piotr Żyła. Kamil Stoch był szósty. W finale wystąpiło czterech Polaków.

Ryoyu KobayashiRyoyu Kobayashi

W pierwszej serii zdecydowanie najdalej poszybował Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata wylądował na 224 metrze i na półmetku rywalizacji wyprzedzał różnicą czterech punktów drugiego Piotra Żyłę (218,5 m). Trzecie miejsce zajmował Niemiec Markus Eisenbichler (219,5 m), a tuż za nim plasowali się Philipp Aschenwald (216 m), Stefan Kraft (213 m) oraz Timi Zajc (213,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowani byli ex aequo Robert Johansson (211,5 m) oraz Michael Hayboeck (214 m). Dziewiąty był Yukiya Sato (211,5 m), zaś czołową dziesiątkę zamykał Kamil Stoch (207 m).

Awans do finału uzyskali również dwudziesty pierwszy Jakub Wolny (201,5 m) i dwudziesty piąty Dawid Kubacki (199 m).

Pierwszą serią konkursową przeprowadzono z 22. belki startowej.

W finale Ryoyu Kobayashi poszybował na 234 metr i zdołał odeprzeć atak Markusa Eisenbichlera. Reprezentant Niemiec oddał najdłuższy lot dnia - 237,5 metra - ale ostatecznie przegrał z Japończykiem o zaledwie pół punktu. Tym samym lider Pucharu Świata odniósł dziesiąte zwycięstwo w karierze. Na najniższy stopień podium wskoczył Stefan Kraft (230 m).

Piotr Żyła w finale uzyskał 221 metrów i po raz trzeci z rzędu zakończył pucharowe zawody na czwartej pozycji. Wiślanin stracił 4,5 punktu do miejsca na podium. Piąty był Robert Johansson (229 m), zaś na szóstą lokatę awansował Kamil Stoch, który w finale odnotował 228,5 metra.

Czołową dziesiątkę zawodów uzupełnili Philipp Aschenwald (220 m), Johann Andre Forfang (230,5 m), Timi Zajc (228,5 m) oraz Yukiya Sato (222 m).

Jakub Wolny dzięki próbie na odległość 218,5 metra awansował na szesnastą pozycję. Dwudziesty drugi był Dawid Kubacki (207 m).

Finałową rundę rozegrano z 24. platformy.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Ryoyu Kobayashi (1351 pkt.) umocnił się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Japończyk wyprzedza Stefana Krafta (881 pkt.) oraz Kamila Stocha (829 pkt.). Czwarty jest Piotr Żyła (777 pkt.), natomiast piąty Dawid Kubacki (681 pkt.).

Nowym liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich został Markus Eisenbichler (140 pkt.), który wyprzedził Timiego Zajca (129 pkt.). Na trzecią lokatę awansował Ryoyu Kobayashi (118 pkt.). Czwarte miejsce zajmują ex aeauo Piotr Żyła i Stefan Kraft (po 100 pkt.), szósty jest Dawid Kubacki (89 pkt.), zaś siódmy Kamil Stoch (85 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów bez zmian - prowadzą Polacy (3187 pkt.) przed Niemcami (2980 pkt.) i Japończykami (2404 pkt.).

W niedzielę rozegrany zostanie trzeci indywidualny konkurs w Oberstdorfie (HS235). Początek zawodów o 16:00. Na 14:30 zaplanowano z kolei kwalifikacje.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>

FOTORELACJA

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (45607) komentarze: (417)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fridka1 doświadczony
  @bigoszmakiem @bigoszmakiem

  Niektórzy tylko szukają okazji do besztania Niemców, bo gdzie jak nie przy okazji skoków Polak może się wyżyć za odwieczne krzywdy? ; )))

 • lena938 stały bywalec
  @bigoszmakiem @stivus

  niestety :)

 • stivus weteran
  @bigoszmakiem @lena938

  Ok, dzięki za wyjaśnienie. No wiesz, mafia Hofera i inne spiskowe teorie dziejów ;-)

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @lena938

  No dziwny zwyczaj, ale OK.

