Japońska młodzież otrzyma więcej szans w Europie

 • 2019-04-04 23:06

- Musimy dążyć do ulepszenia naszego zespołu, aby myśleć o konkurowaniu z Europejczykami. Chcemy regularnie wysyłać młodych japońskich skoczków na konkursy rangi Pucharu Kontynentalnego, gdzie będą mogli starać się o prawo awansu do Pucharu Świata – zapowiada trener Hideharu Miyahira, który od roku prowadzi kadrę narodową Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japonia w debiutanckim sezonie Miyahiry w roli głównego szkoleniowca skorzystała w Pucharze Świata z usług trzynastu zawodników. Dużym problemem był jednak brak rotacji w drużynie, która od inauguracji w Wiśle do finału w Planicy pokazywała się w tym samym zestawieniu. Do jedynej zmiany doszło na początku grudnia, gdy słabo spisującego się Taku Takeuchiego zmienił Yukiya Sato. Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi i Naoki Nakamura występowali bez przerwy, a przez chwilę zespół zasilił Shohei Tochimoto, który wywalczył dodatkowe miejsce startowe na piąty period sezonu. Resztę przedstawicieli tego kraju oglądaliśmy tylko w Sapporo. W gronie wymienionej trzynastki nie było ani jednego młodzieżowca, a najmłodszym w całej reprezentacji okazał się 21-letni Keiichi Sato.

Ta sytuacja ma zmienić się już w sezonie 2019/20. Wszystko z powodu planu japońskiej federacji, która zamierza częściej wysyłać sportowców młodego pokolenia na zmagania drugoligowe, gdzie nie tylko mają zbierać szlify na arenie międzynarodowej, ale i napierać na skostniałą grupę wysyłaną na Puchar Świata. Do tej pory zaplecze japońskiej kadry w PK pokazywało się przeważnie w Sapporo, a także sporadycznie w Europie.

Kto miałby obsadzić te miejsca? Przede wszystkim juniorzy z grupy, która tej zimy mierzyła się w Lahti przy okazji młodzieżowych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W jej skład wchodzi m.in. trzeci spośród skaczących braci Kobayashich - Tatsunao. W Finlandii swoje umiejętności prezentowali też Shinnosuke Fujita, Ren Nikaido, Kaito Nishimori oraz Yuken Iwasa. Ostatni z wymienionego grona ma już na swoim koncie punkty zawodów najwyższej rangi, które zdobył zimą 2016/17 i latem 2018. To on wypadł najlepiej w Kraju Tysiąca Jezior, gdzie zamknął czołową „10”. Do drugiej serii wskoczył jeszcze brat Ryoyu i Junshiro – Tatsunao (24. miejsce).

Dominik Formela, źródło: news.jsports.co.jp

oglądalność: (2939) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fotretypy początkujący
  kurs 100

  https://przewidywa.sport.blog/ - Trafili kurs 46 wczoraj i skan kuponu juz na blogu! masa potwierdzeń ! na dziś mają SPECJALNĄ PROMOCJĘ! polecam bo sam gralem ten 46 kurs i trafilem z nimi. Są uczciwi.

 • dejw profesor

  Wszystko fajnie, tylko że informacja spóźniona o jakiś rok. Jeszcze w trakcie sezonu 17/18 Japończycy dawali do zrozumienia, że czas na poważniejsze zmiany w podejściu do zawodów na bardziej elastyczne i między innymi częstsze skakanie w PK. I było to już nader widoczne i w GP18 i minionej zimy.

  @OczyAignera
  Iwasa nie doznał po upadku w Niemczech poważnej kontuzji, ale profilaktycznie odpuścił ostatnie starty w Europie. Pod koniec marca skakał już w kraju.

 • OczyAignera stały bywalec
  Yuken Iwasa

  Czy Yuken Iwasa nadal jest kontuzjowany? Od tego upadku w Oberstdorfie już nigdzie nie wystartował.

 • sheef weteran
  @sheef

  12. Akira Higashi - 3 razy (2 wygrane),
  13. Hirokazu Yagi - 3 razy (1 wygrana),
  14. Akira Sato - 1 raz (1 wygrana),
  Fumihisa Yumoto - 1 raz (1 wygrana),
  Junshiro Kobayashi - 1 raz (1 wygrana),
  17. Hiroo Shima - 1 raz,
  Yuji Ashimoto - 1 raz,
  Kenji Suda - 1 raz,
  Naoto Ito - 1 raz,
  Kazuya Yoshioka - 1 raz,
  Yukiya Sato - 1 raz.

  RAZEM: 240 razy (76 wygranych)

 • sheef weteran
  Japończycy z podium Pucharu Świata

  Poniżej zestawienie japońskich skoczków, którzy w trakcie swojej kariery stanęli na podium Pucharu Świata (w przypadku remisu o końcowej kolejności decyduje liczba wygranych konkursów w karierze):

  1. Noriaki Kasai - 63 razy (17 wygranych),
  2. Kazuyoshi Funaki - 38 razy (15 wygranych),
  3. Takanobu Okabe - 23 razy (5 wygranych),
  4. Ryoyu Kobayashi - 21 razy (13 wygranych),
  5. Masahiko Harada - 21 razy (9 wygranych),
  6. Daiki Ito - 17 razy (4 wygrane),
  7. Hiroya Saito - 16 razy (2 wygrane),
  8. Hideharu Miyahira - 10 razy (1 wygrana),
  9. Masahiro Akimoto - 8 razy (4 wygrane),
  10. Taku Takeuchi - 4 razy,
  Jinya Nishikata - 4 razy,

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec

  Ciekawe czy Kenshiro Ito lub Reruhi Shimizu się kiedyś odbudują.

 • Tomek88 stały bywalec
  @Skokowy66

  Gdzie w twoich rozważaniach znalazł się Naoki Nakamura ?
  Co do reszty to się zgadzam ciekwe co z Takeuchim.Są Shimizu,Tochimoto,Naito,Harada.Rzeczywiście Myahira ma z kogo wybierać.Co do Keichiego Sato to masz rację.Chłopak ma duży potencjał i powinnien otrzymywać szansę w pś.
  Jeżeli Daiki Ito zakończy karierę to kadra A będzie chyba następująca:R.Kobayashi,J.Kobayashi,Y.Sato,N.Kasai,N.Nakamura i K.Sato bądź T.Takeuchi o ile będzie w lepszej formie.

 • Skokowy66 początkujący
  To zatem

  Co z takimi zawodnikami jak Tochimoto, Takeuchi, Kenshiro Ito czy też Yumu Harada?
  Bo gdzie oni mają skakać tylko na swoich krajowych zawodach?
  Myślę też że od nowego sezonu w kadrze regularnie jeżdżącej na PŚ będzie Keiichi Sato. On ma duży potencjał. Dołączy do Ryoyu, Junshiro, Sato, Kasaiego i może Ito.
  I Myiahira ma w kim wybrać. A są jeszcze zapomniani Sakuyama, Shimizu czy Naito.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).