LOTOS Cup 2019: Trzy zwycięstwa dla AZS-u Zakopane

 • 2019-06-15 23:42

Za nami kolejny piękny i słoneczny dzień na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, gdzie w sobotę rozegrany został drugi konkurs skoków narciarskich podczas I letniej edycji zawodów LOTOS Cup 2019. Po raz kolejny najwięcej złotych medali w Narodowym Programie Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" zgarnęli reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy triumfowali w trzech kategoriach wiekowych: Dziewczęta, Junior oraz Senior.

Dwa zwycięstwa podczas tej edycji LOTOS Cup 2019 w Szczyrku odniósł Adam Niżnik z klubu TS Wisła Zakopane. 17-latek w pierwszej serii konkursowej uzyskał 93,5 metra, a w finale skoczył metr dalej i tym samym triumfował w kategorii Juniorzy Młodsi. – Dzisiejszy konkurs uważam za średnio udany dla mnie. Pomimo że wygrałem, to nie były to skoki takie, na jakie mnie stać. Muszę dopracować jeszcze detale i będzie bardzo dobrze – ocenia swój występ Adam Niżnik. – Skocznia była dobrze przygotowana, igielit nie był suchy, co dawało nam pełną kontrole przy lądowaniu. Warunki na skoczni były dobre i cieszę się z tego, że były one w miarę sprawiedliwe dla wszystkich – podsumowuje złoty medalista.

Tuż za Niżnikiem uplasował się Robert Ryś z klubu LKS Olimpia Goleszów, który oddał skoki na odległość 94,5 oraz 93,5 metra. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Jarosz (90 i 93 m), który również reprezentuje barwy klubu TS Wisły Zakopane.

Wśród Młodzików najlepszy okazał się Klemens Joniak. Reprezentant klubu LKS Poroniec Poronin skakał odpowiednio 75,5 oraz 74 metry i drugiego Jana Rzadkosza (73 i 78 m) z TS Wisły Zakopane pokonał o 0,9 punktu. – Według mnie dzisiejsze zawody były równe dla wszystkich, chociaż zdarzały się złe warunki, lecz to nie wpłynęło na przebieg konkursu. Zawody jak zwykle były dobrze zorganizowane i wszystko było dopracowane – chwali organizatorów Joniak. – Mój pierwszy skok był bardzo dobry, niestety w drugim pojawiły się błędy, ale ze skoków jak najbardziej mogę być zadowolony. Chociaż wiem, że jest jeszcze nad czym pracować – podsumowuje podopieczny Andrzeja Gąsienicy.

Brązowy medal wywalczył Marcin Wróbel z zakopiańskiego AZS-u, który w pierwszej serii skoczył 73,5 metra, a w finale wylądował trzy metry dalej.

Medaliści sobotnich zawodów:

Dzieci Młodsze

 1. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Szymon Byrski - KS Chochołów
 3. Jan Krużołek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Dziewczęta

 1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane
 2. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk

Dzieci Starsze

 1. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 3. Wojciech Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Młodzicy

 1. Klemens Joniak - LKS Klimczok Bystra
 2. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Kobiety

 1. Kinga Rajda - SSR LZS Sokół Szczyrk
 2. Joanna Szwab - AZS Zakopane
 3. Anna Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice

Juniorzy Młodsi

 1. Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane
 2. Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów
 3. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane

Juniorzy

 1. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
 2. Stanisław Ciszek - AZS Zakopane
 3. Piotr Kudzia - LKS Klimczok Bystra

Seniorzy

 1. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
 2. Szczepan Kupczak - KS AZS AWF Katowice
 3. Adam Ruda - SSR LZS Sokół Szczyrk

Pełne wyniki wszystkich kategorii wiekowych znajdziesz >>>TUTAJ<<<


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2244) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @PoloTajner4ever

  Łukasz Bukowski, czyli polski Maksim Siergiejew.

 • PoloTajner4ever początkujący
  @Agent99 Bukowski

  Rzekomo Bukowski ma status aktywnego na stronach FISu. Ale jego brak to akurat mała strata, nic nie pokazał nigdy. Dobrze, że Ruda wrócił.

 • Agent99 doświadczony
  Adam Ruda

  Ciekawe, czy dostanie szanse pokazania swoich możliwości w FIS-Cupie. Obawiałem się, że tamten występ był tylko incydentem, całe szczęście się myliłem, bo wszystko na to wskazuje, że Adam powraca do profesjonalnego skakania, a patrząc na sytuacje kadrową naszej reprezentancji to naprawdę dobra wiadomość. Dziwi mnie brak Bukowskiego. Czyżby zakończył karierę?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).