Kadra Ukrainy na sezon 2019/2020

 • 2019-05-22 12:58

Oprócz wielkich reprezentacji, które dominują w światowej czołówce, również i te mniejsze ogłaszają kadry na nowy sezon w skokach narciarskich. Tym razem skład zespołu na najbliższą zimę ogłosili Ukraińcy.

Kadra Ukrainy w sezonie 2019/2020 składać się będzie łącznie z 15 skoczków narciarskich - ośmiu mężczyzn oraz siedmiu kobiet. Trzon kadry męskiej, dowodzonej niezmiennie przez Mykołę Kozłowa, stanowią Witalij Kaliniczenko, Jewhen Marusiak oraz Andrij Waskul. Dodatkowo w trzyosobowej rezerwie znajdują się Iwan Zełenczuk, Andrij Peleszok oraz Anton Korczuk. Do kadry juniorów nominowali zostali Władysław Herasymiuk oraz Denis Czwełkow.

Do kadry pań nominowano dwie zawodniczki - Witalinę Herasymiuk oraz Chrystynę Droniak. Jednoosobową kadrę juniorek tworzy zaś Tetiana Pyłypczuk. W zespole rezerwowym znajdują się z kolei Oksana Gruszyskaja, Anastazja Paraszczuk, Daria Ilczuk oraz Jewgienija Matarzuk.

W najbliższych miesiącach trzyosobowa kadra mężczyzn ma w planach regularne starty w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup. Celem zawodników rezerwowych będą starty w cyklu FIS Cup oraz próba wywalczenia prawa startu w konkursach zaliczanych do Pucharu Kontynentalnego.

Jak informuje Ukraiński Związek Narciarski (SFU), za dobry wynik reprezentantów naszych wschodnich sąsiadów uznane będzie miejsce w czołowej trzydziestce konkursu Pucharu Kontynentalnego, które umożliwi ich zawodnikowi możliwość startowania w Letnim Grand Prix oraz Pucharze Świata.


Adam Bucholz, źródło: Ski Federation of Ukraine
oglądalność: (6915) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 stały bywalec
  Ukraina

  Fajnie by było doczekać się kiedyś jakiegoś Ukraińca w Pucharze Świata, bo od czasów Szumbarecia nastała całkowita pustka. No i miło by było zobaczyć też jakiś konkurs na jakiejś nowej skoczni w ukraińskich Karpatach.

 • Bartt stały bywalec
  @ms_

  Wiem, dlatego piszę, że przerzucił się na kombinację w 100%, bo wcześniej był kombinatorem w 95% ;)

 • atalanta stały bywalec

  Dobrze by było zobaczyć znowu jakiegoś Ukraińca w Pucharze Świata. Ale to chyba nie nastąpi zbyt prędko.

 • Oczy Aignera profesor
  Przyszły sezon

  Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie Ukraińcy zdobędą punkty w zawodach PK. Szczególnie liczę na Jewhena Marusiaka.

 • ms_ stały bywalec
  @Bartt

  Wiktor to od zawsze był kombinator, a startował w skokach jedynie dla treningu.

 • Bartt stały bywalec
  @Oreo

  Stiepan to już chyba z rok temu, a Wiktor przerzucił się w 100% na kombinację norweską

 • Oreo weteran

  kiedy Pasiczniki skończyli kariery?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl