Blue Bird w Niżnym Tagile: Seyfarth ponownie najlepsza

 • 2019-03-17 14:38

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Juliane Seyfarth triumfowała w konkursie Blue Bird w Niżnym Tagile (HS97) i umocniła się na prowadzeniu w turnieju. Reprezentantka Niemiec zwyciężyła po skokach na odległość 97 m i 95 m. Drugie miejsce zajęła Maren Lundby, zaś trzecie - Katharina Althaus.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Juliane Seyfarth. Liderka turnieju Blue Bird poszybowała na 97 metr i wyprzedzała o 3,2 punktu Maren Lundby (92 m). Trzecie miejsce, ze stratą 8,2 pkt. do rodaczki, zajmowała Katharina Althaus. Tuż za czołową trójką plasowały się Sara Takanashi (90 m), Nika Kriznar (90 m) oraz Chiara Hoelzl (90 m).

Czołową dziesiątkę uzupełniały Ursa Bogataj (89 m), Anna Odine Stroem (86,5 m), Sofja Tichonowa (90,5 m) oraz Nozomi Maruyama (87 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 14. belki startowej. Katharina Althaus i Maren Lundby oddawały swoje próby z 13. platformy.

W finale Juliane Seyfarth poszybowała na 95 metr i triumfowała z przewagą 9,2 punktu nad Maren Lundby (90 m). Podium uzupełniła Katharina Althaus (91 m), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Nika Kriznar (88,5 m), Sara Takanashi (87,5 m) oraz Ursa Bogataj (88 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Chiara Hoelzl (86 m) przed Evą Pinkelnig (90,5 m) i Anną Odine Stroem (86 m). Dziesiątkę skompletowała Yuki Ito (88 m).

Serię finałową przeprowadzono w całości z 14. platformy.

Dzięki drugiej wygranej w Niżnym Tagile, Juliane Seyfarth (482,9 pkt.) umocniła się na prowadzeniu w turnieju Blue Bird. Niemka wyprzedza o 16,3 punktu Maren Lundby (466,6 pkt.). Trzecia jest Katharina Althaus (447,9 pkt.).

W Pucharze Świata, gdzie pewna Kryształowej Kuli jest już Maren Lundby (1773 pkt.), drugie miejsce zajmuje Katharina Althaus (1368 pkt.), a trzecie - Juliane Seyfarth (1271 pkt.). Czterdziesta piąta jest Kamila Karpiel (9 pkt.), a czterdzieste siódme - Kinga Rajda (8 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się niezmiennie Niemki (4869 pkt.) przed Norweżkami (3221 pkt.) i Austriaczkami (2954 pkt.). Polska z dorobkiem 17 punktów jest trzynasta.

Finałowe zawody Pucharu Świata pań, a zarazem turnieju Blue Bird, odbędą się za tydzień, 23-24 marca na skoczniach w Czajkowskim (HS102 i HS140).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Blue Bird >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3250) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Introverder weteran
  O Sarze Takanashi

  Sara jeszcze jest młoda, każdy ma słabsze sezony. Nie zajmują mnie tak kobiece skoki, ale życzę Japonce jak najlepiej - a najb. złota MŚ i IO, których jej brakuje. W końcu to przez lata seryjna zwyciężczyni kolejnych konkursów PŚ. Do tego sprawia fajne wrażenie i ma dużo uroku osobistego i wdzięku :).

 • matt_ początkujący

  Fajnie, że Maren wyrosła konkurentka. Może utrzyma formę i dzięki temu sezon 2019-20 będzie ciekawszy, bo mimo mojej sympatii do Sary Takanashi, nic nie wskazuje na jej powrót do wielkiej formy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).