Wypowiedzi najlepszych skoczków niedzielnego konkursu w Lahti

 • 2019-02-11 00:18

Dzisiejsza rywalizacja indywidualna w Lahti zakończyła się triumfem Kamila Stocha. Polak okazał się zdecydowanie lepszy od Ryoyu Kobayashiego i Roberta Johanssona. Co powiedzieli po konkursie zawodnicy, którzy stanęli na podium obok skoczka pochodzącego z Zębu?

10.03.2019 - Podium PŚ w Lahti10.03.2019 - Podium PŚ w Lahti
Robert JohanssonRobert Johansson

Lider klasyfikacji generalnej, Ryoyu Kobayashi, dzisiejszym występem przybliżył się do zdobycia pierwszej w karierze Kryształowej Kuli. Co prawda, w Finlandii musiał uznać wyższość Kamila Stocha, jednak drugie miejsce spowodowało, że stracił dziś jedynie 20 punktów ze swojej przewagi nad podopiecznym Stefana Horngachera, która aktualnie wynosi 431 oczek. W swoim stylu, bardzo krótko i zwięźle podsumował konkurs indywidualny. Przyznał, że czerpał z niedzielnych skoków sporo przyjemności.

- Dzisiejsze próby dały mi dużo zabawy. Były naprawdę dobre. Staram się mocno koncentrować podczas rywalizacji - to jest sekret mojej stabilnej, dobrej dyspozycji - skwitował 22-latek.

Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Robert Johansson. Norweg wydaje się powracać do swojej bardzo dobrej dyspozycji, którą prezentował pod koniec ubiegłego sezonu. W Lahti stanął na podium po raz trzeci tej zimy. Podczas konferencji prasowej zdradził, że zdołał przezwyciężyć pewną słabość, która doskwierała mu za każdym razem podczas zmagań na obiekcie Salpausselkae.

- To były dla mnie bardzo dobre zawody. W ubiegłych latach nie do końca radziłem sobie tutaj na rozbiegu, ale dzisiaj zrobiłem w tej materii krok do przodu. To przyniosło pozytywny skutek.

Jakie są cele trzykrotnego medalisty olimpijskiego na najbliższy czas?

- Czuję, że ostatnio jestem w dobrej formie. Zadaniem na najbliższą przyszłość będzie ustabilizowanie jej. Staram się być cierpliwy. Wierzę, żę treningi przynoszą pozytywny skutek, staram się robić to samo na zawodach - powiedział Johansson.

Norwegów w ostatnim czasie nie omija pech. Upadki wykluczyły z rywalizacji o punkty do klasyfikacji generalnej PŚ Daniela Andre Tandego oraz Andreasa Stjernena.

- Tej zimy jako zespół nieco się męczymy. Andreas wczoraj zaliczył przykry upadek, ale na szczęście już wszystko z nim w porządku. Dziś próbował wykonać trening na rowerze. Jesteśmy bardzo silną drużyną. Będziemy w dalszym ciągu walczyć - podsumował aktualnie 6. zawodnik PŚ 2018/19.

Piotr Bąk, źródło: FIS

oglądalność: (3703) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ms_ bywalec
  @maziar1000 @maziar1000

  Skoki kobiet zadebiutowały na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku w Soczi.

 • maziar1000 początkujący
  Tajner odejdz

  Szkoda że tajner wozi się tylko na sukcesach skoczków. Jednocześnie przez 10 lat prawie nic nie ruszył jeśli chodzi o skoki kobiet a skoki kobiet pierwszy raz na dużej imprezie były na io w 2010 roku. Podobnie sprawa ma się z narciarstwem alpejskim, kombinacja norweska, już powoli wchodzi kombinacja kobiet, narciastwo dowolne czy snowboard bo te wszystkie dyscypliny to PZN. Szkoda że nikt go za to nie rozlicza. PZN ma potężny budżet ale wyniki tylko w skokach męskich i to tylko seniorów, a dyscyplin ma dużo więcej pod sobą...

 • gosposia weteran
  Norwegowie

  Rzeczywiście. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.
  A do imprezy sezonu ledwie dwa tygodnie...
  Tak jak za nimi, z małymi wyjątkami, nie przepadam, tak życzę im niewątpliwie jednego.
  Możliwości wystawienia w Seefeld najsilniejszego składu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).