MŚ w Seefeld: Niemcy obronili tytuł w mikście, Polska szósta!

 • 2019-03-02 17:52

Reprezentacja Niemiec po raz trzeci z rzędu odniosła zwycięstwo w konkursie drużyn mieszanych na normalnej skoczni (HS109) podczas Mistrzostw Świata w Seefeld. Srebrny medal zdobyła Austria, a brązowy - Norwegia. Debiutująca w tych zawodach na światowym czempionacie Polska zajmowała na półmetku sensacyjnie trzecie miejsce. Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli szóstą pozycję.

02.03.2019 - Reprezentacja Niemiec02.03.2019 - Reprezentacja Niemiec
fot. Tadeusz Mieczyński

Pierwsza seria konkursowa była zdominowana przez rywalizację Niemiec z Austrią. Ostatecznie górą byli nasi zachodni sąsiedzi. Katharina Althaus (107,5 m), Markus Eisenbichler (104,5 m), Juliane Seyfarth (100,5 m) oraz Karl Geiger (103,5 m) wyprzedzali drużynę gospodarzy o 3,9 punktu.

Sensacyjne, trzecie miejsce zajmowali Polacy. Biało-Czerwoni rozpoczęli debiut na MŚ od ósmego miejsca po skoku Kingi Rajdy (91,5 m). Wtedy to Dawid Kubacki poszybował na 112 metr, ustanawiając nowy rekord skoczni i wywindował nas na piątą pozycję. Po próbie Kamili Karpiel (91,5 m) zajmowaliśmy szóstą pozycję. Kamil Stoch w trudnych warunkach uzyskał 100 metrów i pozwolił nam na awans na trzecie miejsce, o 0,4 punktu przed Norwegią.

Piąte i szóste miejsce, z minimalnymi stratami do Polski, zajmowali Japończycy i Słoweńcy. Do finału awansowały także ekipy Rosji i Włoch.

Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyły zespoły Czech, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Rumunii i Kazachstanu.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 18. (gr. 1 i 3), 8. (gr. 2) i 9 (gr. 4) belki.

W finale Niemcy utracili prowadzenie na rzecz Austrii po skoku Kathariny Althaus (103 m). Na zwycięski szlak wyprowadził swój zespół Markus Eisenbichler (107 m), zaś obronę złotego medalu przypieczętowali Juliane Seyfarth (103 m) oraz Karl Geiger (107 m). Drudzy Austriacy ostatecznie stracili 22,3 punktu do triumfatorów. Na najniższym stopniu podium stanęli zaś Norwegowie.

Tuż za podium znaleźli się Słoweńcy, którzy walkę o brąz z Norwegami przegrali różnicą 7,6 punktu. Piąte miejsce przypadło Japonii, u której nowy rekord skoczni - 113 metrów - ustanowił Ryoyu Kobayashi.

Polacy po skokach Kingi Rajdy (97 m), Dawida Kubackiego (110 m), Kamili Karpiel (97 m) oraz Kamila Stocha (105,5 m) ostatecznie zakończyli zawody na szóstej pozycji. Do medalu zabrakło 23,5 punktu, co jest bardzo dobrym rezultatem z perspektywy stanu kobiecych skoków w naszym kraju.

Na siódmej pozycji zawody zakończyli Rosjanie, którzy okazali się lepsi od Włochów.

Finałową rundę rozegrano z 20. (gr. 1 i 3), 10. (gr. 2) oraz 11. (gr. 4) platformy.

Konkurs drużyn mieszanych zakończył rywalizację skoczków na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym Seefeld 2019. Teraz na zawodników czeka powrót do Pucharu Świata. W dniach 8-10 marca w Oslo (HS134) zainaugurowana zostanie trzecia edycja turnieju Raw Air. Po raz pierwszy przeprowadzona zostanie również rywalizacja pań.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (54676) komentarze: (552)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • RET_RET doświadczony
  @Cejot @jma

  Owszem, owszem :)

 • fridka1 profesor
  @Introverder @Introverder

  Czy naprawdę myślisz, że PZN z nikim nie rozmawia? To co przedostaje się do mediów to ułamek procenta, a tu niektórzy rozumieją wszystko dosłownie i wszystko łykają bezkrytycznie.

 • fridka1 profesor
  @Tymo @tymo

  Przyszłość jest taka sama niezależnie od złota Dawida i srebra Kamila-niezbyt różowa na dłuższą metę i niech nam te medale nie przysłonią faktów.

 • Michelek stały bywalec
  @Tymo @yyy

  Można było napisać "niepoprawnym optymistą", ale co tam, lepiej komentować jak dziecko onetu.

 • jma profesor
  @Cejot @ret_ret

  A młoda Lindsey Vonn? Mmmmm...

