Stefan Horngacher trenerem reprezentacji Niemiec

 • 2019-04-03 14:20

Stefan Horngacher został nowym trenerem reprezentacji Niemiec. Informację potwierdził w środę Niemiecki Związek Narciarski (DSV). Były szkoleniowiec Polaków zastąpi na tym stanowisku Wernera Schustera.

O pogłoskach, jakoby Stefan Horngacher miał od sezonu 2019/2020 objąć reprezentację Niemiec, mówiło się już od ponad roku. Temat ten nasilił się pod koniec stycznia, kiedy to swoją decyzję o rezygnacji z funkcji szkoleniowca naszych zachodnich sąsiadów po 11 latach ogłosił Werner Schuster.

W dniu finałowego konkursu sezonu w Planicy, Stefan Horngacher oficjalnie ogłosił, iż nie przedłuży kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim. Austriak był trenerem kadry A Biało-Czerwonych w sezonach 2016/2017-2018/2019. Szkoleniowiec wielokrotnie dawał w wywiadach do zrozumienia, iż marzy o pracy w roli trenera głównej reprezentacji Niemiec.

- Naprawdę nie mogę się doczekać mojej nowej pracy i związanego z nią powrotu do Niemieckiego Związku Narciarskiego. Teraz jest pora na zbudowanie potężnego sztabu szkoleniowego, a następnie na skupieniu się na przygotowaniach do nowego sezonu - mówi Stefan Horngacher.

- Jesteśmy przekonani, że Stefan będzie kontynuował historię sukcesu w niemieckich skokach narciarskich z nowymi impulsami - zapewnia Karin Orgeldinger, dyrektor sportowa Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Oficjalna długość kontraktu austriackiego szkoleniowca nie jest znana, ale z pewnością będzie trwała przez najbliższe trzy sezony. Przed Horngacherem postawione zostały bowiem wyzwania w postaci sukcesów niemieckich skoczków na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie (2021) oraz Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2022).

Adam Bucholz, źródło: DSV + Der Spiegel + RGA

oglądalność: (12741) komentarze: (84)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • eni początkujący
  No wyjaśniło się....

  Dlaczego Horngacher zwlekał z informacją aż do Planicy ,czy odejdzie czy pozostanie.''Prezes DSV Horst Huettel zdradza, że Horngacher nie był jedynym kandydatem do objęcia schedy po Schusterze''.Do ostatniej chwili nie miał pewności ,że Niemcy podpiszą z nim kontrakt. Myślę ,że zdobycie Pucharu Narodów przez naszych skoczków przesądziło sprawę .

 • OczyAignera stały bywalec
  @ProRock98

  Tak. Jeżeli to będzie nieudany sezon, to będzie mu coraz trudniej wskoczyć na wyższy poziom. Wiadomo, brak okresu przygotowawczego będzie miał duże znaczenie, ale David mimo wszystko powinien skakać dosyć dobrze.

 • GOTS stały bywalec
  POWODZENIA

  Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Stefanowi owocnej pracy w DSV. Należy pamiętać o tym, że to przejście Horngachera do Niemiec nie musi automatycznie równać się z tym, że niemieckie adlery zaczną skakać teraz na niebotycznym poziomie i nikt ani nic do nich nie doskoczy. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że tak efektownego wejścia w sezon jak 2016/2017 z nami, Niemcy raczej nie będą mieć bo u nich skoki na takim poziomie już były. Były zwycięstwa drużynowe, były zwycięstwa poszczególnych zawodników nie tylko liderów, no i przede wszystkim Niemcy są prekursorami w technologii, i platformy dynamometryczne, nowe materiały na kombinezony, wiązania itd, są w większości dziełem Niemców. No ale trudno się dziwić, skoro to jest jeden z najbogatszych krajów w Europie.
  Niemniej jednak, liczę że starzy przyjaciele Horna przeszkodzą mu na światowych skoczniach.
  I jeszcze jedno, napisałem to już kiedyś ale powtórzę. Wydaje mi się, że jeśli za Stefana któryś z niemieckich skoczków nie wygra TCS, to Niemcy będą musieli czekać na kolejne pokolenie żeby to zdobyć.

 • nicoz bywalec
  Takich sukcesów

  jak najwięcej 51, 31, 11 i ostatecznie 4 tych miejsc w PŚ dla Twoich nowych podopiecznych. Zmiennych wiatrów , szerokich kombinezonów i utarczek ze związkami, sędziami. Może napisać, że jak najmniej tych podanych zdarzeń ale o tym decyduje los. Na loterii wygrywa się nie raz, nie dwa a czasem nigdy. Czy być trenerem reprezentacji Niemiec to wygrany los na loterii?

 • noctropolis początkujący
  Dziękujemy Stefan

  Myślę, że trzeba być wdzięcznym Stefanowi za te 3 lata, ja tam życzę mu w Niemczech jak najlepiej. Trzeba uszanować jego decyzję, bo tam z pewnością będzie miał o wiele lepsze warunki. Nie chodzi mi tu głównie o warunki finansowe, ale zgodność językową, bycie bliżej rodziny i bardziej rozwojowe, młode talenty. Powodzenia Stefan!

