Schlierenzauer kontynuuje karierę pod okiem Schustera

 • 2019-05-07 15:34

Dopiero co w poniedziałek Andreas Kofler ogłosił decyzję o zakończeniu kariery, a już następnego dnia plany dotyczące swojej przyszłości zdradził wszystkim Gregor Schlierenzauer. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli postanowił kontynuować swoją karierę. Co więcej, do nowego sezonu będzie przygotowywany przez Wernera Schustera.

Werner SchusterWerner Schuster

- Skoki narciarskie wciąż dla mnie wiele znaczą, nawet jeśli ostatnie lata były niezadowalające. Jestem bardzo szczęśliwy z wiary we mnie ze strony Austriackiego Związku Narciarskiego i wdzięczny za ich włożony trud. Rola Wernera Schustera była dyskutowana ze związkiem. Współpraca i komunikacja są bowiem bardzo ważne. Wraz ze wsparciem od Wernera, historia znowu zatoczyła koło. To on był bowiem kluczową dla mnie osobą na stanowisku trenera i wciąż pozostajemy w wielkiej przyjaźni - mówi Gregor Schlierenzauer.

To właśnie u boku Wernera Schustera, Gregor Schlierenzauer rozpoczynał swoją bogatą w sukcesy karierę. Przez ostatnich jedenaście sezonów Austriak był głównym szkoleniowcem reprezentacji Niemiec. Teraz powraca do swojego wychowanka, aby pomóc mu wrócić na szczyt.

- Gregor Schlierenzauer postanowił kontynuować karierę. My, jako Austriacki Związek Narciarski, oferujemy mu nasze pełne zaufanie i wsparcie. Celem zawodnika jest powrót do czołówki. Aby osiągnąć ten sukces, Gregor, będący cały czas w strukturach treningowych ÖSV, otrzyma wsparcie w postaci swojego byłego trenera i przyjaciela, Wernera Schustera. Gregor Schlierenzauer pozostanie jednak w bliskim kontakcie z trenerem Andreasem Felderem i resztą ekipy - zapewnia Mario Stecher, dyrektor ÖSV ds. zawodników.

Jeszcze miesiąc temu informowaliśmy o potencjalnej pomocy dla austriackiego skoczka ze strony Wernera Schustera: - Gregor nie poruszał tego tematu, ale ma mój numer, więc w każdej chwili może zadzwonić. Jeśli tak się stanie, postaram się mu doradzić. Trenowanie takiego zawodnika, gdy ten był juniorem, było interesującym okresem. Od tego czasu minęło jednak trzynaście lat. On jest inną osobą, a ja jestem innym trenerem. Pytanie, czy to w ogóle znów by zadziałało? - przyznawał szkoleniowiec. Odpowiedź na jego pytanie poznamy w ciągu najbliższych miesięcy.


Adam Bucholz, źródło: FIS/OSV
oglądalność: (5718) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • GOTS weteran
  @Janeman

  Przypominam, że to Schuster miał solenny wkład w rozwój Gregora, gdyż opielowal się nim w Stams. Oczywscie to nic nie znaczy, ale historia pięknie zatoczyła koło. Oby im się udało, Gregor chyba wreszcie dojrzał, oby nie okazało się że za późno.

 • Oczy Aignera profesor
  @S jak Skoki Prawo Apoloniusza

  Skoro mówił tak, to od razu było wiadomo, że będzie zupełnie odwrotnie. Tak przecież działają słowa Apoloniusza Tajnera.

 • Janeman profesor
  @TheDriger

  Nie wiem, czy to tylko luźny przykład,czy chciałeś nawiązać do osoby trenera- w każdym razie Schmitta prowadził wtedy Stefan Horngacher...

 • Janeman profesor
  @Oczy Aignera

  Bardzo ryzykowne to porównanie do meczu, bo dopiero zimą okaże się, czy to nie były 2 gole samobójcze.

 • Oczy Aignera profesor
  Austriacka gra

  Austriaccy skoczkowie kontynuujący karierę w meczu przeciwko kończącym prowadzą 2:1. Punkty dla tych pierwszych zdobyli Manuel Fettner i Gregor Schlierenzauer, a dla tych drugich zapunktował Andreas Kofler. Ciekaw jestem, czy ktoś z austriackich zawodników zakończy w tym roku karierę.

