Richard Schallert nowym klubowym trenerem Ryoyu Kobayashiego

 • 2019-04-06 12:38

Richard Schallert objął funkcję trenera japońskiego klubu Tsuchiya Home Ski Team. Tym samym austriacki szkoleniowiec będzie miał pod swoją opieką zdobywcę Kryształowej Kuli - Ryoyu Kobayashiego, a także światowego weterana skoczni, Noriakiego Kasai.

Dla Richarda Schallerta to nowy rozdział w jego trenerskiej karierze. Austriak w latach 2006-2009 był głównym szkoleniowcem reprezentacji Czech, a następnie dowodził ekipami Rosji (2011-2012) oraz Rumunii (2013-2014).

W latach 2014-2018 Schallert ponownie prowadził główną reprezentację Czech. Rozstanie z federacją nastąpiło jednak w atmosferze konfliktu oraz podziałów w zespole. W ostatnich miesiącach pracy Austriak trenował wyłącznie Romana Koudelkę oraz Vojtecha Stursę.

W klubie Tsuchiya Home Ski Team, niespełna 55-letni szkoleniowiec zastąpi Janne Vaatainena. Fiński trener, uznawany za ojca sukcesów Ryoyu Kobayashiego, po ośmiu latach pracy postanowił rozstać się z Japonią i szukać nowych wyzwań. Kilkanaście dni temu pojawiły się pogłoski, iż może poprowadzić polską kadrę juniorów, ale zostały one zdementowane przez Polski Związek Narciarski.

W gronie członków klubu narciarskiego Tsuchiya Home, oprócz Ryoyu Kobayashiego i Noriakiego Kasai, znajdują się m.in. Yuki Ito oraz Masamitsu Ito.

Adam Bucholz, źródło: Tsuchiya Home + twitter.com/chidayuya0413

oglądalność: (7163) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • OczyAignera stały bywalec
  @Raptor202

  Oby Richard Schallert nie był jak Ezoteriusz i nie wróżył niczego Ryoyu, tylko z nim odpowiednio pracował.

 • Raptor202 doświadczony
  @Agent99

  Podejrzewam, że najprędzej to się pokłócą ze sobą. Wyobrażam sobie tę zażartą dyskusję.

  - Weź się w końcu do roboty!
  - Daj spokój, nie chce mi się, i tak jestem najlepszy
  - Zaraz przestaniesz być jak będziesz się tak obijał
  - Kiedy k...a zgolisz brodę?
  - ... Ty słuchaj śmieciu...

 • Agent99 stały bywalec

  Ciekawe po tej współpracy Schallert stanie się leniuchem, czy Kobayashi stanie się tytanem pracy?

 • JohnnyK1 początkujący
  Kadra narodowa a klub

  Właściwie to jak to jest z treningami skoczków z kadry narodowej w rodzimych klubach? Do tej pory myślałem że skoczek znajdujący się np w kadrze A trenuje tylko pod okiem trenerów z kadry A i jest zwolniony z treningów w klubie, a skoczkowie znajdujący się poza kadrą narodową(np w ostatnim czasie w Polsce Stękała czy Leja(?)) trenują w swoich klubach. Ile czasu może przypuszczalnie spędzić Kobayashi pod okiem Schallerta?

 • OczyAignera stały bywalec
  Języki

  Uzupełnianie danych o zawodnikach w bazie Skijumping trwa, ale niektóre informacje na temat języków są trochę przekłamane. Ryoyu ma podaną znajomość języka japońskiego i angielskiego, a jak wiemy, podczas wywiadów pomagał mu tłumacz. Stefan Kraft według naszego portalu zna tylko niemiecki, a Jakub Wolny - angielski (po polsku nie umie najwidoczniej). Kiedy strona już będzie dopracowana, to liczę na to, że baza także będzie doszlifowana.

 • atalanta początkujący
  @Elenika

  Dla Kobayashiego, rzecz jasna. A przede wszystkim dla Noriego.

 • Elenika początkujący
  @atalanta

  Czarno to widzisz dla Kobayashiego czy dla nas?

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Japonia to piękny i ciekawy kraj, gratulacje dla Schallerta. Czy dla Ryoyu również? Cóż... Poprzestanę na gratulacjach dla Schallerta.

  Swoją drogą ciekawi mnie komunikacja w klubie. O ile Vaatainen przez 8 lat mógł nauczyć się języka japońskiego, o tyle Schallert na pewno go nie zna. A biorąc pod uwagę, że Kobayashi jeszcze do niedawna potrafił po angielsku powiedzieć jedynie "yes", "no" i "happy", wygląda na to, iż w grę będzie wchodzić permanentna obecność tłumacza.

 • nicoz bywalec
  Odważny krok

  Ryoyu to gwiazda minionego sezonu i podziwiam odwagę nowego trenera bo to On powinien się uczyć a nie odwrotnie. Oby nic nie zmieniał.

 • Tomek88 stały bywalec

  Ciekawe jak potoczy się współpraca Schallerta z Tsuchyia home ski team.Ciekawe czy zmieni coś u Ryoyu Kobayashiego.Odpowiedzi poznamy już niedługo.

 • W_S weteran

  Jestem ciekaw jak będzie wyglądała współpraca na linii Ryoyu-Schallert

 • atalanta początkujący

  Jakoś nie wierzę w kunszt trenerski Schallerta, więc czarno to widzę.

 • PawelK95 bywalec

  Ciekawie, Schallert słynący z ciężkiego treningu siłowego vs Kobayashi (trochę) leń.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).