 • Mati87 doświadczony
  @Man_of_the_Day

  Mi się wgl wydaje,że Horngacher nie pasuje mentalne do Niemców tak jak Schuster. Uważam, że takiego dobrego i zgranego teamu jak z Schusterem to Niemcy z Horngacherem nie stworzą. A wiadomo, że relacje zawodników z trenerem są kluczowe dla dalszych wyników.

  Horngacher bardziej pasował do naszej dojrzałej i spokojnej kadry. Natomiast Schuster miał chyba zawsze więcej luzu niż on i dlatego tak zgrał się z wyluzowanymi Niemcami. Teraz Horgacher musi przekonać zawodników do swoich sztywnych zasad a wiadomo, że będzie trudno mu to zrobić.

 • Mati87 doświadczony
  @fridka1

  ale to, że ktoś to robi nie znaczy, że my musimy robic to samo bo ktoś też tak robi. Trzymajmy się swoich zasad to będzie mniej takich rzeczy tutaj :)

 • ExoFan początkujący
  @fridka1

  Skreśla go, bo nie miał jaj stanąć i powiedzieć w porę, że odchodzi. Szopka z ogłoszeniem decyzji była absurdalna i tak go trzeba postrzegać. To żaden "problem", tylko konstatacja. PS. Odnośnie Tajnera - to nie pudelek.

 • fridka1 doświadczony
  @Mati87

  Może masz rację, że nie powinnam, ale na nie udawajmy, że na tym forum nie wałkuje się wszystkiego. Wałkuje się miny Marcusa, życie prywatne Żyły i rozkminia czy żona Horngachera woli by pracował w Polsce czy w Niemczech.

 • Mati87 doświadczony
  @fridka1

  myślę, że mimo wszystko ich życie prywatne na tym forum nie powinno być poruszane. Skupmy się wyłącznie na skokach a ich zycie prywatne to ich sprawa wyłącznie.

 • fridka1 doświadczony
  @ExoFan

  "Przekreśla jako człowieka"? Jeżeli za coś tak banalnego przekreślasz człowieka to nie miałeś w życiu prawdziwych problemów. Stefan do mediów nie latał i nie on tę szopkę nakręcał.

 • fridka1 doświadczony
  Polo będzie ojcem

  Właśnie parsknęłam śmiechem, Polo Tajner podobno zostanie ojcem, a córka Małysza się zaręczyła (nie zdziwię się zatem jak Adam wkrótce zostanie dziadkiem). Sorry, że nie na temat, ale musiałam ; )

 • Janek145 weteran

  Cóż, pozostaje życzyć szczęścia naszego byłemu trenerowi. Mnie najbardziej zastanawia czy Stefan zdoła otrząsnąć Wellingera i uczynić z niego zawodnika, który będzie w stanie nokautować rywali.

 • ExoFan początkujący

  Swoje w Polsce zrobił, sukcesy są niepodważalne. Tylko ta szopka z nieprzedłużeniem kontraktu, mimo że wszyscy wiedzieli, że i tak będzie pracował z Niemcami - przekreśla go jako człowieka i trudno mieć do niego szacunek. Facet bez jaj. Czysto sportowo życzę mu jak najgorzej, bo to w naszym interesie. Oby sprawdziło się powiedzenie (odnośnie już Doleżala), że uczeń przerósł mistrza.

 • ProRock98 początkujący
  @OczyAignera

  Mówisz o najbliższym zimowym? Przecież Siegiel do treningów może wrócić podobno dopiero za jakieś 7-8 miesięcy, co daje nam pierwszy trening na przełomie listopada i grudnia. Zanim wróci do formy ze stycznia może minąć sezon. Nie twierdzę, że nie pojawi się w najbliższym sezonie w ogóle, ale będę pozytywnie zaskoczony jeśli znajdzie się choć raz w TOP10

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Problemem dla Horngachera będzie to, że tym razem nie przychodzi na jałową, spaloną ziemię, lecz zastępuje znakomitego trenera świeżo po jego sukcesach. Niemieccy skoczkowie stale będą go porównywać z jego poprzednikiem - tak pod względem warsztatu, jak i osobowości. Nie powtórzy się sytuacja z naszego podwórka, gdzie austriacki szkoleniowiec przybywał niczym przedstawiciel cywilizacji do dzikich plemion widzących w nim przybysza z niebios i zbawcę. Może się zatem okazać, że doświadczonym i utytułowanym Niemcom, w razie braku postępów i wobec twardej postawy trenera nielubiącego sprzeciwu, szybko skończy się cierpliwość, dając początek serii konfliktów.

 • mario74 bywalec
  @MarcinBB

  uśmiałem się :D

 • majkiel bywalec

  Szkoda że od nas odszedł, ale kto wie, czy gdyby dłużej trenował Polaków, nie nastąpiło by "zmęczenie materiału" i koniec sukcesów. Życzymy sukcesów, choć nie tak dużych jak w Polsce :)

 • Skokowy66 początkujący

  Nie lubię gościa ;]]

 • nanus111@onet.pl początkujący
  @nanus111@onet.pl

  Oki. Mam dziękuję

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).