Nowe rozdanie w Niemczech, powrót Mittera

 • 2019-04-10 01:44

Drugi tydzień kwietnia, zgodnie z zapowiedziami najważniejszych osób w Niemieckim Związku Narciarskim, przyniósł ogłoszenie nazwisk współpracowników Stefana Horngachera na sezon 2019/20. Stanowisko za naszą zachodnią granicą otrzymał m.in. Andreas Mitter z Austrii, który w latach 2016-2018 zajmował się prowadzeniem fińskiej kadry narodowej.

Markus Eisenbichler oraz inni przedstawiciele drużynowych mistrzów świata, wchodzący w skład niemieckiej kadry narodowej, w nowym sezonie będą współpracować z czterema trenerami. Głównemu szkoleniowcowi w osobie Stefana Horngachera asystować będą fachowcy ajmujący się ostatnio kadrą B - Bernhard Metzler i Christian Heim. Ekipę uzupełni Jens Deimel, który minionej zimy znajdował się w zespole Wernera Schustera.

Zaplecze kadry narodowej, po duecie Metzer-Heim, przejmie Christian Winkler. W tej roli pomagać będą mu dobrze znani Peter Rohwein i Andreas Mitter. Ostatni z tego grona zaliczył niedawno nieudaną próbę podniesienia z kolan fińskich skoczków, natomiast Rohwein był głównym trenerem Niemców w latach 2004-2008. To jego na tym stanowisku zastąpił Schuster, który po jedenastu latach dowodzenia Niemcom zwolnił miejsce Horngacherowi.

Tino Haase, Christian Leitner i Andreas Guenther to trójka specjalistów mająca za zadanie przygotować do zimy niemieckie kadry młodzieżowe. Dyrektor kadry, Horst Huettel, liczy na dalszą współpracę trenerów ze wszystkich szczebli szkoleniowych. Fragmenty dłuższej rozmowy z niemieckim działaczem cytowaliśmy >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (10896) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @konrad132@vp.pl

  W konkursach drużynowych Niemcy mogą dominować, ale indywidualnie na pewno nie. Skoczkowie niemieccy mają charakterystykę solidnych zawodników, ale nie takich, którzy wygrywają seryjnie z dużą przewagą.

 • konrad132@vp.pl początkujący
  DOMINACJA

  Myślę że , Niemcy zdominują na 3 sezony wszystkie zawody , może dość do ciężkich "walk" z naszymi skoczkami ale i tak niemieccy skoczkowie będą wygrywać . Nawet Kobayashi będzie w cieniu .

 • Bernat__Sola profesor
  @Oczy Aignera

  Paschke najpierw został pokrzywdzony na TCS, a potem gdy dostał szansę pokazania się pod koniec sezonu niestety zawiódł. Ale nie można powiedzieć, że go wożono, bo w momencie rozpoczęcia RA był najlepszy na zapleczu niemieckim. Do Planicy mogli już wziąć Hoffmanna, tu się zgodzę.

 • fridka1 profesor
  @iga

  Horngacher za długo żyje i pracuje w Niemczech, by nie wiedzieć jak działa tamtejszy system. Myślę, że przegadali kwestię samodzielności przy podpisywaniu umowy, on wie na co się pisze i jednak się zdecydował. To już nie jest wieczny asystent, któremu można wszystko wcisnąć. Negocjował warunki współpracy już jako inny człowiek. Te 3 lata w Polsce wiele mu dały.

 • iga początkujący

  Niemcy myślą, że Horngacher zrobi to samo w Niemczech co w Polsce. Ale to nie jest takie proste. W Polsce Horngacher miał wolną rękę, robił co chciał. Sam sobie wybrał współpracowników, sam ustawił system, a przede wszystkim zaplecze techniczne. W Niemczech musi się wpasować w działający system. Współpracowników sobie sam nie wybrał, bo ci, których chciał - osoby z zewnątrz - mu odmówiły. Znając życie wszelkie zmiany spotkają się z oporem - no bo przecież system działał...
  Zawodnicy będą oczekiwali cudów, ale... to nie jest takie proste. Zwłaszcza, gdy w grę mogą wchodzić sprzeczne sygnały...

 • fridka1 profesor
  @iga

  Zmieni się mentalność jak będą wyniki. Poza tym Niemcy widzą czego Stefan dokonał w Polsce. Dlatego też go chcieli Założę się, że po sukcesach z nami obie strony traktowały się już inaczej. Horngacher jest dziś innym człowiekiem, z innym CV niż wtedy gdy opuszczał Niemcy. Dziś to już nie "wieczny asystent", a najlepszy, czy jeden z lepszych, trener na rynku.