 • jma profesor
  @Realpany100 @Realpany100

  Tak się spodziewam. "Budget-saving" to jest to co Polo lubi najbardziej. Odetchnie jak odejdzie Horngacher, bo nagle forsy w kasie będzie jak lodu.

 • adrem bywalec
  @Xander1 @Introverder

  dokładnie tak! Ofertę od Niemców Horngacher już ma od dawna, przyjmie ja na bank, tylko teraz chce osiągnąć wszystko co najlepsze, zarówno warunki finansowe jak pozostałe elementy kontraktu - jego długość,rekompesate finansową dla niego za przedwczesne zrezygnowanie z jego usług i itp W Polsce Horngacher nie zostanie - (dziwię się naiwności Małysza i całego PZN )całe daje do zrozumienia jasno aczkolwiek miedzy wierszami. jaki jest dalszy ciąg jego kariery. Dublet Dawida i Kamila wzmocnił akcje i karty na stole Stefana do podbijania warunków jego kontraktu - idzie do Niemców na negocjacje i mówi np."musicie się lepiej postarać bo Polacy dają mi to i to...". i o to tutaj naprawdę o to chodzi!

 • Jannush profesor
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  To dosyć proste. 18tki dają za przekroczenie punktu K (chyba że jesteś Stochem albo Kraftem to możesz skoczyć krócej), 18,5 jak skoczysz mniej więcej 5 punktów dalej niż punkt K, 19tki za 10 metrów dalej niż punkt K, 19,5 jak osiągniesz HS, a 20tek nie dają praktycznie wcale.
  I odwrotnie, 17,5 jak skoczysz przynajmniej 5 metrów przed punkt K, 17tki jak 10 metrów przed itd.

 • Tymo początkujący
  @Tymo @yyy

  Ale ci wszyscy "eksperci" po niezwykle loteryjnej pierwszej serii wieszczyli, nie tylko porażkę na MŚ. Wieszczyli upadek polskich skoków na lata (to było możliwe do przewidzenia??), pisali, że Kubacki to jest nikt, czlowiek-porażka, w sezonie, kiedy zajmuje on piąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ i wielokrotnie stawał na podium. Ze Stoch się kończy, 2 tygodnie po jego i drużyny wspaniałym zwycięstwie w drużynowych zawodach i w sezonie kiedy zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej (wiem, Małysz nawet w ostatnim swoim sezonie zajął 3 miejsce w PŚ za cały sezon). Pisali, że Horngacher specjalnie zawalił przygotowania (przynajmniej między wierszami). Że już niedługo będziemy się cieszyć jak któryś z naszych awansuje do drugiej serii. To wszystko w sezonie, w którym wygrywamy PN, a indywidualnie nasi zawodnicy są na 2, 4 i 5 miejscu. Po drugiej serii okazało się, że Kobayashi jednak nie wygrał z warunkami, bo też o tym pisali. Po konkursie jeden z "profesorów" się przyznał, że stracił wiarę, ale zwycięstwo i komentarz Babiarza i Szczęsnego były fantastyczne. Dobre i to. Ale niektórzy po pierwszej serii, licząc na drugą bardziej sprawiedliwą co do warunków, przewidywali duży awans. Widzieliśmy wszyscy treningi w których Dawid i Kamil dominowali na tej skoczni w równych warunkach. Po jednym nieudanym skoku przekreślać przyszłość dyscypliny w Polsce????

 • adrem bywalec
  @anonim @Tomek88

  liczysz Niemcom medale razem z mikstem a Austrii już nie? Kraft ma też trzy medale - dwa srebrne i jeden brązowy. Jak juz robisz podsumowanie to bądź dokładny ;)

 • Aaabbbb profesor
  Statystyki

  To, co napiszę, to bardziej temat na sezon ogórkowy, ale mamy na tej stronie wielu statystyków. Mam pytanie: czy którykolwiek z Was pokusił się kiedyś o analizę ocen sędziowskich w zależności od uzyskanych odległości? Wszyscy wiemy, że odległość ma duży wpływ, mimo, iż nie powinna. Fajnie byłoby zobaczyć statystykę kilku konkursów i zależność między odległością, zajmowanym miejscem a notą od sędziów. Obstawiam, że mają swoje korytarze i, powiedzmy, do HS nie dostaniesz więcej niż x, punktu konstrukcyjnego ileśtam, a dalej to tyle a tyle.

 • EmiI profesor

  Co do konkursu indywidualnego, jeszcze raz polecę opracowanie localsjresults, przeliczające wpływ coraz bardziej wolnych torów na wyniki, na podstawie wszystkich skoków oddanych na tej skoczni.
  https://twitter.com/localSJresults/status/1101810178238963712

 • yyy profesor
  @Tymo @tymo

  To ja ci powiem tak. Osoba która w piątek po pierwszej serii wierzyła w to że jakiś Polak może ten konkurs wygrać, była idiotą. Taki obrót zdarzeń nie był możliwy do przewidzenia przed końcem drugiej serii.

