Jakub Wolny przed sezonem 2019/20: Znów chcemy wygrać Puchar Narodów!

 • 2019-06-05 17:50

Miniona zima w wykonaniu Jakuba Wolnego była kolejnym krokiem naprzód w hierchii światowych skoków. Członek klubu z Bystrej zgromadził 328 punktów, co dało mu 22. miejsce w klasyfikacji końcowej 40. sezonu Pucharu Świata, podczas której szczególną furorę robił na skoczniach do lotów narciarskich. 24-latek - pasjonujący się Formułą 1 - opowiedział nam o przygotowaniach do następnej zimy pod okiem Michala Dolezala, a także zdradził nam lokalizację, w której tego lata na żywo będzie kibicował Robertowi Kubicy.

- Po zakończeniu zimy pojawił się głód skakania Skakanie na nartach to jedna z moich ulubionych czynności, więc musiało tak być. Fajnie, że wróciliśmy na rozbieg, a pierwsze próby? Są na zapoznanie, ale już sprawiają przyjemność. Poprzedni sezon był udany, jednak to nie jest to, co by mnie usatysfakcjonowało. Wiem, że stać mnie na więcej. Teraz robię wszystko, aby tak było. Michal Dolezal nie jest wyłącznie naszym kolegą, lecz trenerem, z którym dobrze nam się współpracuje. To bardzo konkretny szkoleniowiec i każdy z nas uważa, że nominowanie go na następcę Stefana Horngachera było najlepszą możliwą decyzją - zapewnia zawodnik z Wilkowic.

- Nie wejdziemy trenerowi na głowę. Co prawda, jestem najmłodszym członkiem zespołu, natomiast wszyscy jesteśmy na tyle dojrzali i mamy tak poukładane w głowie, że nikt nie ma ochoty na takie praktyki - kontynuuje Wolny, który do kadry A został włączony przez trenera Horngachera. - Trzy lata temu, podczas spotkania z mediami w Szczyrku, byłem wystraszonym statystą, ponieważ nikt nie chciał robić ze mną wywiadów <śmiech>... 

- Jednym z głównych celów podczas kolejnej zimy będą mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Mowa o głównej imprezie sezonu, podczas której każdy będzie chciał pokazać maksimum potencjału. Nie zapominajmy jednak o Pucharze Świata, ponieważ to bardzo ważny cykl, natomiast dziwnym rozwiązaniem jest umieszczenie mistrzostw świata w lotach na końcu kalendarza, już po przyznaniu Kryształowej Kuli. Czy budowanie formy na konkretny punkt sezonu jest możliwe? Trudno stwierdzić. To bardzo skomplikowane zadanie. My będziemy skupiać się na utrzymaniu równej formy przez całą zimę - zapowiada 24-latek.

- Nie będziemy próbowali niczego udowadniać Stefanowi Horngacherowi. Podjął decyzję, którą należy uszanować, a naszym celem jest ponowna wygrana w klasyfikacji Pucharu Narodów! Zamieszanie wokół zmiany szkoleniowca w finałowej fazie sezonu nie było korzystne dla nas, zawodników, gdyż każdy żył w niepewności. Ten etap jest już jednak za nami, to przeszłość - mówi mistrz świata juniorów z 2014 roku. 

W marcu Jakub Wolny deklarował chęć wyjazdu na jedną z rund tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Gdzie nasz reprezentant będzie obserwował najlepszych kierowców wyścigowych świata? - Wraz ze Stefanem Hulą wybieram się na Grand Prix Austrii (30 czerwca - przyp. red.). Patrząc na sytuację Roberta Kubicy czuję frustrację, ponieważ sportowiec robi wszystko, co w jego mocy, a z takim bolidem nie da się niczego osiągnąć. 

Jakub Wolny to jedyny członek aktualnej kadry A, który dotąd nie stanął na ślubnym kobiercu. Jak sam zawodnik reaguje na żarty mówiące o tym, iż dzierży miano ostatniego singla w drużynie? - Został jeszcze Piotrek! Jest nas dwóch, więc kto wie? Może zrobimy jakieś wspólne wesele w przyszłości <śmiech>...

Korespondencja ze Szczyrku, Dominik Formela i Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2308) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @TheDriger

  Na razie to tylko projekty. Moim zdaniem MŚ w lotach pozostaną w kalendarzu.

 • King weteran
  @TheDriger

  Jeśli spojrzeć na to z innej strony to będą to ostatnie dwie szanse zdobycia medalu w "starej formule". Zależy jak dany zawodnik na to patrzy. Według mnie te MŚwL wcale nie stracą na swoim prestiżu przez to, że po 2022 roku ich nie będzie. Jeśli już to mogą trochę nawet zyskać.

 • atalanta początkujący

  Życzę mu, żeby w nadchodzącym sezonie zrobił taki sam progres jak w poprzednim, a może jeszcze większy. No i wygrania Pucharu Narodów też mu (i innym) życzę. :)

 • TheDriger początkujący

  Zastanawiam się tylko nad jednym. Czy te MŚ w Lotach 2020,2022 będą miały jakikolwiek prestiż skoro wiemy, że od 2023 ta impreza przestanie istnieć. Jest to dość dziwna sytuacja, uważam że FlS swój pomysł mógł wprowadzić od razu albo po prostu nie ujawniać tych planów tak szybko.

 • Raptor202 doświadczony

  Jakub Wolny - "MŚ w lotach to impreza docelowa sezonu"

  Ból pewnej części ciała u dervisha za 3...2...1...

 • Matthias88 bywalec
  Nasi skoczkowie jako kolarze?

  Ciekawy artykulik: https://naszosie.pl/2019/06/05/dal-nam-przyklad-primoz-roglic-co-dzis-czynic-mamy/

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Profil zawodnika

  Profil Kuby Wolnego na naszym portalu ma jedną z najlepszych metryk tutaj. Zazwyczaj skoczkowie mają stan cywilny określony mianem kawaler, a Kuba ma status wolny (chyba specjalnie). Metryka informuje także o tym, że Kuba posługuje się językiem angielskim, a polskim już nie. Na naszym portalu są takie profile, z których można się pośmiać, choć mam nadzieję, że ich aktualizacja ruszy wkrótce pełną parą.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).