 • iga początkujący

  Skład sztabu niemieckiego to trenerzy od dawna pracujący w Niemczech. Dla nich Horngacher to ciągle asystent Schustera a nie główny trener kadry. Mentalności ludzi nie da się zmienić z dnia na dzień. Przewiduję kłopoty...

 • fridka1 profesor

  Ja jestem ciekawa czy Stefan złapie z niemieckimi zawodnikami taka zwykłą chemię, tak jak to było u nas. Bez tego sukcesu może nie być, czynnik ludzki, praca w dobrej atmosferze czasami więcej dają niż się wszystkim wydaje. Kasa i zaplecze to jedno, ale jak nie zaiskrzy na linii trener-zawodnik to może być różnie.

 • Oczy Aignera profesor
  Dobrzy specjaliści to podstawa

  Odpowiedni ludzie w sztabie to podstawa do osiągania dobrych wyników. Ciekaw jestem, czy Stefan Horngacher będzie powoływał Piusa Paschkego na konkursy PŚ, czy też będzie korzystał z młodszych skoczków. Myślę, że Bernhard Metzler będzie pomagać w doborze zawodników na zawody, dlatego też kadra niemiecka będzie ulegała częstym rotacjom.

 • turbobobasek@gmail.com początkujący

  Ok już wiem jaki mam nick. Wydaje mi się że Pan Stefan skoki niemieckie wyciągnie na wyższy poziom niż są teraz. Z naszymi skoczkami zrobił mniej więcej tyle co Superman robił zawsze po dobrze zakończonej akcji ratowania czyjegoś życia... Wzbijał się w górę i odlatywał innym... Nie jest tak, że dobrze życzę Niemcom, bo jedyną nacją w skokach której dobrze życzę to Polacy, jednak nie jest tak, że komuś życzę źle. Moim jakże to skromnym zdaniem wydaje mi się, że Pan Stefan jest takim fachowcem,że u Germanów pokaże że praca u nas nie była jakimś tam przypadkiem, a wartość jego warsztatu trenerskiego jeszcze nie raz nas zaskoczy. Szkoda że nie po naszej stronie Odry.

 • turbobobasek@gmail.com początkujący

  Jaki mam nick? Próba

 • Matthias88 doświadczony

  Kojonkoski ratuj Finów, a nie uganiaj się za tymi z krzywymi oczami.

 • King profesor
  @Toyminator

  Ja bym obstawiał, że jeszcze Freitag może się prezentować na miarę sezonu 2017/18, a może i lepiej. Ale wiadomo to tylko wróżenie z fusów zobaczymy jak to się potoczy.

 • Pito1994 bywalec

  A ktoś wie, kiedy u nas ogłoszenie kadr na nowy sezon? Najbardziej mnie ciekawi kto trenerem juniorów, bo mam nadzieje że nie Topór kolejny rok.

 • Skokowy66 bywalec
  @Skokowy66

  Dodatkowo dodam że w tamtym sezonie punktowało aż 7 Finów

 • Skokowy66 bywalec
  Ciekawe co

  Z Janim Klinga?
  W końcu to on z Finami miał całkiem udany sezon 14/15, doprowadził nawet do tego że w finale sezonu skakali Asikainen i Maatta a Sami Niemi potrafił wskoczyć do TOP 20 w PŚ

 • Pito1994 bywalec
  @Toyminator

  Nie ma nic pewnego w sporcie, ale wszystko wskazuje na Niemców. Z tej trójki którą wymieniłeś największy potencjał ma chyba Wellinger, zobaczymy czy Horngaher da radę go przywrócić do poziomu z poprzednich sezonów, albo jeszcze go przebić.

 • Toyminator profesor
  @Pito1994 -

  No to jest pewne jak w banku;D Ale indywidualnie KK jeszcze Niemiec nie zdobędzie według mnie. Dopiero w drugim sezonie trenowania. Ale w Top 3 jakiś Niemiec w przyszłym sezonie będzie :) Tylko nie wiem kto. Eisenbichler ,Geiger albo Wellinger powróci.

 • Pito1994 bywalec

  Ciężkie działa rzucone do pierwszej kadry. Dwaj trenerzy którzy robili świetną robotę w kadrze B, asystentami Horngahera. Ciekawe czy to się odbije na wynikach niemieckiej kadry B w kolejnym sezonie, ale raczej wątpię. Mają na tyle rozwinięte zaplecze, że i z nowymi trenerami powinno być dobrze. Natomiast kadra A Horngahera to dla mnie faworyci do zdobycia pucharu narodów w przyszłym sezonie.

 • Lechoo bywalec
  Aspiracje Tajnera i Małysza na nowy sezon ;)

  W Niemczech główni trenerzy kadry B zostają asystentami w kadrze A.

  U nas - asystent i kolega "dodo" - zostaje głównym szkoleniowcem kadry A.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).