Gruziński jedynak na MŚ w Seefeld

 • 2019-02-11 19:47

Tradycyjnie podczas Mistrzostw Świata na liście startowej oprócz największych gwiazd skoków narciarskich znajdą się przedstawiciele "outsiderskich" państw w tej dyscyplinie sportowej, których nie uraczymy na co dzień w Pucharze Świata. Nie inaczej będzie w Seefeld, gdzie będziemy mogli podziwiać występy reprezentanta Gruzji.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego, po raz pierwszy reprezentant niepodległej Gruzji w skokach narciarskich wystąpił na Mistrzostwach Świata w 1993 roku w Falun. Na szwedzkich obiektach zaprezentował się Kachaber Cakadze. Na dużej skoczni zajął 62. miejsce, zaś na normalnym obiekcie uplasował się lokatę niżej.

Na kolejny występ Gruzina trzeba było czekać aż do 2017 roku. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Lahti w rywalizacji uczestniczył Artur Sarkisiani, Skoczek z Bakuriani miał już na swoim koncie udział w trzech juniorskich czempionatach (2014-2016), które za każdym razem kończył w siódmej dziesiątce. Podczas seniorskiej imprezy w Finlandii wystartował dwukrotnie w kwalifikacjach, ale ani razu nie udało mu się awansować do konkursu głównego.

Teraz Artur Sarkisiani ponownie pojawi się na Mistrzostwach Świata. 22-letni zawodnik potwierdził naszemu portalowi informację, iż wystąpi w Seefeld oraz Innsbrucku. Udział w najważniejszej imprezie sezonu można już uznać za sukces gruzińskiego skoczka. Ewentualne wyprzedzenie jednego z rywali w Austrii będzie z kolei rozpatrywane w kategoriach niespodzianki.

W obecnym zimowym sezonie Artur Sarkisiani nie zaprezentował się jeszcze na międzynarodowej arenie. Jego ostatni start w zawodach pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej miał miejsce we wrześniu. W konkursach FIS Cup w Rasnovie zajął 68. oraz 69. pozycję.

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (9960) komentarze: (62)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @FanEgzotyki @Bolek85

  Tu chyba linków do konkurencji wklejać nie wolno, ale to akurat strona z tego co widzę głównie piłkarska. Masz, ze spacjami do usunięcia: supporter -pl .pl / jak-daleko -siegaja-skoki-narciarskie

 • Bolek85 początkujący
  @FanEgzotyki @FanEgzotyki

  Podasz linka do tej strony?

 • Bolek85 początkujący
  @FanEgzotyki @TRTtrojan

  Możesz podesłać linka do tej strony?

 • anonim
  @King @King

  Chyba tak

 • anonim
  @Michalll @Michalll

  Nie no żart tylko taki :P

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec
  @Szymon_ski_jump_444 @Bernat__Sola

  Dokładnie.

 • Michalll początkujący

  @Joker


  Skad info o bosniaku????? ):o

 • gosposia weteran
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Pełna zgoda z tymi igrzyskami.
  Jeśli, oczywiście, chcemy je robić w duchu coubertinowskim.
  Na MŚ już chyba co innego. Chociaż w wypadku gdyby liczba skoczków oscylowała w okolicach 60-ciu, rzeczywiście nic by się nie stało, gdyby wszyscy skakali w konkursie.

 • Vryysas początkujący
  @King

  Tak, dobre kilka lat temu.

 • King weteran

  A jeśli chodzi o Słowaków to Tomas Zmoray już zakończył karierę?

 • Bernat__Sola profesor
  @FanEgzotyki @TRTtrojan

  Karpienko i Marat zakończyli oficjalnie. Sokolenko i Korolow decyzji nie ogłosili (zresztą skakali jeszcze latem), ale ten wywiad chyba niestety potwierdził, że już nie skaczą.

 • Bernat__Sola profesor
  @Mes02 @Mes02

  Skąd info o Kytösaho?

 • Bernat__Sola profesor
  @Szymon_ski_jump_444 @Szymon_ski_jump_444

  Cacina pewnie z Farkasem (czy tam innym Spulberem/Feldoreanem). Turcy i Ukraińcy mogliby przyjechać w liczniejszej grupie.

 • Bernat__Sola profesor
  @senpai @senpai

  Francuzów nie będzie w drużynówce, bo leci sam Learoyd. W Estończyków też nie wierzę.

 • Bernat__Sola profesor
  @Maks2828 @Maks2828

  Nierealne. I to chyba mało powiedziane...

 • Bernat__Sola profesor
  @wiko22 @wiko22

  W kadrach Radelja go chyba nie było, więc pewnie koniec.

 • Bernat__Sola profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Vinogradovs skakał w jakichś międzynarodowych zawodach, nie wiem tylko, w jakich :P. Może i nieFISowskich. Sarkisiani pojawił się latem na FC w Rasnovie, Gruzini po prostu generalnie rzadko startują. Jake Lock już raczej nie skacze, chociaż do FC w Park City myślałem, że Robert też.

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Jeszcze tylko uzupełnię moją myśl, bo możliwe, że niektórym młodszym Czytelnikom i Współkomentującym może się wydawać, że bajam o rzeczach trochę niewyobrażalnych. Tymczasem serie kwalifikacyjne w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, mistrzostwach świata w lotach i na igrzyskach olimpijskich wprowadzono dopiero w latach 2001-2002.

  Nie mam przekonania, czy to był krok do przodu. I tak naprawdę licznie prezentują się zupełni outsiderzy w czasie MŚ jak na to, że szanse na występ w konkursie głównym w ogóle są niskie.

 • Kawada początkujący

  A może by tak dłuższy wywiad z Sarkisianim? Na sezon ogórkowy między kwietniem a czerwcem byłby jak znalazł.

 • TRTtrojan bywalec
  @TRTtrojan @TRTtrojan

  Znalazłem i zainteresowanym polecam. Kazaszki super, u mężczyzn bezkonkurencyjny Fis-cupowiec Sardreev

  https://sakhalin2019.org/assets/files/2019_02_12_pryzhki-devushki.pdf

  https://sakhalin2019.org/assets/files/2019_02_12_pryzhki-yunoshi.pdf

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).