Paweł Wąsek: Trener mi zaufał

 • 2019-03-13 21:49

Wbrew wcześniejszym doniesieniom o planowanych zmianach w składzie reprezentacji Polski na finałową część turnieju Raw Air, Paweł Wąsek dokończy występy na norweskich obiektach. 19-latek w środowych kwalifikacjach w Trondheim zajął 43. miejsce. Jak ocenia decyzję o przedłużeniu jego pobytu w Skandynawii i jakie są jego pierwsze wrażenia z turnieju, który z założenia ma być najbardziej ekstremalnym i intensywnym w kalendarzu Pucharu Świata?

Paweł WąsekPaweł Wąsek

- Bardzo cieszę się z tego, że trener Stefan Horngacher mi zaufał i postanowił dać mi szansę do końca turnieju Raw Air. Mam nadzieję, że dzisiejszy skok kwalifikacyjny był pierwszym krokiem w kierunku udowodnienia tego, że jestem w stanie walczyć z resztą chłopaków o punkty. Komu chciałem to udowodnić? Przede wszystkim sobie! Powołanie do kadry zobowiązuje, żeby udowodnić wszystkim, iż był to słuszny ruch - mówi mieszkaniec Ustronia.

- Przed wylotem do Norwegii pojawiały się głosy, że w trakcie turnieju zostanę odesłany do domu. Byłem pewien, że słabsze wyniki odbiorą mi szansę do kolejnych startów, ale szkoleniowiec po Lillehammer powiedział mi, że tym razem nie wyszło, ale w Trondheim będzie kolejna okazja do pokazania swoich umiejętności. Zasugerował zrobienie wszystkiego normalnie, a wówczas będą wyniki. Myślę, że to się sprawdza, więc skupiam się następnym konkursie.

Jak wyglądało zapoznanie z obiektem Granaasen? – W pierwszym skoku treningowym przepadłem w przejściu na palce, przez co przeleciało mi to do przodu. W treningu wiało pod narty, więc dało się z tego jeszcze odlecieć. Druga próba była niezła, choć spóźniona, natomiast w prologu miałem najlepsze czucie. Muszę to jednak przedyskutować ze sztabem, bo czasem skoki są na tyle dziwne, że sam ich nie rozumiem. Trener Stefan umie dość dużo wyjaśnić po polsku, a i po angielsku się dogadujemy. Nie ma zatem problemów z komunikacją.

Raw Air to faktycznie intensywna impreza? – Owszem, jest trochę inaczej. Nie są to typowe zawody. Podoba mi się ten format, bo nie lubię przerwy między weekendami, gdy niemal cały tydzień trzeba czekać na konkurs. Tutaj, gdy coś nie wyjdzie, jest szansa zrehabilitowania się już kolejnego dnia. Uwielbiam skakać, więc cieszy mnie taka możliwość. W skokach narciarskich więcej leży się i odpoczywa niż męczy, a ja od najmłodszych lat lubię coś robić.

Korespondencja z Trondheim, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2683) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • DarkQueen początkujący
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Z tego co wiem to plan jest taki żeby tam pojechał

 • zimowy_komentator profesor
  A czy trener pożegna się z Kocurrem ?

  Dostanie szansę Kocurrek na występ w Planicy czy też nie ? Jak myślicie ? Ja sądzę, że wszystko zależy od występu w Zakopcu, a akurat ta skocznia Maćkowi leży i może tam błysnąć... A wtedy droga do Planicy otwarta, to będzie ostatni konkurs pod wodzą Horngachera dlatego na pewno Kocurr ostrzy sobie ząbki na tę okazję.

 • Kolos profesor
  @lukas943 @lukas943

  Przecież została zmodernizowana, ma się latać wyżej w Vikersund niż to było, więc przynajmniej ci słabsi nie po spadają na bulę.

 • King weteran

  Jestem pewny, że w sprzyjających warunkach Paweł złamie granicę 200m. Tylko oby trafił takie warunki najlepiej w kwalifikacjach, a nie treningu, bo w pierwszym skoku może nie być takiego rezultatu na jaki Pawła stać.

 • lukas943 bywalec
  Vikersund

  Oby na Vikersund to nie było trzaskanie w bule na setnym metrze. Wiadomo przecież jak bardzo ta skocznia jest nieprzyjemna i nawet weteranom potrafi sprawić problemy.

 • Nowyskoczek5 profesor

  No to moze w Vikersund lot 200 metrowy ? Trzymam kciuki .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).