Sarah Hendrickson wygrała Red Bull 400 w Ironwood

 • 2019-05-12 18:28

Tegoroczne zawody Red Bull 400, rozgrywane na obiekcie Copper Peak w Ironwood, przyniosły sukces przedstawiciela skoków narciarskich. Wszystko za sprawą Sary Hendrickson. Mistrzyni świata z Predazzo sięgnęła bowiem po wygraną w imprezie.

Jak informowaliśmy wcześniej na łamach naszego portalu, zasady zawodów Red Bull 400 są proste. Tam gdzie skoczkowie odpinają narty po oddanym skoku, uczestnicy biegu rozpoczynają swoją katorżniczą drogę do mety, która znajduje się na górze rozbiegu. Wygrywa ten, kto dotrze tam jako pierwszy. Dystans liczy 400 metrów, a maksymalne nachylenie trasy 37 stopni.

W tym roku rozgrywana jest już dziewiąta edycja tej imprezy. Jeden z konkursów został przeprowadzony na słynnej, choć nieczynnej, amerykańskiej skoczni Copper Peak w Ironwood. Udział w rywalizacji wzięła m.in. Sarah Hendrickson. Zdobywczyni Kryształowej Kuli w skokach narciarskich wywalczyła zwycięstwo w klasyfikacji pań. Mistrzyni świata z 2013 roku pokonała dystans 400 metrów w sześć minut i trzynaście sekund.

- Moim celem było po prostu zakwalifikowanie się do finału. Ostatnią zimę spędziłam bięgając na nartach, trenując i robiąc różne tego typu inne rzeczy. Czułam, że moje ciało jest w dobrej formie, ale faktycznie to zupełnie coś tak niesamowitego, że trudno to opisać - stwierdziła Amerykanka tuż po wygranej.

Zawodniczka podzieliła się radością ze swoimi kibicami: - A więc stało się! Jestem nakręcona tym zwycięstwem! - napisała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

To nie jedyny z ostatnich sukcesów skoczkini z Park City. Kilka dni temu Sarah przekazała wieści o pozytywnym zdaniu kolejnego semestru dwuletnich studiów w Community College w Kolorado. Dodatkowo stała się bohaterką jednej z wystaw w Muzeum Olimpijskim, znajdującym się w jej rodzinnej miejscowości.

Ubiegłej zimy Sarah Hendrickson postanowiła zrobić przerwę w startach, aby poświęcić się nauce oraz skupić się na powrocie do zdrowia po kontuzjach. Wszystko wskazuje jednak na to, iż 24-letnia zawodniczka już niedługo powróci do rywalizacji najlepszych skoczkiń świata. Znalazła się bowiem w kadrze narodowej Stanów Zjednoczonych na sezon 2019/2020.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So this just happened!!!! Stoked to win #redbull400copperpeak

Post udostępniony przez Sarah Hendrickson (@schendrickson)


Adam Bucholz, źródło: uppermichiganssource.com
oglądalność: (2621) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  nie ma się co dziwić...

  Ze zdjęcia wynika, ze startowała sama.
  W tym kontekście jej zwycięstwo jakby mniej dziwi.

 • Oczy Aignera profesor
  @Złoty Orzeł

  Wieża sędziowska stoi, najazd także. Profil zeskoku także nie wygląda źle. Zdjęcie wiele pokazuje, choć nie widać właśnie całego najazdu. Według mnie ten obiekt nawet teraz jest bezpieczniejszy od tego w Iron Mountain.

 • Oreo profesor

  hmm, klepałbym jak Pochwała bulę

 • Złoty Orzeł profesor
  @Oczy Aignera

  Skąd ta pewność?

 • Oczy Aignera profesor
  Modernizacja

  Skocznia nie wygląda tak tragicznie, jakby się mogło wydawać. Oby w końcu coś zaczęło się tam dziać w kwestii modernizacji. Amerykanie powinni skupić się właśnie nad remontem tego obiektu kosztem Iron Mountain, które niemal na pewno nie zagości PŚ w przyszłym sezonie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).