 • Introverder weteran
  Co robi PZN?

  Jeszcze jedno na temat trenera.. Apollo64 mówił, że zrzuca na Małysza załatwianie sprawy ze Stefanem Horngacherem, więc może i dogadywanie ewentualnych następców.

  Ciekawi mnie tylko co Małysz teraz robi,

  bo fakty są takie: Horngacher go wystawia/wystawił do wiatru i robi z niego durnia i ze związku.

  Czy oni naprawdę zamierzają czekać dalej jak te trąby, aż Horngacher łaskawie im powie, że podpisał kontrakt z Niemcami czy ratując resztki twarzy zmuszą wreszcie Horngachera by ich nie blokował i ogłosił wreszcie jasno, że odchodzi.... By te trąby zaczęły wreszcie rozmowy z ewentualnymi następcami, teraz a nie 2 tygodnie po sezonie, kiedy Horngacher dogada ostatnie szczegóły współpracy z Niemcami ? I by przerwać już tę szopkę.. I mieć większe pole manewru i wybór trenera na przyszły rok.

  Horngacher gra na 2 fronty, dogaduje się po cichu z Niemcami, niech idzie tam z Bogiem Ojcem! Chce odejść, niech idzie! Po co to całe przedstawienie, które jest po prostu uwłaczające i kompromitujące polski związek??..

  Ja rozumiem, że Horngacher jest super trenerem, ale nic na siłę. A nasi niemal na palcach za nim chodzą, jak za świętym i boją się postawić sprawę jasno (?). Żenujące. Ktoś kto nie wymaga, by go szanować, nie będzie szanowany a Horngacher dzisiejszym wywiadem (mówiącym o tym, że jedzie sobie uzgodnić z Niemcami szczegóły kontraktu) jasno "kopnął w dupę i Małysza i Tajner i całą resztę"..

 • RET_RET doświadczony
  @Tomas17 @ret_ret  "@bigoszmakiem

  (...) były ostatnie indywidualnie ze wszystkich skoczkiń oddających po dwa skoki.  To prawda, ale weź pod uwagę, że tych skoczkiń było 16, a nie 30. Oczywiście, jest jeszcze co najmniej kilka skoczkiń poza tą szestnastką, prezentujących wyższy poziom od Polek, ale nie sposób nie zauważyć, że nasze dziewczyny zmniejszają dystans do światowej czołówki.  -------------------------------------------------------------------------------

  Proszę bez takich obraźliwych sformułowań.  [Moderowany (21254) / 2019-03-02 19:35:57]"

  Czy szanowny MODERATOR zauważył, że to nie było moje sformułowanie???


  [----------------------------------------------------------------------
  Rzeczywiście. Wybacz.]

  [Moderowany (21254) / 2019-03-03 10:44:43]

 • RET_RET doświadczony
  @Cejot @Cejot

  "...pierwszy raz widzę tak atrakcyjną Panią sportowiec!"

  Widocznie nigdy nie oglądałeś kobiecego skoku wzwyż albo w dal :)

 • RET_RET doświadczony
  @RET_RET @Wojciechowski

  "Jest możliwe, tylko skoczek musi osiągnąć co najmniej 95% HS, żeby dostać punkty za zmianę rozbiegu."

  To zrozumiałe, że w takim wypadku musi być spełniony ten sam wymóg, co w konkursie indywidualnym. Problem w tym, że nie mogłem sobie przypomnieć takiej sytuacji (i w związku z tym nie byłem pewien, czy to w ogóle dopuszczalne). Ewidentnie trenerzy w drużynówkach korzystają z tej możliwości znacznie rzadziej.

 • zimowy_komentator profesor
  Agresywna Biśla się trochę uspokoiła na podium

  Kwiaty ukoiły zszargane nerwy i Biśla w końcu mogła poczuć się zadowolona :)

 • tjzE weteran
  @marcinbociak @marcinbociak

  Debiut w mikście na MŚ.

 • Tymo początkujący
  Mogę powiedzieć tak

  W piątek większość użytkowników długoletnich nie wierzyła w Polaków i psy na nich wieszała. Było kilku wierzących (Karp na przykład, albo PolskaPolska i paru innych), którzy wciąż liczyli, albo wręcz wieszczyli medal (nawet złoty). Okazało się, że mieli rację. A starzy bywalcy i profesorowie okazali się ... słabo przewidujący :-). Delikatnie rzecz ujmując.
  Cytaty sami możecie poszukać pod artykułem o niesamowitym konkursie i zwycięstwie.
  Tak może być??? Hej, moderatorze??

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).