PK w Iron Mountain: Paschke wygrywa pierwszy konkurs, Stękała ósmy

 • 2019-02-09 20:02

Pius Paschke wygrał pierwszy z dwóch sobotnich konkursów Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain (HS133). Reprezentant Niemiec zwyciężył po skokach na odległość 128,5 m i 139 m. Drugi był Robin Pedersen, a trzeci Thomas Aasen Markeng. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała był ósmy. Punktowało trzech Biało-Czerwonych.

W pierwszej serii konkursowej najlepszy okazał się Robin Pedersen. Norweg poszybował na 133 metr i na półmetku zmagań wyprzedzał o 1,8 punktu Niemca Piusa Paschke (128,5 m). Trzeci był Moritz Baer (134 m), a tuż za nim plasowali się Zak Mogel (137 m) i Maximilian Lienher (131,5 m).

Andrzej Stękała po skoku na 131 metr zajmował szóste miejsce, przed Tilenem Bartolem (129 m), Andreasem Granerudem Buskumem (126,5 m) oraz Thomasem Aasenem Markengiem (125 m). Pierwszą dziesiątkę zamykał Luca Egloff (131 m), zaś drugą otwierał Aleksander Zniszczoł (126 m).

Do finału awansował również osiemnasty Klemens Murańka (118,5 m). Już na pierwszej serii zawody zakończył trzydziesty szósty Przemysław Kantyka (108,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 16., 18., 19. i 20. belki startowej.

W finale udany atak na najwyższy stopień podium wyprowadził Pius Paschke. Niemiec poszybował na 139 metr i ostatecznie okazał się lepszy o 6,7 punktu od Robina Pedersena, który uzyskał identyczną odległość. Trzecie miejsce zajął mistrz świata juniorów, Thomas Aasen Markeng (133,5 m), który wyprzedził Zaka Mogela (136,5 m). Piąty był Maximilian Lienher (131,5 m), szósty Tilen Bartol (129 m), a siódmy - Moritz Baer (130 m).

Andrzej Stękała po skoku na 128 metr zakończył zawody na ósmej pozycji, przed Joakimem Aune (132,5 m) i Thomasem Hoferem (134 m). Jedenasty był Aleksander Zniszczoł (129 m), zaś dwudziesty drugi Klemens Murańka (127 m).

Runda finałowa została przeprowadzona z 19. i 18. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Robin Pedersen (517 pkt.) przed Clemensem Aignerem (513 pkt.) i Piusem Paschke oraz Martinem Hamannem (po 463 pkt.). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (358 pkt.) jest dziewiąty.

O 21:00 czasu polskiego rozpocznie się drugi sobotni konkurs w Iron Mountain.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu Pucharu Kontynentalnego >>>

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (9311) komentarze: (101)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Dolnoslazak stały bywalec
  @Bernat__Sola @Bernat__Sola

  Ja tam co roku słyszę "Zinzinzol"

 • Bernat__Sola profesor

  Zniszczoł jednak 9. Ciekawa sytuacja, Lindvik ex aequo z Pedersenem.

 • zvc weteran

  W dobrej formie jest Paschke, ale i tak tylko 1,5 metra dalej od Olka.

 • unnameduser stały bywalec
  @zvc @zvc

  Brawo, poradził sobie lepiej w tych warunkach niż Justin i Hoffmann (ten to w ogóle poza 30 wypadnie).

 • zvc weteran

  Dobry skok Zniszczola

 • Bernat__Sola profesor

  No i jest on, "Aleksander Zynscol" Lokata będzie podobna lub trochę niższa po 1. serii.

 • Xarkes początkujący
  Stekała

  ale widac było jak rozłozył ręce z irytacja

 • unnameduser stały bywalec

  No to ładnie Wohlgenannta wycięło

 • unnameduser stały bywalec
  @Xarkes @Xarkes

  Słaby wiatr i obniżona belka są pewnym wytłumaczeniem.

 • Xarkes początkujący
  Stękała

  co się z nim stało?

 • Bernat__Sola profesor

  Schiffner pierwszym z wiatrem w plecy.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Stękała skosił mnie teraz

  Jak wcześniej Wolny

 • Bernat__Sola profesor

  Andraz Pograjc = "Andreas Plaważ"

 • Nitsurc początkujący
  @Nitsurc @Nitsurc

  Choć teraz już po 9 pkt okolo odejmowane wiec juz mój komentarz nieaktualny co nie zmienia faktu ze kilku zawodników zostało skazanych na pożarcie.

 • Bernat__Sola profesor
  @unnameduser @Bernat__Sola

  No teraz już Vancura go wpuścił.

 • unnameduser stały bywalec
  @unnameduser @Bernat__Sola

  Masz rację, pomyliłem się. W każdym razie po skoku Vancury już na pewno jest w 2. rundzie :)

 • Bernat__Sola profesor
  @unnameduser @unnameduser

  A nie 1. oczekujący?

 • Nitsurc początkujący

  Odejmowane po 15 pkt za wiatr - 18 belka
  Odejmowane po 3-4 pkt za wiatr - 15 belka
  Brawo jury.

 • Bernat__Sola profesor

  Markeng i Bartol już lepiej.

 • unnameduser stały bywalec

  O, i Murańka jednak awansował.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).