Schlierenzauer o współpracy z Schusterem: To życiowa szansa

 • 2019-05-09 13:12

Początek maja przyniósł długo wyczekiwane informacje dotyczące kariery Gregora Schlierenzauera, która raz jeszcze zostanie poddana próbie wskrzeszenia. Pomocną dłoń do Tyrolczyka wyciągnął trener Werner Schuster, szkoleniowiec pracujący w latach 2008-2019 z niemiecką kadrą narodową. Zawodnik mówi o wielkiej szansie, którą otwiera ponowna kooperacja tej dwójki.

Gregor Schlierenzauer i Hubert NeuperGregor Schlierenzauer i Hubert Neuper
fot.
Werner SchusterWerner Schuster
fot. Tadeusz Mieczyński

Jednocześnie rekordzista Pucharu Świata w liczbie wygranych konkursów poinformował, iż kończy współpracę z pierwszym w historii zdobywcą Kryształowej Kuli - Hubertem Neuperem. Najlepszy zawodnik sezonu 1979/80 w poprzednich latach pełnił rolę jego menadżera, którą teraz przejmie Schuster. - Z Hubertem pozostajemy w kontakcie i przyjacielskich stosunkach. Jestem mu wdzięczny, że towarzyszył mi przez ostatnie lata. Bez niego nie nauczyłbym się wielu rzeczy, ale nie potrzebuję dwóch doradców. Współpraca z Wernerem Schusterem to moja życiowa szansa.

Dla duetu Schuster-Schlierenzauer będzie to powrót do przeszłości, gdy obaj panowie współdziałali w szkole sportowej w Stams. - Werner to kluczowa postać w kontekście pierwszych lat mojej kariery. Bardzo się cieszę, że znów będzie ze mną współpracować. Odniósł wielki sukces w Niemczech, a do jego kompetencji będzie należało przygotowanie planu treningowego i praca nad moją techniką na skoczni. Muszę dostosować się do aktualnych trendów. Projekt będzie finansowany całościowo przeze mnie, bez wkładu krajowej federacji. Jestem jednak wdzięczny członkom Austriackiego Związku Narciarskiego za ich pełne wsparcie i możliwość przygotowywania się z członkami kadry.

Przyszłość Austriaka w skokach narciarskich stanęła pod dużym znakiem zapytania w połowie lutego, gdy nie otrzymał on powołania na domowe mistrzostwa świat w narciarstwie klasycznym, które rozegrano na dobrze znanych mu obiektach w Innsbrucku i Seefeld. Od tego czasu Schlierenzauer nie wziął udziału w żadnym konkursie, a do tego został wykluczony ze struktur kadr narodowych. Taki ruch był efektem braku sportowych osiągnięć sportowca z Rumu, a także rygorystycznych przepisów austriackiej federacji, która ściśle regulują status członków kadr narodowych, a także jego zaplecza.

- Gdybym podjął teraz decyzję o zakończeniu kariery, zjadłaby ona mnie od środka po pewnym czasie. Mam 29 lat, więc jestem w optymalnym wieku do uprawiania sportu wyczynowego. Moim celem jest osiągnięcie stabilizacji i ponowne wskakiwanie do czołowej „10”, choć w sporcie walka toczy się o miejsca na podium. Nadal chcę wygrywać, w przeciwnym razie nie robiłbym tego wszystkiego - zaznacza pełen nadziei Schlierenzauer w rozmowie z Norbertem Niederacherem z Kronen Zeitung.


Dominik Formela, źródło: krone.at
oglądalność: (5915) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Oczy Aignera

  Pozwolę sobie odpowiedzieć po takim czasie, ale jednak:
  Trener to wbrew pozorom ważna osoba - ktoś kto potrafi znaleźć rozwiązania problemów zawodników, ktoś kto odpowiednio motywuje, ktoś kto wogóle dobiera ich technikę... Jeśli mają przeciętnego trenera, a Felder nie jest jakimś olbrzymim secjalistą, choć na trenera naszej kadry C wziąłbym go spokojnie, to nie srobi się z przeciętniaków wysokiej klasy zawodników, a to jest dla mnie najwyższa forma sztuki, a nie korzystać z talentów które już są...

 • Oczy Aignera profesor
  @ZXCVBNM_9999 Trenerzy nie skaczą

  Nie zapominajmy, że to zawodnicy skaczą, a nie trenerzy.

 • cocok1 początkujący
  @laotsi

  Nie, jeśli cały czas ma taką samą stawkę od RB to inwestuje swoje (czy to dla niego problem czy nie to nie wiem), a jeśli dostaje ekstra kasę na opłacenie Schustera od RB to jest to ryzyko sponsora.

 • laotsi bywalec
  @ZXCVBNM_9999

  prywatne czy RB? To jest to samo, on dostaje dolary od RB

 • W Punkt doświadczony
  oby było inaczej niż myślę

  Patrzę na ten mariaż sceptycznie.
  Ale oczywiście nic przeciwko tego typu próbom nie mam. Może akurat Schusterowi się uda.
  Mimo, że serdecznie w to wątpię, życzę im powodzenia.

 • cocok1 początkujący

  Najlepsze co mógł zrobić i niech mu się uda. Widziałam na austriackich stronach sporo komentarzy, że po co, że szkoda kasy a tutaj utarł niektórym nosa i powiedział, że sam to finansuje. Swoją drogą jestem ciekawa, czy to prywatne pieniądze, czy jednak sponsor RB na to łoży.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Oczy Aignera

  No i może dojść do powrotu dominacji trójki Niemcy, Austria, Norwegia, a Polskę, jeśli Doleżal nie okaże się jakimś talentem, to czeka okres posuchy...

 • Oczy Aignera profesor
  @King

  Niewykluczone, że Werner Schuster obejmie kadrę Austrii już przed ZIO 2022. Przy sprzyjających zdarzeniach (powrót Gregora do formy jest jednym z nich) były trener Niemców mógłby zastąpić Andreasa Feldera w niedalekiej przyszłości (na przykład po przyszłym lub jeszcze po następnym sezonie).

 • Major_Kuprich profesor
  Zmierzch Stocha

  Nadchodzi powrót legendy tego sportu - Gregora Schlierenzauera.

 • King profesor
  @ZXCVBNM_9999

  Szczerze mówiąc nie byłbym zaskoczony jeśli zostałby trenerem Austriaków i miał ich przygotowywać pod kątem IO 2026. On sam chyba chciał zrobić przerwę od trenowania reprezentacji co nie znaczy, że za kilka lat nie wróci.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Co jak co

  Ale powrót jego wysokiej formy z Schusterem jest jak najbardziej możliwy.
  Pytanie, czy Schuster nie przygotowuje sobie gruntu pod Austrię?
  Jak na razie współpraca z Felderem coś tam daje, ale też bez wielkiej rewelacji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).