PŚ Pań w Ljubnie: Szósty z rzędu triumf Lundby, Karpiel trzydziesta

 • 2019-02-08 15:36

Maren Lundby ponownie wygrała zawody Pucharu Świata pań. Liderka cyklu tym razem triumfowała w Ljubnie (HS94) po dwóch skokach na odległość 90,5 m. Druga była Sara Takanashi, a trzecia Ursa Bogataj. Trzydzieste miejsce zajęła Kamila Karpiel.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Maren Lundby. Liderka Pucharu Świata uzyskała 90,5 metra i wyprzedzała o 0,8 punktu Japonkę Sarę Takanashi (90 m). Trzecia była Niemka Katharina Althaus (89,5 m), a tuż za nią plasowały się Ursa Bogataj (91 m), Juliane Seyfarth (87,5 m) oraz Eva Pinkelnig (87,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowane były ex aequo Carina Vogt (87 m) oraz Lidija Jakowlewa (85 m). Dziewiąta była Nika Kriznar (86,5 m), natomiast dziesiąta - Anna Odine Stroem (84,5 m).

Kamila Karpiel po skoku na odległość 83 metrów zajęła trzydzieste miejsce i jako trzecia reprezentantka Polski w historii awansowała do serii finałowej zawodów Pucharu Świata. Kinga Rajda z wynikiem 76 metrów zakończyła konkurs na ostatnim, 40. miejscu.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 20. i 19. belki startowej.

W finale Maren Lundby uzyskała ponownie 90,5 metra i pewnie utrzymała zwycięstwo, pokonując różnicą 5,2 punktu Sarę Takanashi (88,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Ursa Bogataj (89 m), która zdołała wyprzedzić Katharinę Althaus (88 m). Piąta była Juliane Seyfarth (88,5 m), zaś szósta - Nika Kriznar (91,5 m).

Czołową dziesiątkę konkursu uzupełniły Eva Pinkelnig (87,5 m), Lidija Jakowlewa (89 m), Carina Vogt (87,5 m) oraz Anna Odine Stroem (86,5 m).

Kamila Karpiel w finałowej próbie uzyskała rezultat 81,5 metra i zakończyła udział w piątkowej rywalizacji na trzydziestej pozycji.

Drugą rundę zawodów przeprowadzono w całości z 20. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Maren Lundby (1088 pkt.) przed Kathariną Althaus (917 pkt.) i Sarą Takanashi (706 pkt.). Pięćdziesiąta pierwsza jest Kamila Karpiel (1 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się drużyny Niemiec (3104 pkt.), Norwegii (1952 pkt.) oraz Austrii (1799 pkt.). Polska (1 pkt.) zajmuje czternaste miejsce.

W sobotę w Ljubnie odbędzie się konkurs drużynowy bez udziału reprezentacji Polski. Początek zawodów o 14:00. Rywalizację poprzedzi seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8832) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fanskokowpolska początkujący
  Polki

  Pierwsza była Magda Pałasz ,ciekawe czy w ogóle jeszcze skacze ,Kinga Rajda i Kamila (Cos przeczuwałem że mogą być punkty do PŚ.)

 • Kocurello1 doświadczony

  Najgorsze jest to, że jak się nic nie zmieni to za 10 lat też będziemy odbierali jako sukces punkty PŚ. Tylko, że w zawodach mężczyzn...

 • INOFUN99 weteran

  30 miejsce Kamili to duży sukces, jeśli chodzi o jej karierę. Przełamała pewną barierę i mam nadzieję, że będzie prezentować się lepiej. Wiem, że 30 miejsce to może powód do dumy nie jest, ale patrząc na to jak wyglądają skoki kobiet w Polsce to i tak dobry wynik, a regularne plasowanie się w TOP 30 nawet na końcowych miejscach będzie świadczyć o pewnym progresie.

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polki w Ljubnie 1

  Pewnie jest jeszcze dużo za wcześnie na pisanie hurraoptymistycznych peanów na temat polskich skoków narciarskich kobiet oraz na temat stabilnej, równej formy naszych dziewczyn, ale w końcu mamy to - pierwsze punkty polskiej skoczkini w PŚ od dłuższego czasu. Wielkie gratulacje dla Kamili za dzisiejszy występ.

  Swoją drogą dziwne to uczucie kiedy piszę się o sukcesie w postaci punktów PŚ zdobytych raz od wielkiego dzwonu, kiedy z drugiej strony męska kadra A jest liderem w Pucharze Narodów i w męskim Pucharze Świata wiedzie się tak dobrze.

 • Bernat__Sola profesor

  Tu powinno być "Karpiel trzydziesta!!!" z trzema wykrzyknikami, przecież to jest cud, że wreszcie któraś z naszych wreszcie skoczyła na tę 30. w konkursie, a nie na treningach

 • MarQ bywalec
  @pawel96 @pawel96

  Przed chwilą obejrzałem - oba skoki tak samo z fatalnym przysiadem.

 • pawel96 profesor

  Seyfarth, Iakovleva, Straub, Stroem. Bogataj jest piątą zawodniczką, która w tym roku po raz pierwszy stanie na podium PŚ.

 • anonim
  @anonim @PolskaPolska

  A nawet jedenastym sezonie, licząc dawne PK.

 • anonim

  Ursa Bogataj w ósmym sezonie solidnych startów dostaje nagrodę w postaci pierwszego podium w karierze. Takanashi wyrównuje po raz kolejny wyrównuje swój najlepszy wynik w sezonie, ale nie jest to miejsce pierwsze ... za to Lundby z drugą w karierze passą sześciu zwycięstw z rzędu zdaje się powoli zajmować miejsce Japonki w Pucharze Świata kobiet.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Znowu olbrzymia strata na notach

  Obie odległości dałyby około 20 miejsca, jednak noty są fatalne...

 • oculimeisemper początkujący

  W porównaniu z treningami i kwalifikacjami organizatorzy ustawili belkę nieco wyżej. I o ile wtedy wszystkie zawodniczki, uzyskując mniejsze odległości traciły na notach, tak teraz Karpiel wydaje się być osamotniona. Dodatkowo lądowanie za punktem K zdaje się sprawiać jej większy problem.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda tych not bo tak to Kamila by wyprzedziła Daniele która wyprzedzila tylko o punkt nasza skoczkinie

 • pawel96 profesor

  Nie oglądam konkursu, ale czy ktoś może powiedzieć, czy te skoki naprawdę są na 15 pkt? Kolejny raz to samo...

 • MarQ bywalec

  Znowu noty masakra. Będzie punkcik.

 • anonim
  @AndrzejGolota @AndrzejGolota

  To już co najmniej trzeci artykuł w którym to podkreślasz piękną Pagnier. Człowieku, ogarnij się, ona ma 16 lat ...

 • Domin10 weteran

  W końcu szczęście sie usmiechnelo do Polek

 • nicoz doświadczony
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Na liście startowej pierwsza !

 • Nowyskoczek5 profesor
  Brawo !

  Ledwo ledwo ale sie udalo !

 • butczan1 doświadczony

  Ktoś musi Polki nauczyć lądować. Tydzień temu Rajda straciła punkty przez noty, dziś o mały włos nie spotkało to Karpiel.

  Niemniej brawa za te 83 m, normalnie dałoby to 22 miejsce, a więc jest stabilna forma.

 • pawel96 profesor

  Brawa za minimum punkcik, od czegoś zacząć trzeba, zwłaszcza, że w ciągu całego PŚ, Polka dopiero trzeci raz punktuje... Może w drugiej serii zobaczymy atak na najlepsze miejsce w historii (Pałasz 28).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).