LGP w Ałmatach odwołane

 • 2019-05-23 13:44

Zaplanowane na początek września Letnie Grand Prix w Ałmatach nie dojdzie do skutku. Kazachowie - podobnie jak w latach 2016-2017 - wycofali się z organizacji zawodów najwyższej rangi na igelicie. Taką informację w czwartkowe przedpołudnie podała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

FISFIS

Największe miasto Kazachstanu, będące jego stolicą do 1998 roku, raz jeszcze wypadło z prowizorycznego kalendarza Letniego Grand Prix. W tym roku Ałmaty miały gościć skoczków w dniach 7-8 września. Na kompleksie obiektów Gornyj Gigant miały mierzyć się również kobiety. Wobec tej decyzji cykle Grand Prix zubożały do dwunastu konkursów mężczyzn i czterech pań. Ostateczne wersje terminarzy zostaną zatwierdzone i ogłoszone w przyszłym tygodniu, podczas kongresu FIS w Chorwacji.

Podobnie jak w przypadku letnich sezonów 2016-2017, i tym razem oficjalnym powodem odwołania imprezy są powody organizacyjne. Tego lata w kalendarzu FIS zadebiutuje nowy kazachski ośrodek, który powstał w Szczuczyńsku. W regionie Burabaj odbędą się zawody rangi FIS Cup (11-12 lipca) i Letniego Pucharu Kontynentalnego (13-14 lipca). Na skoczniach HS140 i HS99 powalczą panie i panowie.

Ałmaty były gospodarzem zmagań zaliczanych do klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix w latach 2011-2015. Przed dwoma laty odbyła się tam zimowa uniwersjada, a w 2015 roku o medale walczyli tam najlepsi juniorzy świata. W sezonie 2015/16 miasto debiutowało w Pucharze Świata i to właśnie tam Kryształową Kulę zapewnił sobie Peter Prevc, który był bezkonkurencyjny przez cały weekend.


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (4949) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @mario74

  Kasę może mają, ale ludzi związanych ze skokami raczej niewielu, dlatego ciężko im pod względem organizacyjnym.

 • mario74 bywalec

  Mają forsy jak lodu (ropa), starali się o IO, a nie sa w stanie zawodów zorganizować?? Niech PZN weźmie to do Szczyrku

 • Janeman profesor
  Dopełniła się formalność

  Zdziwiłem się gdy wpisano Ałmaty do kalendarza, natomiast ponownej rezygnacji można się było spodziewać.
  W każdym razie szkoda, że po bardzo obiecujących początkach tej skoczni w zawodach najwyższej rangi, Kazachowie postawili na tych zawodach krzyżyk.
  Bo mi ta skocznia cały czas kojarzy się z bardzo udanymi jak na debiut i tak "egzotyczne" miejsce konkursami Pucharu Świata, gdzie kibiców było więcej niż na każdych Japońskich czy Fińskich zawodach w ostatnich latach.
  Z resztą na niejednym Norweskim konkursie też było pod tym względem gorzej...

 • MK92 doświadczony
  Ałmaty

  Trochę szkoda, bo kazachskie skocznie prezentują się bardzo ciekawie. Z drugiej strony, atmosfera na trybunach pod nimi była zupełnie nijaka i konkursy tam rozgrywane wyglądały tak jakoś sztucznie.

 • atalanta doświadczony

  Właściwie to nie ma czego żałować. No, może najwyżej szansy na prawie darmowe punkty, o które w słabej obsadzie nie byłoby trudno.

 • Pavel profesor

  NIe ma co się dziwić, nagrody, przygotowanie transmisji i organizacja wymagana była jak w LGP, a obsada była z LPK :)

 • Oczy Aignera profesor
  Kamera

  Trochę szkoda, że nie będziemy oglądać skoków kamerowanych w nietypowy sposób.

 • Bishop bywalec
  @Pito1994

  W Szczuczynsku to będzie podrzędna impreza,ale będzie się odbywała na ich najnowszym obiekcie,na który wywalili miliony. Przypominam,że obiekt jest kontrowersyjny więc od powodzenia tej imprezy będzie zależała przyszłość tamtej skoczni. A siły na zorganizowania tej imprezy trzeba rzucić spore. Należy tam jeszcze dokończyć słupy na których będą wisiały siatki,a natępnie ja zawiesić.Nie trudno się więc domyślić,że wolą się skupić na jednej imprezie niż dwóch

 • Kolos profesor

  Amatorka i tyle. Pewnie teraz dostaną bana na organizację LGP na wieczność... Tylko 2 konkursów LGP których nie będzie, szkoda...

 • Pito1994 początkujący
  @Bishop

  Taa w Szczuczynsku to rzeczywiście nie będzie żadna podrzędna impreza, bo niesamowicie prestiżowy letni puchar kontynentalny i równie ciekawy fis cup. Widzę, że jesteś świetnie poinformowany skoro wiesz na co rzucają wszystkie siły, jakby podeszli do tematu zimą i na czym tamtejszym władzą w związku zależy :) musisz mieć szerokie znajomości w Kazachstanie i informacje z pierwszej ręki. W takim razie pozostaje mi przyznać Ci racje..:)

 • Bishop bywalec
  @Pito1994

  Odwołują bo LGP to podrzędną impreza i widać,że im nie zależy. Wolą rzucić wszystkie siły w tym czasie na swoją super nową skocznie w Szczuczyńsku i dobrze tam zorganizować zawody. Jakby dostali konkurs zima,bo inaczej podeszliby do tematu. Zresztą niemieckie ośrodki też już nie raz się nie wyrabiały z organizacją,ale jak przychodziło co do czego to za konkursik dostawały mimo wtopy.

 • Pito1994 początkujący
  @Bishop

  Czemu niby powinien? Skoro mają problem żeby zorganizować LGP i odwołują po raz kolejny to raczej nikt nie będzie ryzykował takiej sytuacji zimą. Obiekt może i ciekawy ale na siłę nie da rady wcisnąć pucharu świata kiedy organizacyjnie nie dają rady.

 • Bishop bywalec

  Szkoda lubiłem ten obiekt.Duże ciekawszy niż te niemieckie skocznie.Kazachstan powinien dostać konkurs zimowy.Hofer niestety woli kręcić wałki i dawać setki konkursów Niemcom,mimo faktu że już nie raz się skompromitowali.

 • Oreo profesor

  ale lipa ;0

 • Tomek88 weteran
  Szkoda

  Szkoda,że znowu nie odbędą się tam zawody bo gdy były rozgrywane zawody PŚ to bardzo polubiłem ten obiekt.Teraz są tam chyba jakieś problemy z pieniędzmi na utrzymanie skoczni w odpowiednim stanie ale ręki nie dam sobie uciąć.Szkoda ale mam nadzieję,że jeszcze kiedyś powrócą tam zawody LGP bądź PŚ.

 • JaroslavSakala doświadczony

  Szkoda. Może następnym razem się uda...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).