Kadra Amerykanów na sezon 2019/2020

 • 2019-04-15 11:27

Po Szwajcarach przyszła pora na Amerykanów. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jako druga poinformowała o podziale kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2019/2020.

Zgodnie z nominacjami ogłoszonymi przez USA Nordic, w najwyższej kadrze A znalazło się tylko dwóch sportowców - Kevin Bickner wśród mężczyzn oraz Nita Englund u kobiet. Zarówno u pań jak i panów reprezentacja narodowa została podzielona na cztery szczeble - kadrę A, B, C oraz juniorów.

Nominację do kadry B kobiet otrzymała Sarah Hendrickson. Zdobywczyni jedynej Kryształowej Kuli w skokach narciarskich dla USA w ostatnich latach mierzyła się z kontuzjami. W ostatnim sezonie Amerykanka nie wystąpiła w Pucharze Świata, a na portalu społecznościowym informowała o zrobieniu sobie przerwy od startów i poświęceniu się nauce.

REPREZENTACJA STANÓW ZJEDNOCZONYCH NA SEZON 2019/2020:

KADRA A:

- Kevin Bickner (1996)

KADRA B:

- Casey Larson (1998)

KADRA C:

- Decker Dean (2000)

- Patrick Gasienica (1998)

- Andrew Urlaub (2001)

KADRA JUNIORÓW:

- Erik Belshaw (2004)

- Hunter Gibson (2001)

- Landon Lee (2002)

- Greyson Scharffs (2001)

- Canden Wilkinson (2002)

KADRA A KOBIET:

- Nita Englund (1992)

KADRA B KOBIET:

- Sarah Hendrickson (1994)

- Nina Lussi (1994)

KADRA C KOBIET:

- Annika Belshaw (2002)

- Anna Hoffmann (2000)

- Paige Jones (2002)

- Samantha Macuga (2001)

- Logan Sankey (1998)

KADRA JUNIOREK:

- Rachael Haerter (2004)

- Jillian Highfill (2004)

- Cara Larson (2000)


Adam Bucholz, źródło: USA Nordic
oglądalność: (5916) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bishop początkujący

  Lepiej by się jakąś robotą zajęli zamiast skakaniem

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Autografy

  Dzisiaj dostałem listy z autografami od Anttiego Aalto, Karla Geigera i Michaela Hayboecka. List z Austrii to przypadek, z którym spotkałem się pierwszy raz. Otóż ludzie z agencji JumpandReach wycięli z dużej koperty zwrotnej, którą wysłałem, mój adres i nakleili go na kopertę mniejszą (typ DL - popularny w listach urzędowych). List się wyginał w trakcie transportu, dzięki czemu mam teraz zgiętą kartę z autografem Michaela. Gdzie w tym logika? Gdyby był w mojej kopercie, to byłby w nienagannym stanie.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Rhoads mam nadzieję ze powróci.
  Glasder tak samo bo przeciez on tez zdobywał punkty PŚ .

 • sheef weteran
  Amerykanie i Kanadyjczycy z podium Pucharu Świata

  Poniżej zestawienie amerykańskich i kanadyjskich skoczków, którzy w swojej karierze stanęli na podium Pucharu Świata (w przypadku remisu o końcowej kolejności decyduje liczba wygranych zawodów w karierze):

  Stany Zjednoczone:

  1. Jeff Hastings - 6 razy (1 wygrana),
  2. Mike Holland - 5 razy (1 wygrana),
  3. John Broman - 2 razy (1 wygrana).

  RAZEM: 13 razy (3 wygrane)

  Kanada:

  1. Horst Bulau - 29 razy (13 wygranych),
  2. Steve Collins - 3 razy (1 wygrana).

  RAZEM: 32 razy (14 wygranych)

 • Agent99 stały bywalec

  Brak Rhoadsa. Ciekawi mnie dlaczego William nic nie mówi o powrocie do skoków, albo chociaż nie powiedział z jakiego powodu zawiesił swoją karierę, może ukrywa jakąś chorobę, albo jakieś czynniki pozasportowe wymusiły na nim taką decyzję. Jest bardzo potrzebny amerykańskim skokom, bo skakać potrafi i to dobrze co udowodnił w Niżnym Tagile w sezonie 2017/2018. Ma niemały talent do skoków. Może powróci w stylu Boyd-Clowesa. Kanadyjczyk o swoim powrocie poinformował w maju 2015 roku, więc tego, że Rhoadsa, nie ma, nie oznacza, że nie powróci. Niedługo będziemy mądrzejsi w tej kwestii.

 • Krychan początkujący

  Właśnie gdzie Rhoads i Glasder, kariery już skończyli czy co

 • Tomek88 stały bywalec
  @Ikjas

  Ok dzięki

 • Ikjas początkujący
  @Tomek88

  Pewnie dlatego, że nie zdobył żadnych punktów w zawodach międzynarodowych w poprzednim sezonie, które są prawdopodobnie kryterium przynależności do kadr A, B i C

 • Tomek88 stały bywalec
  @Ikjas

  To dlaczego nie ma go w żadnej kadrze.

 • Ikjas początkujący
  @sajmon332

  Glasder był kontuzjowany i w tym sezonie zimowym skakał wyłącznie w lokalnych zawodach w USA i w pucharze kontynentalnym w Iron Mountain.

 • FunFact weteran

  Brak Rhoadsa, czyli on też już chyba definitywnie skończył.

 • Tomek88 stały bywalec
  @sajmon332

  Zrobił sobie chyba przerwe od skoków ale nie ogłosił zakończenia kariery.

 • sajmon332 początkujący

  Co się dzieje z Michaelem Glasderem

 • Pito1994 początkujący

  Regularne punktowanie Bicknera i w miarę regularne przechodzenie kwalifikacji przez innych z kadry B/C to powinien być cel amerykanów na przyszły sezon. Jak zwykle ciężko im będzie, ale trzymam kciuki żeby zrobili jakiś postęp.

 • W Punkt początkujący
  Johnson i Glader

  Czyli wychodzi na to, ze karier nie odwiesili.
  To już chyba na amen.

 • ExoFan początkujący

  Prawdziwa potęga skoków narciarskich.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).