Paweł Słowiok wicemistrzem świata po raz drugi!

• 2004-08-24 13:05
Paweł Słowiok, tegoroczny złoty i srebrny medalista Mistrzostw Świata Młodzików w skokach narciarskich (Garmisch-Partenkirchen), dorzucił do swojej kolekcji kolejny srebrny „krążek". Zajął drugie miejsce w zawodach Kleiner FIS Sommer Grand Prix. Są to także nieoficjalne Mistrzostwa Świata Młodzików, ale w kombinacji norweskiej.

Zawody odbyły się w dniach 19-22 sierpnia w Berchtesgaden (Niemcy). Polskę reprezentowała grupa w składzie: Paweł Słowiok, Mateusz Kukuczka, Mateusz Cieślar, Andrzej Gąsienica i Kamil Skrobot.

W kategorii 13-latków, gdzie każdego zawodnika obowiązywały dwie próby skokowe i bieg na 5 km, najlepszy okazał się Niemiec Tobias Simon. Zaraz za nim uplasował się nasz reprezentant, Paweł Słowiok, któremu do złota zabrakło zaledwie półtorej sekundy. Trzecie miejsce zajął również reprezentant gospodarzy, Fabian Mohrweiser. W tej grupie startował także znany z zakopiańskich konkursów skoków, Andrzej Gąsienica. Zajął on ostatecznie 17. miejsce.

Dzieci 13-letnie (dwa skoki + bieg na 5 km)

(13) i 19.43,8 (18)

Zawodnicy 14-letni mieli, oprócz skoków, nieco dłuższy, bo siedmiokilometrowy dystans do przebiegnięcia. W tej kategorii zwyciężył Marius Kraus. Najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Cieślar z Wisły Ustronianki (9. miejsce). Sporo w biegu stracił jego klubowy kolega, Mateusz Kukuczka, który po skokach zajmował 12. miejsce, a ostatecznie zakończył rywalizację na 25. pozycji. Oczko wyżej uplasował się młodszy z braci Skrobotów, Kamil.

Dzieci 14-letnie (dwa skoki + bieg na 7 km)

1. Marius Kraus (Niemcy)
skoki - 218,3 pkt. (4) i 19:26,8 (1)

2. Michael Höllering (Niemcy) - 0.00,1 str.