FC w Rastbuechl: Niemiecka dominacja w serii próbnej

 • 2019-02-10 11:56

Kacper Juroszek uzyskał czwarty rezultat serii próbnej, która poprzedza niedzielne zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w niemieckim Rastbuechl. Trzy czołowe pozycje zajęli przedstawiciele gospodarzy, a najlepiej z nich spisał się Johannes Schubert. Początek konkursu o 11:30.

Schubert w serii treningowej doleciał do 75. metra. Nieco dalej, w bardziej sprzyjających warunkach, poszybował Andreas Wank. Wczorajszy triumfator uzyskał 75,5 metra. Trzecia nota przypadła Sebastianowi Rombachowi (75 metrów).

Tuż za niemieckim trio wylądował Kacper Juroszek. Wynik naszego juniora to 74,5 metra. Za jego plecami sklasyfikowani zostali Julian Wienerroither z Austrii i Seou Choi z Korei Południowej. Obaj lądowali na 74. metrze.

Żaden z pozostałych reprezentantów Polski nie doleciał do punktu konstrukcyjnego, który w Rastbuechl znajduje się na 74. metrze.

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami serii próbnej >>>

Skrócone wyniki serii próbnej FC w Rastbuechl (HS78); 10.02.2019
Lp.ZawodnikKrajOdl.Nota
1 SCHUBERT Johannes 75.0 65.2
2 WANK Andreas 75.5 65.0
3 ROMBACH Sebastian 75.0 62.3
4 JUROSZEK Kacper 74.5 60.2
5 WIENERROITHER Julian 74.0 58.0
6 CHOI Seou 74.0 57.9
7 HAAGEN David 73.5 57.3
8 GERISCH Tom 74.0 57.2
9 NIETZEL Justin 73.0 56.3
10 SEIDL Fabian 73.0 55.4
16 GRUSZKA Mateusz 71.0 52.9
34 PILCH Tomasz 68.5 48.2
42 NIŻNIK Adam 68.0 45.4
67 CZYŻ Bartosz 63.5 34.9
Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (1509) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @jma @jma

  Tę barierę to on już przeskoczył na którymś treningu (miał bodaj 44 m).

 • jma weteran
  No jednak Wank nie dał młodemu wygrać

  Juroszek tuż za 10. Nasze zaplecze słabo wypada na tle niemieckiego i austriackiego. No ale ta skocznia też mało miarodajna.

 • jma weteran

  Gruszka spaprał lądowanie (48,5), Pilch poprawnie, Juroszek dobrze.

 • Roxor doświadczony

  Nie wiem jak długo ten Serb trenuje, ale niestety wydaje się, że to będzie kariera bardziej hobbystyczna niż zawodowa. A szkoda.

 • konrad95 stały bywalec
  @mateematyk @Bernat__Sola

  Oczywiście miałem na myśli punktowanie w PK, punktowanie dla seniora w FC to żadne osiągnięcie. Zresztą źle by było gdyby senior regularnie startował w FC i blokowałby miejsce młodszym kolegom.

 • jma weteran
  Stevanović

  Zbliża się do 40-tego metra. Zabrakło pół. Trzymam kciuki za przekroczenie tej bariery w konkursie.

 • Bernat__Sola profesor
  @mateematyk @konrad95

  W FC czy w PK?

 • konrad95 stały bywalec
  @mateematyk @mateematyk

  Czyż podobno sporo urósł w tym sezonie, więc to normalne, że zaczął znacznie gorzej skakać.
  Może w przyszłym sezonie będzie znacznie lepiej i będzie w stanie regularnie punktować.

 • mateematyk bywalec

  Wspaniale to nasze zaplecze, wujo niech sie ogarnie razem ze sztabem i zaczna cos dzialac bo obudza sie z reka w nocniku, czyli reprymenda siostrzencowi i pozostalym jak to zrobil Kastelikowi, zabrac mu kask i niech skacze jak Wasek w plastikowym, albo w takim jak Koreaniec chocby!! Red Bull to za wysokie progi dla tak slabego zawodnika.. A Czyz to przechodzi samego siebie

 • Bernat__Sola profesor

  Choi jedne z najlepszych warunków, ale nie jakiś kosmiczny huragan.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).