Raw Air pań w Lillehammer: Zwycięstwo Lundby, Polki z punktami!

 • 2019-03-12 21:44

Maren Lundby została triumfatorką wtorkowego konkursu Raw Air pań na skoczni w Lillehammer (HS140). Liderka turnieju odniosła zwycięstwo dzięki skokom na odległość 125,5 m i 138 m. Druga była Katharina Althaus, a trzecia Eva Pinkelnig. Kamila Karpiel i Kinga Rajda awansowały do serii finałowej.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdowała się Katharina Althaus. Niemka uzyskała 131,5 metra i wyprzedzała o 3,8 punktu Austriaczkę Evę Pinkelnig (139 m) oraz o 4,5 pkt. jej rodaczkę, Danielę Iraschko-Stolz (128 m). Główna faworytka konkursu, Maren Lundby (125,5 m) była czwarta, przed Niką Kriznar (126 m) i Juliane Seyfarth (124,5 m).

W czołowej dziesiątce pierwszej rundy znalazły się ponadto Silje Opseth (131 m), Anna Odine Stroem (126 m), Yuki Ito (124,5 m) oraz Jerneja Brecl (129,5 m).

Reprezentantki Polski w komplecie awansowały do serii finałowej. Dwudziesta siódma na półmetku była Kamila Karpiel (112,5 m), zaś trzydziestą lokatę zajmowała Kinga Rajda (109,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 18., 17. i 15. belki startowej.

Maren Lundby w serii finałowej udanie zaatakowała najwyższy stopień podium. Obrończyni Kryształowej Kuli poszybowała na 138 metr i ostatecznie triumfowała w Lillehammer z przewagą czterech punktów nad Kathariną Althaus (132 m). Czołową trójkę uzupełniła Eva Pinkelnig (128,5 m), która wyprzedziła Danielę Iraschko-Stolz (124 m), Juliane Seyfarth (126 m) oraz Nikę Kriznar (119,5 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Silje Opseth (125 m), ósma była Yuki Ito (123 m), dziewiąta Anna Odine Stroem (112,5 m), a dziesiąta - Elena Runggaldier (117 m).

Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda w finale uzyskały identyczną odległość 104 metrów. Tym samym Polki sklasyfikowane zostały odpowiednio na 28. i 29. pozycji.

Serię finałową przeprowadzono z 16. platformy.

Po raz drugi w historii w serii finałowej zawodów Pucharu Świata pań wystąpiły dwie reprezentantki Polski. W dodatku po raz pierwszy Biało-Czerwone zdołały sięgnąć po pucharowe punkty w rywalizacji na dużej skoczni.

Dzięki wygranej Maren Lundby umocniła się na prowadzeniu w turnieju Raw Air. Norweżka ma na swoim koncie 745,0 pkt. i wyprzedza o 19,1 pkt. Katharinę Althaus (725,9 pkt.). Trzecia jest Daniela Iraschko-Stolz (696,4 pkt.). Trzydzieste miejsce zajmuje Kamila Karpiel (354,6 pkt.), a trzydzieste siódme - Kinga Rajda (292,8 pkt.).

W Pucharze Świata Maren Lundby (1513 pkt.) wyprzedza o trzysta punktów Katharinę Althaus (1213 pkt.). Tuż za nimi znajduje się Julaine Seyfarth (991 pkt.). Czterdziesta czwarta jest Kamila Karpiel (9 pkt.), a czterdziesta szósta - Kinga Rajda (8 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Niemki (4389 pkt.) przed Norweżkami (2776 pkt.) i Austriaczkami (2608 pkt.). Reprezentacja Polski z dorobkiem 17 punktów sklasyfikowana jest na trzynastej pozycji.

Teraz na zawodniczki czeka wielki finał pierwszej kobiecej edycji Raw Air. W środę o 20:30 rozegrany zostanie prolog do ostatniego konkursu tej imprezy, który odbędzie się w czwartek na skoczni w Trondheim (HS140).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Raw Air Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>

FOTORELACJA

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (11682) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gracz75 stały bywalec

  gdyby tak juz pare lat temu PZN wziął się na poważnie za skoki pan to teraz byłoby wiecej radosci i przede wszystkim wiecej polek w PŚ , lata zaniedbań wychodza teraz

  miejmy nadzieję ze sytuacja naszych skoczkin teraz sie poprawi , bo chyba przez zmarnowany czas poszło kilka talentów ( Szwab , Gawron , Pałasz)

 • jma weteran
  @kunta @equest

  Dodam jeszcze, że nasze dziewczynki, hehe, nie mają zbyt dużych doświadczeń na skoczni dużej, bo nawet na naszej Wielkiej Krokwi nie trenują. Dlatego też początkowo nie brano pod uwagę startu w RA i dlatego też początkowo nie brano pod uwagę startu w Blue Bird. Ale może te wyniki skłonią PZN żeby zmienić zdanie - na co szczerze liczę.