 • stivus weteran
  @RUMCAJSzajs @RUMCAJSzajs

  Niewątpliwie w wielu punktach musze się z Tobą zgodzić, bo nie można zaprzeczyć, że kiedyś (może jednak nie z końcem sezonu) odejdą Stoch i Żyła. Nie rozumiem tylko dlaczego wliczyłeś do tego nieodżałowanego grona Stefka Hulę, który był, jest i będzie skoczkiem co najwyżej średnim. Tylko czy jesteś pewien, że do wysokiej formy nie dojdzie Kot czy Wolny, a Kubacki jej powiedzmy nie straci? Wszystko widzisz trochę czarno- biało, a skoki to dyscyplina chimeryczna jak zdążyłes się zorientować.
  Druga sprawa: Nie wiem, dlaczego czepiasz się forumowiczów, że skaczą sobie do gardeł< "podniecając się" skokami. To, co Ty nazywasz skakaniem do gardeł ja nazywam dyskusją, bo przecież warunkiem sine qua non dyskusji jest różnica bądź też częściowa zbieżność poglądów, natomiast "podniecanie się" skokami to nic innego jak pasja do tej dyscypliny, którą niewątpliwie wielu uzytkowników tego zacnego forum posiada. Nie byłbym w stanie z pasją pisać np. o "Wielkiej Pardubickiej" czy turnieju curlingu.
  Po trzecie masz rację z tym, że nieco przeceniane są w tym kraju zasługi dla rozwoju naszych skoczków Stefana Horngachera, a niedoceniane zasługi Kruczka. czy choćby nomen omen Maciusiaka. Wielu ogłasza już (włącznie z Tobą) koniec polskich skoków po odejściu Horngachera, a ja tego tak nie widzę. Przyjdzie ktoś inny i spojrzy na to świeżym okiem, a zawodnicy i sztab wiele się przy Horngacherze nauczyli, co będzie z pewnością kontynuowane. Ja uważam, że paradoksalnie zmiana trenera może nawet okazać sie, pozytywna dla polskich skoków. Nawet najlepszy trener, pracujący zbyt długo z pewnym materiałem ludzkim, po pewnym czasie sie "przeżywa". Vide Adam Nawałka.
  A co do zarzucania profesorom czy weteranom bezwartościowych komentarzy, służących tylko "podbijaniu" swoich kont to radziłbym odrobinę powściągliwości, bo do tego wagę przywiązują tylko sezonowcy i trolle. Jest na tym forum stała grupa ludzi, która sie na skokach zna i, czytając komentarze, można z nich naprawdę wiele wyciągnąć. Poza tym przecież masz wolny wybór: jeśli Ci cos nie pasuje to wcale nie musisz "cierpieć za miliony". Wyloguj się i tyle.

 • lena938 stały bywalec
  @bigoszmakiem @stivus

  Chodzi o to, że w piątek gdy wygrał Zajc dekoracja pod skocznią odbyła się normalnie (czyli odegrano mu hymn itd.). Natomiast wczoraj gdy wygral RK, dekoracja pod skocznią opierała się tylko na wręczeniu kwiatów zawodnikom z top3. W Polsce sie oburzono, że RK nie miał hymnu a Zajc tak i już krytykowano Niemców. Michał Chmielewski napisał na tt, że hymnu nie było, ponieważ wyjątkowo na sobotęzaplanowano 2 dekorację i 2. dekoracja odbyla sięwieczorem w centrum miasta i taom odegrano hymn dla RK. Okazało się, że cała afera była o nic a Niemcow krytykowano przedwcześnie.

 • stivus weteran
  @bigoszmakiem @lena938

  Sorki, że tak zapytam, ale co się stało, że w Oberstdorfie nie odegrano japońskiego hymnu? Niestety z racji pracy nie moglem wczoraj oglądać konkursu, a i zapisu całej relacji wieczorem na yt nie znalazłem.

 • lena938 stały bywalec
  @SebaSzczesny @sebaszczesny

  w jakim sensie odjezdza? Rok temu Stoch po 1. weekendzie z lotami byl gdzies w okolicach 20. miejsca albo nawet dalej a w Planicy mało brakowało o zdobylby MKK. Obecnie jest na najelpszej pozycji do ataku a konkursów lotow jest jeszcze kilka do rozegrania więc mówienie o "odjezdzaniu" jest przedwczesne. Odjechala to KK ale napewo jeszcze nie MKK - o nią Kamil może smialo walczyc.

