Evelyn Insam zakończyła karierę

 • 2019-06-05 22:33

Starsza siostra Aleksa Insama - Evelyn - kończy przygodę ze skokami narciarskimi. 25-latka przerwała karierę po sezonie olimpijskim, a tej wiosny definitywnie ją zakończyła. - Czas się pożegnać - napisała w kierunku fanów i przyjaciół ze świata sportu.

- Szesnaście lat po oddaniu pierwszych skoków patrzę na swoją szczęśliwą i pełną zabawy karierę. Cieszę się i jestem dumna z chwil, których miałam okazję doświadczyć. Z głębi serca dziękuję wszystkim, którzy mi to umożliwili, byli przy mnie i wspierali przez lata. Sprawiliście, że miałam możliwość przeżycia niesamowitego czasu. Bez was nie byłoby to możliwe. Jestem wdzięczna każdej osobie, która w trakcie mojej kariery przyczyniła się do tego, że dziś jestem taką osobą - pisze Włoszka na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Insam najlepsze rezultaty odnotowała w latach 2013-2014. Wywalczyła wówczas srebrny medal mistrzostw świata juniorów w Libercu (2013), a także stanęła na podium w zawodach Pucharu Świata w Schonach (2013) oraz w Rasnovie (2014).

Siostra Aleksa, uważanego za największą nadzieję włoskich skoków, po raz ostatni na arenie międzynarodowej zaprezentowała się podczas zeszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich. Insam w południowokoreańskim Pjongczangu zajęła przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko przedstawicielkę gospodarzy - Park Guy-Lim. Znacznie lepiej spisała się cztery lata wcześniej w Soczi, gdzie otarła się o medal - finiszując na 5. pozycji.

- Chcę zająć się czymś innym niż skoki narciarskie. Być może ta przerwa zaowocuje definitywnym zakończeniem mojej kariery sportowej, a być może jeszcze wrócę do rywalizacji - poinformowała swoich kibiców wiosną 2018 roku. 

Ostatecznie Insam postanowiła nie wracać do sportu, w którym czterokrotnie mierzyła się w światowym czempionacie. Najlepiej spisywała się w Oslo (2011) i Predazzo (2013), gdzie plasowała się na ósmej lokacie.

W nadchodzącym sezonie kobiecą kadrę narodową we Włoszech tworzyć będą trzy zawodniczki. Mowa o siostrach Malsiner - Larze i Manueli, a także o wicemistrzyni świata z 2011 roku - Elenie Runggaldier. Szkoleniem wspomnianego trio zajmuje się Janko Zwitter.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2787) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Evelyn, niestety pochodząc z kraju takiego jak Włochy nawet mimo talentu nie da się wiele osiągnąć w skokach narciarskich. Ale dziękuję za srebro MŚJ i 2 podia PŚ (no i wysoką pozycję na ZIO).

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Hollywood

  Na wysokiego, przystojnego Alexa już czeka Hollywood, jak to mówili Włodzimierz Szaranowicz i Przemysław Babiarz. Na Evelyn raczej nie, choć niczego nie można wykluczać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).