Luca Egloff kończy przygodę ze skokami

 • 2019-03-20 00:20

Luca Egloff poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Występ w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem był ostatnim w oficjalnych zawodach dla Szwajcara.

23-latek w sezonie 2018/19 dwukrotnie wystąpił w konkursach Pucharu Świata. Egloff był 40. w Oslo oraz 37. w Lillehammer. Zawodnik zajął 61. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air.

- Tak jest, kończę karierę skoczka. Jestem naprawdę wdzięczny za wszystko, czego doświadczyłem w tym sporcie. Nauczyłem się naprawdę wielu rzeczy. Dziękuję wszystkim, którzy mi to umożliwili - napisał na swoim Instagramie.

Szwajcarski skoczek nigdy nie sięgnął po punkty zimowych zmagań najwyższej rangi. Zdobywał je za to latem, gdzie najlepszy wynik zanotował w 2015 roku w Ałmatach, gdzie finiszował na 5. lokacie. W kończącym się sezonie głównie pokazywał się w Pucharze Kontynentalnym, w którym zgromadził 97 "oczek". Podczas ostatnich zawodów w karierze zajął 25. miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najwyżej tej zimy został sklasyfikowany w Iron Mountain, gdzie był 7.

Egloff w ostatnich tygodniach udanie prezentował się na szczeblu trzecioligowym. Cykl FIS Cup 2018/19 zakończył na 2. pozycji, wygrywając po drodze trzy konkursy. W lutym współtworzył reprezentację Szwajcarii podczas konkursu drużynowego o tytuł mistrza świata, który jego zespół zakończył na 7. miejscu. Indywidualnie w Seefeld plasował się w czwartej dziesiątce. Rekord życiowy 23-latka to 204 metry. Takim lotem Egloff popisał się przed rokiem w Planicy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

That‘s it! I will end my ski jumping career. I‘m really thankful for all the experiences I‘ve made and all the things I could learn. Thanks to everyone who made it possible 👋🏻♠️🤙🏻

Post udostępniony przez Luca Egloff (@lucaegloff) Mar 17, 2019 o 11:12 PDT


Mateusz Różycki, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5235) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • INOFUN99 profesor

  Pasywny lot i ta niespokojna lewa ręka w trakcie niego z tego go zapamiętałem. Czekałem na jego pierwsze punkty PŚ. Powodzenia Luca w dalszym życiu.

 • Bernat__Sola profesor

  Luca, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Miałeś w swojej karierze występy na 2 mistrzostwach świata, solidne lokaty w PK czy podia FC, ale niestety zabrakło najważniejszego: punktów PŚ. Mimo to dzięki, że próbowałeś.

 • Bernat__Sola profesor
  @wiatrhula111 @Wiatrhula111

  To samo pomyślałem. Według mnie każdy powinien mieć "kończy karierę".

 • wiatrhula111 weteran

  Egloff kończy przygodę ze skokami, a Kantyka karierę?
  Co to za tytuły, jednak Luca był na mistrzostwach świata i dość często przewijał się w PŚ

 • ms_ stały bywalec
  Egloff

  Mógł poczekać do Planicy i tam zakończyć, chyba by się w składzie zmieścił.

 • Raptor202 weteran

  Może obrał sobie za cel punkty Pucharu Świata w tym sezonie.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Szkoda

  Powodzenia w dalszym życiu.

 • Bartt stały bywalec

  To przykre, że wielu zawodników, zwłaszcza w krajach gdzie nie ma jakoś strasznie dużo tych skoczków, kończy kariery w tak młodym wieku.. Ale tak to już niestety jest w tym sporcie. To nie tenis, gdzie można przez kilkanaście lat grać na poziomie drugiej setki rankingu, ale i tak można całkiem nieźle zarobić na życie wygrywając jakieś Challengery czy od czasu do czasu przebijając się do głównej drabinki wielkiego turnieju... W skokach niestety wygrane w FIS Cupach, punktowanie w COC czy okazyjne przechodzenie kwalifikacji w PŚ żadnych przychodów nie daje... Nic dziwnego, że zawodnicy wolą zająć się czymś innym.

 • zimowy_komentator profesor
  Szkoda

  Widziałem w Seefeld jak się cieszył do kamery z medalu Killiana Peiera. Nie sądziłem, że to jego ostatnie podrygi w tym sporcie.

 • boniek02 początkujący
  powodzenia

  nie widział sensu skania

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).