Polska jedenastka na PK w Zakopanem

 • 2019-03-13 16:38

Trener Maciej Maciusiak ogłosił skład reprezentacji Polski na zbliżający się Puchar Kontynentalny w Zakopanem (16-17 marca). Na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się jedenastu Biało-Czerwonych.

Sztab szkoleniowy zadecydował, iż w sobotnich i niedzielnych zawodach "II ligi" na Wielkiej Krokwi (HS140) zaprezentują się Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Damian Skupień, Kacper Juroszek, Mateusz Gruszka, Kacper Stosel i Adam Niżnik.

Zawody w Zakopanem będą przedostatnim weekendem kończącego się sezonu Pucharu Kontynentalnego 2018/2019. Finałowe konkursy odbędą się tydzień później w Czajkowskim (23-24 marca).

Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem pokaże Telewizja Polska. Obie weekendowe transmisje rozpoczną się o 11:50 w TVP Sport.

Skład Polski na PK w Zakopanem (HS140):

- Aleksander Zniszczoł (6. miejsce w klasyfikacji PK 2018/2019);

- Andrzej Stękała (25. miejsce w klasyfikacji PK 2018/2019);

- Klemens Murańka (53. miejsce w klasyfikacji PK 2018/2019);

- Przemysław Kantyka (66. miejsce w klasyfikacji PK 2018/2019);

- Maciej Kot (68. miejsce w klasyfikacji PK 2018/2019);

- Tomasz Pilch (97. miejsce w klasyfikacji PK 2018/2019);

- Mateusz Gruszka;

- Kacper Juroszek;

- Adam Niżnik;

- Damian Skupień;

- Kacper Stosel.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 16.03.2019
8:00 - Odprawa techniczna
9:30 - Oficjalny trening
10:30 - Seria próbna
12:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 17.03.2019
10:30 - Seria próbna
12:00 - Pierwsza seria konkursowa

Adam Bucholz, źródło: PZN

oglądalność: (8067) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zimowy_komentator profesor
  @KlausMittwoch @KlausMittwoch

  Gdyby tak każdego mieli się pozbywać za wywiady to praktycznie zostaliby bez skoczków. Murańka jest zbyt cenny dla PZN, a on sam też nie zamierza rezygnować, dlatego zapewne będziemy go oglądać - może już w przyszłym sezonie w PŚ ? Musi tylko przepracować cały okres przygotowawczy. Będzie dobrze !

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @stochmistrz @Agent99

  Po prostu źle zrozumiał komunikat TVP.
  Będą transmitować wszystkie zawody PŚ i PK, organizowane na polskiej ziemi.

 • Regulator1 bywalec
  Składy

  Czy znane są już składy z innych krajów?

 • Agent99 stały bywalec
  @stochmistrz @stochmistrz

  Skąd info?

 • Pietrek03 bywalec
  @Sikorocco @konrad95

  Gruszka ma szanse na TOP10

 • konrad95 stały bywalec
  @Sikorocco @Sikorocco

  Ale Habdas nawet punktów w FC nie ma, więc nie ma prawa startu.
  Zniszczol i kot powinni powalczyć o podium.
  Stękała o Top 10. Kantyka na Top 20.
  Muranka, Pilch,Juroszek i Niznik mogą zakręcić się w okolicy Top 30.
  Gruszka, Skupień i Stosel bez szans na punkty.
  @stochmistrz
  W TVP sport chyba tylko PK z konkursów w Polsce mają być transmitowane.

 • Sikorocco początkujący
  Habdas

  Tego młodego brakuje !

 • OczyAignera stały bywalec
  @Pietrek03 @Ravv

  Ciekaw jestem, czy skończył już rosnąć.

 • stochmistrz stały bywalec

  W następnym sezonie będą transmitowane w telewizji polskiej na kanale TVP SPORT I TVP SPORT HD wszystkie konkursy pucharu kontynentalnego a także konkursy pucharu świta kobiet.

 • Ravv doświadczony
  @Pietrek03 @Pietrek03

  Jest limit 5 plus krajówka.

  Czyż chyba skończył sezon.

 • Pietrek03 bywalec
  11?

  Czemu tylko 11? Czyża wozili nie dawno na zawody a teraz nawet go nie wystawiają co jest grane?

 • Pietrek03 bywalec
  Wąsek

  Czyli Wąsek na mamuty szkoda.

 • KlausMittwoch bywalec
  @KlausMittwoch @RyoyuKobayashiFAN

  Gdybyś zastąpił "idzie" z "można" to wtedy prawie niemożliwym byloby wysondować czy pochodzisz ze wsi czy z miasta.

  Niestety, postanowiłeś się odezwać i rozwiałeś wątpliwości :D

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  @KlausMittwoch @KlausMittwoch

  Twoich wypocin nie idzie czytać.

 • jma weteran
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Będzie tym łatwiej, że nie będzie Aignera, Pedersena i Lindvika :)

 • KlausMittwoch bywalec
  Czyżby tyrada Murańki odniosła skutek?

  Biedny Klimek wziął na swoje barki ryzyko spuszczenia do klopa i brutalnego zakończenia kariery w swoim słynnym wywiadzie po PŚ w Zakopanem. On już jest pewnie skończony i pogodzony z rolą konferansjera na wieczorkach zapoznawczych w swoim pensjonacie, ale pozostanie w pamięci potomnych jak ten Prometeusz rozszarpany przez Małysza i Boskiego Apollo.

  P.S. Podobo po samobójczym wywiadzie Murańki, Boski Apollo podniósł diety za punkty w PŚ, także wg nowej tabelki wypłat diet, z wczorajszy konkurs sympatyczny Stefanek dostanie 12 zł i dropsy.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @ZXCVBNM_9999 @stochmistrz

  To akurat rewelacyjne - sądzę, że oglądalność będzie na poziomie powiedzmy przyzwoitym, a kadra B będzie miała czas antenowy dla sponsorów.

 • stochmistrz stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  PIerwszy.raz w telewizji polskiej benda transmitowac oba konkursy pucharu kontynentalnego na tvp sport w sobote i niedziele. To debiut transmisji pucharu kontynentalnego w otwartym kanale.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Trzymam kciuki

  Mam nadzieję że Kot lub Zniszczoł będą w TOP3 .

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Skład optymalny

  Trudno było spodziewać się czegoś innego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).