  PS. Sorry, ale w przypadku skoków kobiet lubię pojechać Tajnerem...

 • jma weteran
  @Maradona @iwo1333

  Czyli jak będzie miała 40 lat :)

 • equest weteran
  @kunta @kunta

  Od czegoś trzeba zacząć. Dużych sukcesów nie osiąga się ot tak.
  Dochodzi się do nich stopniowo. Dziewczyny właśnie wkroczyły na kolejny stopień.
  Zaczynają coraz częściej punktować w PŚ.

 • Baciar stały bywalec
  BRAWO

  Brawo dziewczyny! Brawo Kamila , brawo Kinga !

 • iwo1333 bywalec
  @Maradona @Maradona

  Lundby jedzie do Rosji na kolejny turniej. Potwierdziła że nie będzie skakać w Vikersund. Stwierdziła że skoczy na mamucie jak już będą tam kobiece zawody.

 • Maradona weteran

  Maren Lundby ma skakać na mamucie w Vikersund. Ciekaw jestem jak sobie poradzi. Bardzo możliwe, że pobije rekord świata kobiet w długości lotu, który wynosi 200 metrów i należy do Danieli Iraschko.

 • Tomek1982 bywalec
  Można oglądać w NRK TV z rozszerzeniem Hola w przeglądarce. Są też wideo powtórk

  Można oglądać w NRK TV z rozszerzeniem Hola w przeglądarce. Są też wideo powtórki konkursów z całego sezon

 • Tomek1982 bywalec
  No i dobrze że wygrywa Lundby bo ładnie i trochę śmiesznie wygląda.

  Lundby ładnie wygląda na ty zdjęciu, inne dziewczyny nawet te na podium są być może nawet ładniejsze ale po założeniu czapek i dresów nie widać tego zbyt dobrze. Niebezpiecznie było na skoczni trochę, to że jeden upadek to był nawet chyba błąd zawodniczki niż tych warunków. Dwa razy widziałem jak zawodniczka normalnie bokiem leciała, raz to nawet był bardzo daleki skok choć już myślałem że będzie za polkami. Polki chyba dużo więcej nie mogły skoczyć, ale myślałem że te 5 metrów dalej to z łatwością skoczą. Nie były to skoki, złe lub bardzo dobre.

 • ann81 weteran

  Maren Lundby dalej rządzi, a tymczasem Sara Takanashi, nie licząc dsq z tego sezonu, zalicza najsłabszy wynikowo występ od... 7 stycznia 2012, kiedy to zajęła 17. miejsce w Hinterzarten. Czyżby w skokach Pań kończyła się pewna epoka?

 • Michelek stały bywalec

  No i bardzo fajnie. Kolejne punkty i kolejne doświadczenia. A te punkty zdobyte na dużej skoczni powinny zaprocentować nie tylko obyciem na większym obiekcie, ale i choćby niewielkim wzrostem pewności siebie.

 • iwo1333 bywalec
  @Oreo @Oreo

  Iraschko to jest akurat legenda tego sportu. Gdyby wcześniej rozgrywano Puchar Świata, to kryształowych kul i zwycięstw miałby pewnie i więcej od Takanashi. Do tego jest Rekordzistką świata. Dlatego nie rozumiem, dlaczego cieszysz się że nie jest na podium.

 • tjzE doświadczony
  @Oreo @Oreo

  Masz do niej jakieś uprzedzenia czy co?

 • Oreo doświadczony

  Przynajmniej Iraschko nie stanęła na podium

 • kunta doświadczony
  @kunta @raptor202

  A idiotyczny to był twój wpis. Ale żeby to skonkludować, trzeba mieć trochę kultury i co najważniejsze, rozumu.

 • kunta doświadczony
  @kunta @Raptor202

  To nie jest uzasadnienie, tylko opinia. To po pierwsze. Po drugie nie cenzuruj mnie, bo nikt nie dał ci takiego prawa. Po trzecie moja opinia wynika z obserwacji, że dziewczyny podnoszą swoje umiejętności, a tu było dno w 2 serii.

 • Raptor202 doświadczony
  @kunta @kunta

  Może jeśli to zrobisz, to przestaniesz pisać idiotyczne komentarze. Nie będę ci tłumaczył, dlaczego są idiotyczne, bo nie jesteśmy w przedszkolu.

 • kunta doświadczony
  @kunta @Raptor202

  Uzasadnij.

 • Raptor202 doświadczony
  @kunta @kunta

  Proponuję wziąć solidny rozbieg i w jak najszybszym tempie skierować się w stronę najbliższej ściany, może pomoże.

 • Toyminator weteran
  @kunta @kunta

  Zmień stronę na interię .Tam możesz sobie do woli być tym kim jesteś ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).