Leyhe zakończył sezon

 • 2019-03-17 13:05

Stephan Leyhe zawodami w Trondheim zakończył występy w sezonie 2018/19. Niemiec, który 9 marca poturbował się na obiekcie w Oslo Holmenkollen, nie chce ryzykować pogłębienia kontuzji kostki na skoczniach do lotów narciarskich - taką informację podał klub narciarski z Willingen, którego Leyhe jest członkiem.

Stephan LeyheStephan Leyhe

Przypomnijmy, iż drużynowy mistrz świata z Seefeld upadł podczas loteryjnego konkursu drużynowego w stolicy Norwegii. Niemiec ranił twarz, a także doznał kontuzji kostki, która dawała mu się we znaki podczas zmagań w Lillehammer i Trondheim, gdzie skoczek miał spore problemy z pokonywaniem schodów prowadzących na rozbieg. W konkursach plasował się na 23. i 34. pozycji. Wcześniej odpuścił zmagania indywidualne na Holmenkollbakken.

Zmierzający ku końcowi sezon był najlepszym w dotychczasowej karierze 27-letniego Niemca. Leyhe był trzecim skoczkiem 67. Turnieju Czterech Skoczni, a w 24 startach zgromadził 636 punktów. Najlepiej wypadł podczas zawodów w Wiśle, które inaugurowały Puchar Świata 2018/19. Leyhe na obiekcie im. Adama Małysza przegrał tylko z Jewgienijem Klimowem z Rosji.


Dominik Formela, źródło: weltcup-willingen.de
oglądalność: (8857) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiatrhula111 profesor
  @wiatrhula111 @Bernat__Sola

  Właśnie o tym też piszę, nie wystartują w Planicy, także Stjernen i Siegel, a wtedy Bułgarowi zabraknie 1 punktu do Daikiego Ito (zakładając że nie zdobędzie on już żadnych punktów ) i zarazem startu w niedzielę

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111 @Wiatrhula111

  A jeśli chodzi o Ito, z nim to różnie bywa. Na pewno może jeszcze zapunktować i powiększyć przewagę nad Zografskim.

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111 @Wiatrhula111

  Przecież Prevc i tak za chwilę go przegoni, więc nic mu nie zabraknie.

 • wiatrhula111 profesor

  To Zograskiemu zabraknie 1 punktu do startu w ostatnich zawodach sezonu, szkoda

 • Pietrek03 doświadczony
  Szkoda

  Niemcy 2 zawodników sracili przez kontuzje w tym seznie.

 • Tomek88 weteran
  @Pavel @Bartt

  Akurat Siegel tu się nie liczy bo juz teraz jest 31 w klasyfikacji generalnej

 • Pavel profesor
  @Bartt

  W jakim sensie zapomniałem? On i tak w 30-tce PŚ nie jest.

 • Bartt doświadczony
  @Pavel @pavel

  Zapomniałeś jeszcze o Siegelu.

 • JaroslavSakala weteran
  @Lestek @Lestek

  Neumayer wiele tracił na swoim stylu.

 • koonrath bywalec

  Najlepszy sezon Stephana w karierze, szkoda tego upadku w Oslo ;/

 • Lestek profesor
  Leyhe, czyli Neumayer 2.0

  Bardzo solidny rzemieślnik, rzadko zdarza mu się nie wejść do II serii, miejsce na podium raz na 200 konkursów.

 • alo profesor
  @kazdej123 @kazdej123

  Dzieki temu obronimy PN. Bo bez tego dogoniliby nas

 • kazdej123 bywalec

  Szkoda Niemca. To już drugi w tym sezonie po Siegelu.

 • Bernat__Sola profesor

  Szkoda, Leyhe zrobił progres i przez dużą część sezonu był w formie na top10. Ito z Prevcem sobie poskaczą.

 • Pavel profesor

  Pisałem to już wcześniej, że będą co najmniej dwa wolne miejsca w finale sezonu za sprawą Leyhe i Stjernena. Kto je zajmie? Zapewne Ito i Prevc także starty jakościowej nie powinno być.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).