FC Pań w Rastbuechl: Reisch ponownie bezkonkrencyjna

 • 2019-02-10 11:25

Niemka Agnes Reisch wygrała drugie z rzędu zawody rangi FIS Cup w bawarskiej miejscowości Rastbuechl. Skład podium na obiekcie HS78 uzupełniły Elisabeth Raudaschl z Austrii oraz rodaczka triumfatorki - Arantxa Lancho. Na starcie stawiło się zaledwie 15 skoczkiń.

Drużynowa mistrzyni świata juniorek z 2017 roku, Agnes Reisch, raz jeszcze nie miała sobie równych przy okazji trzecioligowych zmagań w Niemczech. W niedzielne przedpołudnie wygraną dały jej próby mierzące 76 i 70 metrów. Na drugiej pozycji znalazła się Austriaczka Elisabeth Raudaschl (dwukrotnie 69 metrów), która do 19-latki straciła 10,3 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Niemek - Arantxa Lancho (68,5 oraz 69,5 metra).

W niedzielnym konkursie wystartowały przedstawicielki zaledwie czterech nacji. Yanjie Hao, a więc jedyna Chinka w stawce, nie stawiła się na rozbiegu. Tym samym, podobnie jak podczas grudniowej rywalizacji w Park City, pojawiają się kontrowersje dotyczące minimalnej liczby krajów biorących udział w zawodach, aby te zaliczono do klasyfikacji generalnej. Jak tłumaczono pod koniec minionego roku, punkty mogą zostać dopisane skoczkiniom, jeśli do rywalizacji zostanie zgłoszonych pięć krajów. Tak było i w tym przypadku.

Liderką FIS Cup Pań 2018/2019 pozostaje Daniela Haralambie. Rumunka ma na swoim koncie 486 punktów. Matematyczne szanse na jej wyprzedzenie ma tylko Rauaschl, która na dwa konkursy przed końcem cyklu traci 182 punkty. Finałowe zawody zostaną rozegrane w dniach 23-24 lutego w austriackim Villach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań >>>

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (857) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).