Gregor Schlierenzauer: Wiatr w Lahti często płata figle

 • 2019-02-09 23:13

Trzeci konkurs drużynowy w tym sezonie przyniósł triumf Austriaków, dla których jest to pierwsza wygrana od marca 2017 roku. W czołowej trójce znaleźli się także Niemcy oraz po raz pierwszy tej zimy - Japończycy.

Gregor Schlierenzauer (1. miejsce w konkursie drużynowym):

- Bardzo przyjemnie wrócić do Pucharu Świata, zwłaszcza, kiedy jest to powrót na szczyt podium. Ostatnie tygodnie były bardzo trudne, intensywnie trenowałem. Wydaje się, że to przyniosło efekty, ale wiem, że wciąż muszę wiele poprawić.

- Zwycięstwo jest najlepszą motywacją, szczególnie w kontekście zbliżających się mistrzostw świata, których będziemy gospodarzami. To cudowne uczucie dla nas wszystkich, ale musimy być cierpliwi i pracować każdego dnia, by utrzymać ten wysoki poziom.

- Mam nadzieję, że jutro uda mi się oddać dobre skoki, jak podczas treningów. Ten z pierwszej serii również był solidny. Właśnie to jest moim celem. Wiatr w Lahti często płata figle, więc ważne jest także to, by trafić na dobre warunki. Będę skupiał się na technice moich skoków i zobaczymy, jakie rezultaty przyniesie całokształt.

Karl Geiger (2. miejsce w konkursie drużynowym):

- Konkurs był naprawdę interesujący. Oddaliśmy bardzo dobre skoki, ciężko zapracowaliśmy, by uzyskać taki rezultat. Zwłaszcza, że ostatnio bywało różnie. Patrzymy z nadzieją w przyszłość.

- Te zawody były dla mnie wyjątkowe, najlepsze od dłuższego czasu. Ostatnie tygodnie były dość trudne, ale oddając skoki podczas dzisiejszych zmagań czułem się bardzo dobrze. Dobrze widzieć, że wszystko powoli wraca na właściwe tory.

- Kontuzja Davida Siegela to duży problem zarówno dla niego samego, jak i drużyny. Trzymamy za niego kciuki, ale to ciężki uraz, który wymaga czasu.

- Jutro chciałbym zaprezentować się tak jak dziś, nadal cieszyć się skokami.

Junshiro Kobayashi ( 3. miejsce w konkursie drużynowym):

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu oraz punktów, które dołożyłem do wspólnego dorobku.

Natalia Żaczek, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2328) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor

  Junshiro dobrze tutaj skacze. Moze powalczyć o TOP10.

 • HAZARD doświadczony

  Wypowiedź Junshiro mogliście sobie darować. :D

 • pawel96 profesor
  @SebaSzczesny @sebaszczesny

  Krótko mi to inaczej skomentować niż: XDD.

  A jeśli chodzi o merytorykę, to mimo wszystko, trudno uznać Gregora za skoczka spełnionego. Ten kosmiczny rekord zwycięstw, który w kilku przypadkach był forowany przez jury zdał się tylko na 2 Kule. Zaledwie jedno MŚ, i to mocno przypadkowe, tytułu mistrza olimpijskiego brak. Z jednej strony ten rekord zapewnia mu nieśmiertelność (dopóki ktoś go nie pobije oczywiście), z drugiej, paradoksalnie jest jego przekleństwem.

 • tomek20 doświadczony

  Japończycy jak zwykle najbardziej rozmowni.

 • King weteran

  Gregor może się znajdzie w składzie na MŚ. Kraft ma pewne miejsce w drużynie, Huber pewnie też. Do tego są jeszcze Fettner, Hayboeck, Hoerl i Aschenwald. Dobrze dla nich, że mogą wystawić 5. No jest jeszcze Aigner, ale według mnie on jest najsłabszy z nich wszystkich więc raczej bez szans.

 • SebaSzczesny profesor

  Wielki Gregor - najlepszy skoczek w historii lub drugi najlepszy po Nykanenie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).