 • TheDriger bywalec

  Jak nie teraz z Schusterem to już nigdy. Fajnie by było jakby osiągnął chociaż poziom Schmitta z sezonu 08/09 :)

 • Tomek88 profesor
  Ciekawe co z tego wyjdzie ?

  Schuster to wielki trener ale ciekawe czy uda mu się udbudować takiego skoczka jak Schlirenzauer.Praca indywidualna to jednak co innego niż prowadzenie kadry narodowej.Tam jesteś odpowiedzialny za grupę skoczków i wszystkich chcesz wyszkolić jak najlepiej.W pracy z jednym zawodnikiem odpowiadasz tylko za niego,chcesz,żeby wszystko robił jak najlepiej co może mieć efekt odwrotny do zamierzonego.Ciekawe jak potoczy się ich współpraca ? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy za kilka miesięcy.

 • S jak Skoki początkujący

  Pamiętam jak Polo Tajner przed sezonem 15/16 stawiał na Stocha i Schlierenzauera. Pierwszy zanotował najgorszy sezon odkąd wskoczył do czołówki, drugi z powodu fatalnych wyników zawiesił karierę, na szczęście po roku wrócił, ale wyniki od tego czasu nie napawają optymizmem. Może w przyszłym sezonie to się zmieni.

 • Pito1994 bywalec

  No no, zaskakująca informacja. Jeśli pod opieką Schustera Gregor nie wróci do dobrego skakania to chyba po następnym sezonie będziemy żegnać kolejnego wielkiego skoczka. Ja tam bym chciał żeby to wypaliło, kiedyś go nie lubiłem, ale teraz po latach uważam że brakuje go w czołówce. Powodzenia!

 • Janeman profesor

  Gdy wszedłem na stronę i zobaczyłem zdjęcie Schlierenzauera, to pierwszą moją myślą było "zakończył karierę"...
  Jakoś już w sezonie 2017/18 nabrałem przekonania, że zostało mu tylko 2 sezony skakania, a ubiegły sezon mnie w tym zdaniu tylko utwierdził, więc muszę przyznać, że się pomyliłem.
  Tylko czy ten sezon coś zmieni, czy będzie tylko przedłużeniem "agonii" ?
  Taki fachowiec jak Schuster, to z pewnością plus, ale czy Gregorowi rzeczywiście brakowało odpowiedniego trenera ?
  Moim zdaniem bardziej brakowało mu pełnego podporządkowania się trenerowi, przecież w przypadku różnicy zdań to trener kadry Austrii tracił pracę, a nie Gregor miejsce w kadrze. Aż nastał Felder...
  Ciekawe też jak Schuster poradzi sobie z odbudowywaniem dawnej gwiazdy- w Niemczech osiągnął sukces z zawodnikami którzy pod jego opieką dopiero wchodzili na szczyt, a to nie do końca to samo.
  W każdym razie jak dla mnie dużo pytań na które odpowiedzi udzieli dopiero najbliższy sezon.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Schuster

  Tworzy sobie grunt w Austrii

 • Toyminator profesor
  -

  No to teraz zobaczymy. Z dobrym trenerem, powinien wrócić do czołówki,ale nie na KK.

 • King profesor

  To chyba ostatnia szansa dla Gregora. Jeśli pod okiem Schustera nie wróci do czołówki (mam tu na myśli miejsca w TOP 10 może od czasu do czasu podia lub jakieś pojedyncze zwycięstwo) to już chyba to nigdy nie nastąpi.

 • koronex198927 bywalec
  @Bishop

  Ja bym jeszcze się wstrzymał z takimi komentarzami.

  Ja zresztą pod którymś artykułem pisałem że szansą dla Gregora jest trafienie jakimś cudem na kogoś z wielkiej trójki: Horngacher, Schuster czy Stoeckl. No i proszę jest Schuster a więc jest jakaś szansa. Jeśli teraz nic nie drgnie to Schlierenzauer powie pewnie pas.

 • Bishop bywalec

  Fajnie że kontynuuje,miło będzie się dalej patrzyło na jego beznadziejne skoki.Zwłaszcza na jego wyraz twarzy po kolejnym kompromitującym skoku,kiedy uświadamia sobie powoli,że już jest tylko upadłą legendą i najwyższy czas pakować zabawki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).