Morassi nowym trenerem Włochów

 • 2019-04-29 18:15

Znamy następcę Łukasza Kruczka na stanowisku szkoleniowca włoskiej kadry narodowej w skokach narciarskich. Od sezonu 2019/20 tę rolę pełnić będzie Andrea Morassi, który minionej zimy asystował Polakowi. 

Alex InsamAlex Insam
fot. Tadeusz Mieczyński

Szef włoskiej federacji - Flavio Roda - w ostatni poniedziałek kwietnia zatwierdził składy kadr skoczków i skoczkiń narciarskich na nadchodzące miesiące. Prowadzenie męskiej drużyny narodowej powierzono 30-letniemu Andrei Morassiemu, który do sezonu 2015/2016 próbował swoich sił jako czynny zawodnik. Jego największym sukcesem była trzecia pozycja wywalczona w zawodach rangi Pucharu Świata w Oberstdorfie, co miało miejsce 28 stycznia 2007 roku. W sezonie 2018/19 mieszkaniec Tolmezzo został asystentem Łukasza Kruczka, który zajmował się szkoleniem Włochów przez trzy ostatnie sezony.

W komunikacie Włoskiego Związku Narciarskiego dowiadujemy się, iż jedynym skoczkiem ze statusem członka kadry A, po zakończeniu kariery przez Sebastiana Colloredo i Davide Bresadolę, został Alex Insam. Kadrę B seniorów tworzyć będą Federico Cecon i Daniele Varesco, a do młodzieżowej kadry B trafili Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Mattia Galiani oraz Daniel Moroder. W grupie juniorskiej znaleźli się Andrea Campregher, Alexander Cecon, Emanuele Meneghetti, Davide Moreschini oraz Robin Runggaldier.

Trener czołowych włoskich skoczkiń pozostanie Janko Zwitter. Nominację do kadry A otrzymały siostry Malsiner - Manuela i Lara, a także wicemistrzyni świata z 2011 roku - Elena Runggaldier. W kadrze B wylądowały Martina Ambrosi oraz Giada Tomaselli, a w kadrze C znalazło się miejsce dla Jessiki Malsiner.


Dominik Formela, źródło: fisi.org
oglądalność: (8073) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Luk profesor

  Jeden z najmłodszych trenerów w historii. Młodszy jest Biegun, ale on chyba jeszcze nie pełni znaczącej funkcji.

 • Szymon44 stały bywalec

  Powodzenia!

 • atalanta stały bywalec

  Oby tylko nie kontynuował myśli trenerskiej swojego poprzednika.

 • Oczy Aignera profesor
  Tanio i dobrze

  Włoscy działacze chyba pomyśleli, że lekarstwem na lepsze rezultaty ich skoczków będzie człowiek z wewnątrz, który doskonale zna realia reprezentacji Italii, a przy okazji nie będzie ciężarem dla budżetu Włoskiego Związku Narciarskiego.

 • King profesor

  No ciekawe czy coś się zmieni na lepsze we włoskich skokach. Choć najważniejsze są tam chyba kwestie finansowe.

 • xzcvvy weteran

  A Kruczek trenerem dziewczyn. Brawo PZN!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl