Robert Kranjec kończy karierę

 • 2019-03-20 11:02

Nadchodzący finał Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy (HS240) będzie ostatnim startem dla Roberta Kranjca. Mistrz świata w lotach z 2012 roku oficjalnie zapowiedział zakończenie sportowej kariery.

Robert Kranjec zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w 1998 roku w Trondheim, zajmując 48. pozycję. Na pierwsze podium w karierze czekał do 2002 roku, kiedy to uplasował się na trzeciej pozycji w Lahti.

Słoweniec uznawany jest za jednego z największych tzw. lotników w ostatnich latach. Oprócz pierwszej pucharowej wiktorii w Ruce w 2005 roku, pozostałe sześć triumfów odniósł na mamucich skoczniach. W 2012 roku w Vikersund został mistrzem świata w lotach narciarskich. Ponadto w sezonach 2009/10 i 2011/12 zdobywał Małą Kryształową Kulę za triumfy w klasyfikacji lotów.

Drużynowo Kranjec sięgnął po brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City (2002), a także po krążki tego samego koloru na mistrzostwach świata w Oslo (2011) oraz MŚ w lotach w Vikersund (2012).

Robert Kranjec wystartuje w czwartkowych kwalifikacjach do piątkowego konkursu indywidualnego. 37-latek ma jeszcze szansę wystąpić w sobotnich zawodach drużynowych. W niedzielę zaprezentuje się wyłącznie najlepsza trzydziestka kończącego się sezonu Pucharu Świata, zaś dla Słoweńca weekend w Planicy będzie pierwszym startem w tej edycji cyklu.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10013) komentarze: (99)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lestek profesor
  @Oreo @Oreo

  Adoptowali z żoną dziewczynkę z Gwinei Bissau.

 • fridka1 profesor

  Moje najlepsze skojarzenie związane z Krańcem to jego piękny ukłon przed Małyszem na koniec kariery Adama, Planica 2011.

 • deSKI bywalec
  rocznik 1981 i zakończenie kariery:

  -Matti Hautamaeki- 2012r.,
  -Robert Kranjec- 2019r.
  -Simon Ammann- ?

 • Raptor202 weteran
  @zimowy_komentator @kolos

  W zeszłym sezonie wiele lepiej nie skakał, a i tak w Planicy potrafił zająć dwunaste miejsce.

 • Ad1K profesor

  Niewątpliwie odchodzi wielki, wybitny lotnik, bardzo sympatyczny skoczek, którego bardzo lubiłem. Ciekawe czy postanowi zostać przy skokach?

 • margorzata_a bywalec

  Szkoda, Co prawda to "naturalna kole rzeczy" ale to taki skoczek, o którym słyszałam od zawsze, od kiedy zaczęłam częściej i z większym zaangażowaniem oglądać skoki. Za jego nazwiskiem jest kawałek pięknej historii tego sportu :)

 • Oczy Aignera profesor
  @Oczy Aignera @Bernat__Sola

  Rzeczywiście. To drugie miejsce w niedzielę pokazało, że Robert jest królem Planicy i wielkim lotnikiem. Piątkowa wygrana natomiast była pokazem siły i klasy tego zawodnika, ponieważ pokonał wtedy najlepszego skoczka sezonu.

 • Oreo profesor

  hm, Kranjec ma adoptowaną czarną córkę, czy jakiś AfroAmerykanin mu dmuchnął żonę?

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @kolos

  Przecież punktował na mamucie w Oberstdorfie. Zawalił tam tylko 1. konkurs, gdzie faktycznie zdarzyło mu się NQ.

 • Bernat__Sola profesor
  @Oczy Aignera @Bernat__Sola

  ("Wyślij komentarz" mi się wcisnęło) czwartek 3., w piątek 1., w sobotę 2. w drużynie, w niedzielę 2. indywidualnie.

 • Bernat__Sola profesor
  @Oczy Aignera @OczyAignera

  Wtedy zaliczył wszystkie miejsca na podium: w cz

 • Bernat__Sola profesor
  @Cejot @kolos

  Fettner ma już prawie 34 lata, nie 32.

 • Kolos profesor
  @zimowy_komentator @Raptor202

  Raczej w to wątpię, ostatnio Tepes skacze tragicznie, nawet na skoczni mamuciej jeśli tam dostawał szansę startu, myślę że będzie miał duży problem z awansem do 40-dziestki konkursowej.

 • SchwarzerAdler weteran

  Szkoda, ale kiedyś musiał przyjść ten czas.
  Mam nadzieję że będzie odpowiednie pożegnanie w Planicy (Słoweńcy na pewno mu takie zafundują) i wysoka lokata w konkursie !
  Brawa Robert, dzięki za emocje w konkursach !


  ps. chciałem się nawet wybrać na piątkowy konkurs ( mam "tylko" ok 250 km) ale jak pomyślę o tych tłumach i wyprawie z czteroletnim dzieckiem niestety odchodzi mi ochota....

 • Oczy Aignera profesor
  Klasa

  Symbolem wielkiej klasy Roberta jest jego ostatnie miejsce na podium, które miało miejsce w Planicy w piątkowym konkursie w 2016 roku. Wygrał go, wyprzedzając Petera Prevca.

 • zimowy_komentator profesor
  Zmiana zasad - jeszcze lepszy pomysł

  W ostatnim konkursie powinna wystąpić najlepsza 30-stka PŚ oraz najlepsza 30-stka PŚwL (ci skoczkowie, których nie ma w PŚ). Spojrzałem na aktualną klasyfikację lotów i 30-sty zawodnik ma zaledwie 15 pkt. Próg wejścia jest niski i gdyby rok temu taka zasada obowiązywała to Kranjec miałby ze swoimi 26 pkt. realną szansę na kolejny występ. W sumie to logiczne, bo przecież Planica to konkursy w lotach.

 • unnameduser doświadczony
  @zimowy_komentator @JaroslavSakala

  Nie jest powiedziane, że wszyscy z Top 30 będą w formie. Zografski wypadł z czołowej 30, ale gdyby w niej został, nie jest powiedziane że wygrałby z wszystkimi ze słoweńskiej krajówki. Tym bardziej, jakby był w niej Kranjec :)

 • Janeman profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Może nie pamiętasz czasow gdy Słoweńcy nie szli tak szeroką ławą jak obecnie (nawet mimo pewnego dołka w ostatnich sezonach) i w pierwszej 30 PŚ było ich średnio 2 - wtedy obowiązywała zasada (albo zwyczaj bo FiS nie raz robił coś bez "podkładu") 30 najlepszych ale conajmniej 4 Słoweń, więc "dorzucano" dwóch gospodarzy.

 • equest profesor
  Jest kilku godnych następców,

  młodych Słoweńców.

 • Oreo profesor

  Nieeeee :'(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).