Kamila Karpiel: Zacieramy granice

 • 2019-03-13 12:29

Po raz pierwszy w historii polskie skoczkinie sięgnęły po punkty Pucharu Świata podczas rywalizacji na dużej skoczni. Kinga Rajda w Lillehammer zajęła 29. miejsce, natomiast 28. finiszowała Kamila Karpiel, z którą porozmawialiśmy po drugim etapie Raw Air 2019. Przed naszymi zawodniczkami zmagania w Trondheim, które zamkną ich sezon 2018/19.

Korespondencja z Lillehammer, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3348) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • lukas943 bywalec
  Czytając komentarze ludzi...

  Czy to tutaj czy na innych stronach, dochodzę do wniosku, że gdyby Karpiel zaczęła odnosić sukcesy to z miejsca stałaby się żeńską ulubienicą polskich kibiców, jak w przeszłości Justyna Kowalczyk.

 • Agent99 stały bywalec

  Polki zrobiły w tym sezonie porządny progres. Przede wszystkim mają znacznie lepszą technikę lotu niż kiedyś. Teraz z przyjemnością się patrzy na ten element, chociaż są tam rezerwy. Z Kamili to taka troche szalona dziewczyna.

 • Toyminator weteran
  @butczan1 @butczan1

  No bo nie mieli w planach tak czy siak. Gdyby zmienili zdanie, to trochę za późno. Jednak pierwszy wyjazd do Rosji, to trochę zachodu jest. Na ostatnie zawody, i tak by nie pojechały. Przecież nie zostaną w Rosji cały tydzień, albo nie będą się wracać tam i z powrotem. Na razie to się PZN nie opłaca.

 • butczan1 stały bywalec

  Szkoda by bylo odpuszczac 2 weekendy kiedy obie sa w formie na punkty ale w te sobote jest juz 1 konkurs w Rosji wiec chyba by nie zdazyli wszystkiego ogarnac.

 • Skoczek3211 doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Są nudne bo można powiedzieć,że każdym wywiadzie się powtarzają..."Mówią o pracy,o kruczkach do przodu" itd.

 • Seba20 stały bywalec

  Ona jest przeurocza :D Naprawdę miła odmiana od wywiadów ze skoczkami, ale ich też się fajnie słucha

 • gosposia weteran
  świeżość idzie, swieżość

  Bardzo sympatyczna ta Kamila.
  Kinga Rajda trochę poważniejsza, ale w końcu o 1/18 starsza jest:)
  Te wywiady z nimi wnoszą trochę świeżości, bo wywiady ze skoczkami-samcami strasznie nudne.

 • Toyminator weteran
  @Piotrek10r @Piotrek10r

  Pewnie za późno, żeby ogarnąć wjazd do Rosji. Po za tym trudno, tydzień wcześniej skończą, odpoczną, i fruu do treningów na następny sezon. Już pal licho te konkursy w Rosji. Ważne żeby za rok były częściej. I nawet jeśli będą skakać słabo, to żeby cały sezon skakały, na każdej skoczni. Muszą poznać skocznie, i skakać cały sezon.

 • jma weteran
  @Piotrek10r @Piotrek10r

  Obawiam się, że może być problem wizowo-logistyczny, choć jest też powiedzenie "dla chcącego - nic trudnego".

 • Piotrek10r bywalec

  Nasze rodaczki są w formie, która pozwala na punktowanie. Powinny jechać do Rosji na turniej Blue Bird i tam zakończyć sezon. Rozgrywane tam zawody w 3 z 4. przypadków są na skoczni normalnej, co jeszcze zwiększa szansę na punkty.

  Ktoś powie, że nie chodzi w sporcie o ciułanie drobnych punktów, a o walkę o zwycięstwo, a dziewczyny nie mają szans na jakiś spektakularny sukces. Ma rację. Jednak przeważnie potrzeba do tego doświadczenia i trochę zabiera się szansę na jego zdobywanie naszym dziewczynom przez nieregularne starty w Pucharze Świata.

 • Baciar stały bywalec
  -

  Super sympatyczna osoba z Kamili

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).