 • Toyminator weteran
  @RUMCAJSzajs @RUMCAJSzajs

  Droga redakcjo , weźcie jakaś weryfikację róbcie przy zakładaniu konta...Jakiś mały test czy coś.
  Kolejny który odsyła skoczków na emeryturę, i który ma jakieś problemy natury psychiczne..nie wazne czy troll, czy chora osoba.

 • lena938 stały bywalec
  @bigoszmakiem @bigoszmakiem

  właśnie dlatego o tym napisałam bo już czytac się tego nie dało. Fakt, że nie każdy musiał o tym wiedzieć ale mimo to lepiej poczekać z krytyką i sprawdzić o co naprawdę chodziło. T o byloby zbyt perfidne zeby nie odegrać hymnu tak poprostu. Jednak teraz juz wiadomo dlaczego tak sie stało i nie mozna miec do Niemcow pretensji.

 • bigoszmakiem stały bywalec

  A już połowa ludzi tutaj zdążyła zbesztać Niemców za brak hymnu dla Japończyka, jakie to słodkie.

 • lena938 stały bywalec
  @anonim @Bernat__Sola

  Nie wiem. Oni chyba mają taki zwyczaj, że tylko w sobotę robią dodatkową dekorację w centrum miasta. Czemu? Nie wiem - moze chodzi o to, ze wiecej ludzi na to przyjdzie albo cos. W każdym razie informacja z tt Michała Chmielewskiego więc raczej sprawdzone info i tak było.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @lena938

  To w takim razie czemu dla Zajca nie było takiej ceremonii?

 • dervish profesor
  @yyy @fridka1

  Niewątpliwie masz rację. Kastelika "uwalił" nie z powodu sympatii osobistej tylko wręcz przeciwnie z powodu osobistej antypatii. ;)

 • unnameduser stały bywalec
  @Bartek002 @Bartek002

  Niby nie było źle, ale... co się stało po zamianie Kuttina na pewnego Fina?

 • Jarek42 stały bywalec

  Tak się zastanawiacie kto trenerem mógłby zostać. Dla mnie jest oczywiste, że Maciusiak. To on wydobył z niebytu Maćka i Piotrka, więc coś potrafi.

 • lena938 stały bywalec
  @RyoyuKobayashiFAN @LIVERPOOL

  nie ma co robic o afery o hymn, bo hymn był odegrany tylko w centrum miasta była druga dekoracja. Taki tam zwyczaj. W piątek drugiej dekoracji nie było i dziś tez nie będzie bo była zaplanowana tylko na sobotę więc hymn byl i bez spiny.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @RUMCAJSzajs @RUMCAJSzajs

  A więc Rumcajsie, może zabłądziłeś ? Bo tu są właśnie tacy którzy skokami się podniecają. Taka
  specyfika strony, czeski brodaczu dla dzieci.
  A więc się nie podniecasz a jednak zarejestrowałeś się i postanowiłeś podzielić się z nami
  wytworami twojego genialnego umysłu.
  A tu popatrz, popatrz, stary sceptyk nie potrafi tego docenić, jaka niemiła siurpryza.
  Tak więc dziecięcy bohaterze bajek, wyrejestruj się i zniknij w lutowej mgle, nikt tego nie zauważy,
  zaręczam.

 • fridka1 doświadczony
  @yyy @yyy

  Ciągnie się od kiedy w 2001 roku Kruczek przed kamerami powiedział, że Adam nie jest jego przyjacielem (odpowiadając na durne pytanie dziennikarza). Chodziło mu tylko o to, by nie podczepiać się pod sukcesy Adama, bo nagle każdy kto rozmawiał z Małyszem dwie minuty w życiu chciał być w telewizji przedstawiany jako jego wielki kumpel. Ludzie to opatrznie zrozumieli. Sam Adam mówił kiedyś, że nie ma przyjaciół, bo przyjaciel to wielkie słowo. Inna sprawa, że sam Adam raczej nigdy w pracy zawodowej nie uwalał nikogo z powodu sympatii osobistych. Już nie żebym się znęcała, ale z Piotrkiem ma dobre relacje chociaż Justyna jest jego kuzynką.

 • yyy profesor

  Co to za bzdura z tym że Kruczek nie lubi się prywatnie z Małyszem?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).