W najbliższy weekend wiosenny meeting FIS w Zurychu

 • 2019-04-11 12:07

W dniach 12-14 kwietnia w Zurychu odbędzie się tradycyjny wiosenny meeting FIS. W spotkaniu wezmą udział podkomisje światowej federacji dotyczące skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej.

Podczas zaplanowanego na najbliższy weekend spotkania w Hilton Hotel Zuerich Airport omówione zostaną kwestie dotyczące przepisów, formatu rozgrywania zawodów oraz sprzętu zawodników. W trakcie meetingu ustalone zostaną także kalendarze Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata na sezon 2019/2020.

Ostatnia aktualizacja kalendarzy na nowy sezon miała miejsce na początku stycznia. Wtedy to ze wstępnego projektu wykreślono Erzurum (Turecki Związek Narciarski minionej zimy odwołał zaplanowane konkursy Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup), zaś jako amerykańskiego gospodarza zawodów wpisano Iron Mountain.

Kalendarze zaprezentowane podczas meetingu FIS w Zurychu będą wymagały jeszcze zatwierdzenia podczas konferencji kalendarzowej światowej federacji, która odbędzie się w dniach 27-31 maja w chorwackiej miejscowości Cavtat koło Dubrownika.

Adam Bucholz, źródło: FIS

oglądalność: (2253) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • atalanta początkujący
  @Bernat__Sola

  Niech wykreślają, żałować nie będę. Tam jest zawsze wariacka pogoda i wariackie zawody, które nie mają zbyt wiele wspólnego ze sportem.

 • Bernat__Sola profesor

  Iron Mountain niestety i tak wykreślą, zresztą słusznie. Chyba, że chce im się jednak tę wieżę sędziowską robić.

 • Wojciechowski profesor
  @tomek20

  To nie jest zjazd. Odpowiednikiem zjazdu jest kongres FIS. Ów „meeting” to po prostu zebranie, spotkanie odpowiednich komisji i podkomisji, w dość małym gronie zresztą.

 • tomek20 doświadczony
  @Wojciechowski

  Myślę, że najtrafniejszym określeniem byłby zjazd, a nie zebranie.

 • unnameduser stały bywalec
  @Kolos

  Korpomowę zostawmy pracownikom korporacji.

 • Elenika początkujący

  Te spotkania będą w tym tygodniu. Dokładnie w sobotę i niedzielę.

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski

  Panuje dziwne przekonanie że jak dana nazwa brzmi po angielsku to jest to - nie wiem - bardziej dostojnie? Robi wrażenie? Dodaje powagi?

  No i potem mamy meeting zamiast zebrania czy briefing zamiast konferencji...

  Dla mnie to nie potrzebne zaśmiecanie j. polskiego anglicyzmami...

 • Wojciechowski profesor
  @W Punkt

  Przez dziesiątki lat nazywaliśmy takie wydarzenia "zebraniami" i nie widzę cienia powodu, żeby to zmieniać.

 • W Punkt początkujący
  @ExoFan

  Zgadzam się.
  Czepiasz się:)

 • ExoFan początkujący
  @Wojciechowski

  A Turecki Związek Narciarski nie jest kobietą i niczego nie odwołała:)

  @ W Punkt

  Meeting wg SJP to publiczne zebranie lub wiec, a spotkanie FIS nie jest publiczne i jest to w języku polskim, w tym przypadku, niepoprawna forma. Chociaż to jest trochę czepianie się, bo wiadomo o co chodzi.

 • W Punkt początkujący
  @Wojciechowski

  Niekoniecznie.
  SJP obejmuje wyraz "meeting" ("mityng" również).
  Wobec powyższego to też jest po polsku.

 • Pito1994 początkujący

  Chciałbym bardzo żeby Iron Mountain zostało w kalendarzu. Byłaby bardzo miła odmiana od oklepanych już skoczni.

 • Wojciechowski profesor

  Jeśli po polsku, to raczej wiosenne zebranie FIS, a nie "meeting"...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).