Liczne zaplecze norweskiej kadry A

 • 2019-05-22 22:12

Norweski Związek Narciarski - tydzień po ogłoszeniu kadry A na sezon 2019/20 - podał skład zaplecza ekipy Alexandra Stoeckla, które w najbliższym sezonie będzie liczyło aż piętnastu zawodników. Skoczkowie zostali podzieleni na trzy grupy treningowe.

Joakim AuneJoakim Aune
Joacim Oedegaard BjoerengJoacim Oedegaard Bjoereng

Zawodnicy ze Skandynawii, aspirujący do kadry narodowej A, będą szlifowali swoje umiejętności w grupach szkoleniowych, trenujących przede wszystkim w Oslo, Trondheim oraz Lillehammer. Głównym trenerem kadry B, koordynującym działania wszystkich zespołów, został Andreas Vilberg. Sztab szkoleniowy opuścił Thomas Lobben, który w tym roku będzie pomagał Alexandrowi Stoecklowi przy pracy z drużynowymi mistrzami olimpijskimi z Pjongczangu.

- Chcemy przygotowywać zawodników do wykoniania kolejnego kroku w karierze. Ponadto mamy nadzieję, że część z nich będzie w stanie wskakiwać do składu na Puchar Świata. W grupie mamy kilka nowych postaci, które już wykazały spory potencjał. Teraz wzmocnią poszczególne grupy szkoleniowe, przyczyniając się do ich bardziej efektywnego funkcjonowania - mówi Vilberg, który do maja 2011 roku sam uprawiał skoki narciarskie. Najlepszą zimę zanotował w sezonie 2007/08, kiedy zdobył 26 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co dało mu 53. pozycję

O składzie norweskiej kadry A , do której po udanym sezonie 2018/19 awansowali Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng i Robin Pedersen, pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Skład norweskiej kadry B:

- Joakim Aune (1993);

- Mats Bjerke Myhren (1997);

- Andreas Varsi Breivik (1997);

- Andreas Granerud Buskum (1996);

- Jesper Oedegaard (1998);

- Eirik Leander Fystro (1999);

- Rishi Saether (1997);

- Fredrik Villumstad (1999)

- Joacim Oedegaard Bjoereng (1995);

- Oscar Petersen Westerheim (1996);

- Sondre Ringen (1996);

- Sander Vossan Eriksen (2000);

- Christian Roeste Solberg (1999);

- Richard Haukedal (1996);

- Anders Haare (1999).


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (2957) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Oreo

  Po przeliczeniu wychodzi około 17 tysięcy koron norweskich, zatem jest to mniej więcej połowa pensji przeciętnego Norwega.

 • Oreo profesor
  @Oczy Aignera

  4 lata temu to było 10 tysięcy dolarów ;0

 • Oczy Aignera profesor
  @Oreo

  Czy wiesz, jakie to są kwoty? Bądź co bądź skoczkom musi to się opłacać.

 • Oreo profesor

  Oczywiście, że liczne zaplecze bo każdy z kadry B płaci DUŻĄ składkę roczną za bycie w kadrze xD Na miejscu norweskiego związku wziąłbym ich jeszcze więcej!

 • Skokowy66 bywalec
  Info z JPN

  Daiki Ito kontynuuje karierę.

 • Skokowy66 bywalec
  Info z GER

  Lukas Wagner oficjalnie kilka dni temu ogłosił zakończenie kariery.

 • Skokowy66 bywalec
  Zaplecze NOR

  W porównaniu z poprzednim sezonem zabrakło miejsca dla Slotha-Sandella i Nymoena Soeberga, który już karierę zakończył.
  Po za tym nadal brak m. in. Bjerkeengena i Ingebrigtsena.
  Jednak mnie najbardziej dziwi brak Ladehauga, który juniorem już nie jest.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Ujfry

  Dokładnie ;)

 • Ujfry bywalec

  Wybaczcie za offtop ale wypadałoby napisać jakiegoś posta (z życzeniami) o tym, że Vladimir Zografski się ochajtał z Polką (bodaj dziennikarką) :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).