Francuzi bez męskiej kadry A

 • 2019-05-17 19:08

Żaden z reprezentantów Trójkolorowych nie otrzymał statusu członka kadry A na sezon 2019/20. Spośród kobiet takim wyróżnieniem może pochwalić się tylko triumfatorka Pucharu Kontynentalnego sprzed dwóch lat - Josephine Pagnier.

Josephine PagnierJosephine Pagnier

W komunikacie Francuskiego Związku Narciarskiego dowiadujemy się, iż na kadrę B oraz młodzieżową podzielonych zostało pięciu tamtejszych juniorów, urodzonych w latach 2000-2002. Do pierwszej grupy szkoleniowej trafili Jonathan Learoyd oraz Mathis Contamine, a ekipę młodzieżową stworzą Alessandro Batby, Valentin Foubert i Jack White. Każdy z wymienionych jest przedstawicielem grupy treningowej z Courchevel.

Najjaśniejszym punktem młodego pokolenia francuskich skoków był Learoyd, który w obu konkursach światowego czempionatu wskakiwał do drugiej rundy. Gorzej wiodło mu się w Pucharze Świata, gdzie nie zdobył choćby punktu. Towarzyszący mu Contamine wciąż czeka na premierowe punkty zmagań drugoligowych, o których zdobycie bezskutecznie stara się od sezonu 2015/16.

Symboliczną żeńską kadrę A tworzyć będzie Josephine Pagnier. W minionym sezonie 16-latka zdobyła 94 punkty, co dało jej 30. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pań. W Seefeld, podczas debiutu na mistrzostwach świata, uplasowała się „oczko” niżej.

Status członkini kadry B otrzymały cztery Francuzki. Są to: Oceane Avocat Gros, Julia Clair, Lea Lemare i Lucile Morat, a więc zawodniczki znany z występów w zawodach najwyższej rangi.

Włodarze tamtejszego związku nie poinformowali o żadnych zmianach na stanowiskach trenerskich, co najprawdopodobniej oznacza pozostanie na nich Nicolasa Bala (mężczyźni) oraz Damiena Maitre (kobiety).

Francuskie kadry na sezon 2019/20:

Mężczyźni:

Kadra B: Jonathan Learoyd (2000), Mathis Contamine (2001);

Kadra młodzieżowa: Alessandro Batby (2001), Valentin Foubert (2002), Jack White (2001).

Kobiety:

Kadra A: Josephine Pagnier (2002);

Kadra B: Oceane Avocat Gros (1997), Julia Clair (1994), Lea Lemare (1996), Lucile Morat (2001).

Dominik Formela, źródło: ffs.fr

oglądalność: (4261) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pelek9@onet.eu początkujący
  Francuzi

  Pami,ętam czasy Didiera Mollarda ;-) Nicola Dessuma ,Remy Santiago i Chedala

 • Brygadzista stały bywalec

  O ktorej dzisiaj skoki?

 • Fanskokowpolska początkujący
  skoki we Francji

  Francuzi są w skokach kobiet ok 20 lat przed nami . Pamiętam jak skakał Dessum i Remi Santiago później Chedal (ostatnie podium PŚ dla Francji ,był 3 w Lillehammer ) i Sevoive .

 • atalanta początkujący

  Można się było tego spodziewać. Learoyd dobrze się zapowiadał w sezonie 17/18, a potem tak jakby zatrzymał się w rozwoju, a chyba nawet cofnął. Ale on jeszcze młody, wciąż ma szanse.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Było wiadomo Vincent zakończy karierę i bedzie gorzej u francuzów i tak właśnie jest .
  Tak samo bedzie w Kanadzie jak Boyd-Clowes zakończy.

 • zesrasieanieskoczy początkujący
  @Major_Kuprich

  Chciałbym. Jesteś fantastą, bo widzisz zbyt dużo.

 • Raptor202 doświadczony

  Kasa, misiu, kasa.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Mocna kadra

  Pytanie do francuskich skoczków:
  - ''Kto z Was jest najlepszy?''
  - ''Nikt.''

 • Major_Kuprich profesor
  Za kilka lat

  Taki stan będzie u nas

 • ms_ bywalec
  Brasme

  Ciekawe co z Brasme, mam nadzieję że nie zakończył kariery.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).