Kento Sakuyama zakończył karierę

 • 2019-06-02 17:34

Powiększa się lista zawodników, którzy po sezonie 2018/2019 postanowili zakończyć sportową karierę. Tym razem decyzję na temat swojej przyszłości podjął Kento Sakuyama. Japończyk nie rozstanie się jednak całkowicie ze skokami.

O zawieszeniu nart na kołku Kento Sakuyama poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie klubu narciarskiego Kitano: - Podjąłem decyzję, aby zakończyć moją sportową karierę. Jestem bardzo wdzięczny Kitano Construction Ski Club za ostatnie dziesięć lat mojej aktywności zawodniczej - informuje zawodnik.

Były już reprezentant Japonii nie zamierza jednak całkowicie rozstać się z uprawianą przez siebie dyscypliną sportową: - Obecnie postaram się wykorzystać zalety z osobistych doświadczeń sportowych, aby zmierzyć się z rolą członka sztabu drużyny Kitano. Bardzo liczę na wasze dalsze wsparcie - zapowiada Sakuyama.

Kento Sakuyama zadebiutował w Pucharze Świata 16 stycznia 2010 roku w Zakopanem, zajmując 21. miejsce. Nigdy jednak nie zdołał zmieścić się w pierwszej dziesiątce zawodów tej rangi. Najlepszy rezultat odnotował 10 marca 2015 roku, kiedy to był osiemnasty w konkursie na normalnej skoczni w Kuopio. Minionej zimy Japończyk wystąpił w krajowych zawodach PŚ w Sapporo, kończąc zmagania na 44. i 43. pozycji.

Zdecydowanie najlepszym okresem startowym dla skoczka z Iiyamy było Letnie Grand Prix w 2015 roku. Sakuyama pięciokrotnie stał wtedy na podium zawodów, odnosząc po drodze wygraną w Hakubie. Sukcesy w konkursach na igelicie pozwoliły mu na odniesienie triumfu w całym cyklu, przed Kennethem Gangnesem i Robertem Kranjcem. Co ciekawe, zarówno Norweg jak i Słoweniec również zakończyli kariery w trakcie lub po zakończeniu sezonu 2018/2019.


Adam Bucholz, źródło: kitano-ski.com
oglądalność: (6597) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Kento, dziękuję za LGP 2015, punkty w PŚ (choć głównie w 3. dziesiątce) i podium PK w Sapporo 2012. Niewiele, ale zawsze coś.

 • Szymon44 stały bywalec
  @wiola4697

  Zgadzam się, podobno też ma zakończyć karierę.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Jedynie co to zostanie właśnie zapamiętany jako zwycięzca LGP 2015 .

 • atalanta stały bywalec

  JednoLetni wojownik. Tylko z tego go zapamiętamy. ;)

 • Oczy Aignera profesor
  @Raptor202 Ciekawy duet

  Ta dwójka mogłaby w przyszłości stworzyć ciekawy, znany duet trenerski. Świat skoków nie zapomniałby o nich tak łatwo. Myślę, że wiele osób chętnie by zobaczyło tę dwójkę razem w gnieździe trenerskim, na przykład w roli szkoleniowców reprezentacji Japonii.

 • Raptor202 weteran
  @Oczy Aignera

  A co to ma do rzeczy, że trenuje w tym samym klubie?

 • Oczy Aignera profesor
  @wiola4697

  Może to być prawda, ponieważ Taku Takeuchi trenuje w tym samym klubie co Kento.

 • wiola4697 weteran
  @sheef

  Podobno jeszcze Taku Takeuchi odchodzi

 • Kolos profesor

  Jak na Japończyka Kento kończy karierę wręcz w wieku niemowlęcym. No ale szans na odnoszenie sukcesów już nie miał.

  Po za latem 2015 niczym się nie wsławił. A i wtedy wygrał LGP bo startował wszędzie gdzie się dało a nie dlatego że był aż tak dobry.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Pechowe LGP 2015

  Dobrze, że Kubacki rozkręcił się latem w innym roku :)

 • sheef weteran
  Skoczkowie, którzy powiedzieli "pas" (aktualizacja)

  Lista zawodników, którzy zdecydowali się na zakończenie swojej kariery w trakcie lub po zakończeniu sezonu zimowego 2018/2019 (stan na 02 czerwca 2019 roku):

  1. Kenneth Gangnes (Norwegia),
  2. Joachim Hauer (Norwegia),
  3. Andreas Stjernen (Norwegia),
  4. Przemysław Kantyka (Polska),
  5. Luca Egloff (Szwajcaria),
  6. Robert Kranjec (Słowenia),
  7. Tomaz Naglić (Słowenia),
  8. Sebastian Colloredo (Włochy),
  9. Damian Skupień (Polska),
  10. Yuto Kinoshita (Japonia),
  11. Kosuke Osanai (Japonia),
  12. Kenta Takehana (Japonia),
  13. Davide Bresadola (Włochy),
  14. Andreas Kofler (Austria),
  15. Lukas Hlava (Czechy),
  16. Kento Sakuyama (Japonia).

  Jak dotąd swoją przygodę ze skokami zakończyło czterech Japończyków, trzech Norwegów, dwóch Polaków, dwóch Słoweńców, dwóch Włochów, jeden Szwajcar, jeden Austriak oraz jeden Czech.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).