PŚ Pań w Oberstdorfie: Kolejny triumf Maren Lundby

 • 2019-02-17 14:38

Maren Lundby odniosła 22. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań. Norweżka triumfowała w niedzielnym konkursie w Oberstdorfie (HS137) po skokach na odległość 135 m i 135,5 m. Druga była Niemka Juliane Seyfarth, a trzecia Japonka Sara Takanashi.

Pierwsza seria była popisem Maren Lundby. Norweżka wylądowała na 135 metrze i objęła prowadzenie z przewagą 4,2 punktu nad Juliane Seyfarth (132 m) oraz 12,6 pkt. nad Kathariną Althaus (128 m). Tuż za czołową trójką sklasyfikowane zostały Chiara Hoelzl (125 m), Sara Takanashi (122,5 m) oraz Yuki Ito (123 m).

Siódma na półmetku rywalizacji była Ursa Bogataj (120,5 m), przed Niką Kriznar (122 m) i Silje Opseth (123 m). Czołową dziesiątkę zamykała Eva Pinkelnig (120,5 m).

Pierwszą rundę konkursową przeprowadzono z 22. i 20. belki.

W finale Maren Lundby przypieczętowała triumf lotem na odległość 135,5 metra. Druga Juliane Seyfarth (135 m) straciła do zwyciężczyni 9,4 punktu. Na najniższy stopień podium stanęła Sara Takanashi (124 m), która wyprzedziła Katharinę Althaus (120,5 m), Yuki Ito (123,5 m) oraz Evę Pinkelnig (127 m).

Pierwszą dziesiątkę niedzielnego konkursu w Oberstdorfie skompletowały Carina Vogt (123,5 m), Nika Kriznar (126 m), Ursa Bogataj (122 m) i Silje Opseth (124 m).

Serię finałową rozegrano z 20. platformy startowej.

W klasyfikacji Pucharu Świata pań prowadzi Maren Lundby (1368 pkt.) przed Kathariną Althaus (1073 pkt.) i Sarą Takanashi (916 pkt.). Czterdzieste szóste miejsce zajmują ex aequo Kamila Karpiel i Kinga Rajda (po 6 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów pań znajdują się drużyny Niemiec (4043 pkt.), Norwegii (2513 pkt.) i Austrii (2311 pkt.). Polki z dorobkiem 12 punktów zajmują trzynastą lokatę.

Teraz na najlepsze skoczkinie globu czekają Mistrzostwa Świata w Seefeld. We wtorek 26 lutego rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a dzień później - indywidualny. Starty pań zakończy rywalizacja drużyn mieszanych w sobotę 2 marca.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3463) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Baciar stały bywalec
  -

  Ja stawiam na Japonkę .. Kamila i Kinga w 20- tce

 • thestasiex12 początkujący

  Brawa dla Maren za 22 wygraną w karierze! Wygrała z dość niemałą przewagą ponad 9 pkt w przeliczeniu na metry to jest ponad 5 metrów. Lundby dominuje jak RK w skokach damskich.

  Moje faworytki na MŚ:

  Lundby, Althaus, Takanashi, Seyfarth, Vogt, Kriznar, Iraschko, Stroem, Pinkelnig

  A wy jakie macie faworytki na te MŚ?

  @Major_Kuprich

  Gdzie twoje mówienie kiedyś że Iraschko może zdobyć złoto indywidualnie? Lundby szaleje aktualnie Seyfarth,Althaus zajmują miejsca w ścisłej czołówce, Ito się odradza, Bogataj i Kriznar skaczą bardzo dobrze, Stroem i Pinkelnig skaczą solidnie na poziom TOP 10 PŚ.

  Czy ja widzę Iraschko ze złotem? Nie

  Dlaczego? Rywalki są coraz mocniejsze, Daniela jest aktualnie chora.

  Co się musiałoby stać aby Iraschko zdobyła złoto? • Michelek stały bywalec

  Co ciekawe, Lundby ma lepszą średnią punktową na konkurs, niż Ryoyu Kobayashi ;-)
  Oczywiście zdaję sobie sprawę z mniejszej konkurencji itd., ale i tak jej forma jest imponująca, tym bardziej, że to drugi sezon z rzędu ze średnią powyżej 80 pkt na konkurs.

 • tjzE weteran

  Cóż za nowość

 • Oczy Aignera profesor
  @Lizakowaty @lizakowaty

  Nareszcie przyzwoite odległości są.

 • Lizakowaty bywalec

  Chyba pierwszy raz w historii kobiecych skoków na dużych skoczniach jest więcej skoków za punkt K niż tych poniżej 100m.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).