Bendi oraz Maltsev górą w Estonii

 • 2019-03-30 22:08

W ostatni weekend marca o medale krajowych mistrzostw rywalizowano również w Estonii. W Otepaeae na skoczni HS100 złote medale zdobyli juniorzy - Annemarii Bendi oraz Kevin Maltsev. Największą niespodzianką jest miejsce poza podium Arttiego Aigro.

Zawodnik, który na półmetku konkursu o tytuł mistrza świata na skoczni normalnej wyprzedzał Dawida Kubackiego, w ostatnią sobotę marca lądował na 88. i 97. metrze obiektu w Otepaeae (HS100). Dało mu to triumf z przewagą 16 punktów nad Marttim Nomme (85,5 oraz 93 metry). Na najniższym stopniu podium znalazł się kombinator norweski i lider po pierwszej serii zawodów - Kristjan Ilves (88,5 oraz 85,5 metra).

Niespodzianką jest brak jakiegokolwiek medalu dla Arttiego Aigro. 19-letni rekordzista Estonii w długości skoku narciarskiego. Dziewiąty zawodnik tegorocznych mistrzostw świata juniorów latał dalej od wspomnianego dwuboisty (86,5 oraz 90,5 metra), jednak stracił sporo punktów na notach za styl. Czołową szóstkę uzupełnili Markkus Alter (dwukrotnie 79,5 metra) i Taavi Pappel (78 oraz 72,5 metra), których mogliśmy obserwować m.in. przy okazji Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Sklasyfikowano szesnastu Estończyków.

W czteroosobowej stawce pań bezkonkurencyjna okazała się Annemarii Bendi. Zawodniczka dzień po swoich 18. urodzinach oddała skoki mierzące 81,5 oraz 89,5 metra. Druga była Triinu Hausenberg (74 oraz 78,5 metra), trzecia finiszowała Carena Roomets (54 i 55 metrów), a listę wyników podpisała Stella Kivi (51,5 oraz 55,5 metra).

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki tegorocznych mistrzostw Estonii >>>


Dominik Formela, źródło: suusaliit.ee
oglądalność: (3571) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • JensSalumae bywalec
  Estonia

  Brawo Maltsev. Zrobił ogromny postęp a Aigro chyba nadal odczuwa skutki tej kontuzji ;/

 • Bernat__Sola profesor
  @sarnix88 @sarnix88

  Tylko że Ilves to kombinator, niby mógłby zrobić to, co Jason Lamy Chappuis, ale raczej bym się nie spodziewał.

 • Bartt doświadczony

  Wygląda na to że Estończycy mają teraz większe talenty niż Finowie...

 • jma profesor
  Kapp

  Niezły wyczyn tego trzynastolatka, choć tak naprawdę to jeszcze 12-latka, bo urodziny ma w kwietniu. Siódme miejsce i całkiem przyzwoita strata do najlepszych. Trzeba tylko pamiętać, że to jeszcze dziecko i nagły skok wzrostu wiele może u niego zmienić.

 • sarnix88 początkujący
  Estończycy

  Patrząc na te wynuki, mogą spokojnie czwórkę na drużynówkę wystawić

 • Bernat__Sola profesor

  Maltsev pod koniec sezonu naprawdę nieźle. Zobaczymy, czy choć raz w swej karierze zapunktuje w PŚ, bo jego kolega Aigro już tego dokonał.

 • Oreo profesor

  Gdyby Ilves trochę usiadł na dwóch stołkach to Estończycy mogliby wystawiać drużynę na mistrzostwach świata - Maltsev, Nomme, Aigro i Ilves.

 • Vibracja początkujący
  Estończycy

  mój ulubiony team

 • butczan1 doświadczony

  Maltsev to obok Aigro najwieksza nadzieja Estonczykow. Maltsev jest nawet mlodszy od Aigro o rok. Powinien po MŚ w Seefeld ktore zakonczyl w 30 jechac zamiast Nomme na PŚ. W sumie to jesli by Nurmsalu nie zakonczyl kariery to moze za 2-3 lata Estonia by miala ekipe na poziomie Finow.

 • NajmniejszaKrokiew początkujący
  @Raptor202 @Raptor202

  I to się nagrało! Gdy Dawid oddaje swój mistrzowski skok, na ekranie jest ten historyczny napis - next athlete: Kevin Maltsev.

 • Raptor202 weteran

  "Zawodnik, który na półmetku konkursu o tytuł mistrza świata na skoczni normalnej wyprzedzał Dawida Kubackiego" - tak się przechodzi do historii.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).