Skład Polek na zawody FIS Cup w Szczyrku, Karpiel przeszła zabieg

 • 2019-07-03 12:16

Już w najbliższy weekend na skoczni HS-106 w Szczyrku odbędzie się inauguracja cyklu FIS Cup kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich. Na starcie pierwszych w sezonie konkursów zobaczymy siedem reprezentantek Polski. Trener naszych skoczkiń - Łukasz Kruczek ogłosił skład biało-czerwonych na te zawody. 

6 i 7 lipca 2019 roku na Skalitem powalczą cztery zawodniczki Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet - Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab i Nicole Konderla oraz trzy skoczkinie spoza kadry: Joanna Kil, Magdalena Pałasz i Nikola Pietraszko. 

W składzie reprezentacji Polski na zawody FIS Cup w Szczyrku zabrakło Kamili Karpiel – obecnie naszej najlepszej zawodniczki. Przed rokiem Karpiel doznała kontuzji kolana i przeszła wówczas operację. Zawodniczka od roku zmagała się jednak z bólem kolana. Zdecydowano się przeprowadzić ponowne kompleksowe badania, które wykazały, że konieczny jest zabieg. Nasza reprezentantka w środę, 3 lipca przeszła operację. Teraz Kamilę Karpiel czeka rehabilitacja. 

Program zawodów:
06.07.2019, sobota
- 09:00 - oficjalny trening
- 09:45 - seria próbna
- 10:30 - pierwsza seria konkursowa
               seria finałowa
               ceremonia wręczenia nagród 
07.07.2019, niedziela
- 09:00 - seria próbna
- 09:45 - pierwsza seria konkursowa
               seria finałowa
               ceremonia wręczenia nagród

O składzie Polski na zawody FIS Cup mężczyzn w Szczyrku pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (3818) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Kamila. Jesteś ważnym elementem naszej reprezentacji.

 • Bernat__Sola profesor
  @Ikjas

  Zresztą nawet gdyby była z 2005, to mogliby ją dopuścić, w ubiegłym sezonie w którymś z ostatnich FIS Cupów startowała Chinka z 2004.

 • Tomek88 profesor
  Szybkiego powrotu do zdrowia

  Oby Kamila wyzdrowiała do sezonu zimowego bo bez niej polska reprezentacja kobiet straci na sile.Oby tylko ta kontuzja nie przystopowała rozwoju Kamili,ponieważ minionej zimy udowadniała ona że może być w przyszłości dobrą zawodniczką.

 • atalanta doświadczony

  Miejmy nadzieję, że Kamila do zimy się wykuruje, bo to byłaby poważna strata dla naszej reprezentacji.

 • wiola4697 profesor

  Szybkiego powrotu do zdrowia, Kamila! :)

 • Szymon44 doświadczony

  No proszę. Jednak Magdalena Pałasz nadal skacze.

 • Oczy Aignera profesor
  Problem

  Oby ta rehabilitacja nie opóźniła przygotowań do sezonu zimowego. Kamila starty w letnich zawodach sobie odpuści.

 • Ikjas bywalec
  @Egzotyczny

  Wiktoria mogłaby wystartować gdyby miała fis code, gdyż nie liczy się data urodzin, a jedynie rok urodzenia:
  "Parti[***]tion Right for FCJ-W Competitions
  2.1 a) Competitors, who are born in 2004 or earlier;" a utworzenie FIS codu chyba nie jest tak trudną przeszkodą, żeby nie startowała w zawodach.

 • Egzotyczny początkujący
  @Ikjas

  Kamili nie ma, ponieważ odezwała się kontuzja z którą zmagała się cały poprzedni rok i dziś Kamila przeszła operację.
  Wiktorii natomiast nie ma, ponieważ nie ma jeszcze ukończonych 15 lat, a co za tym idzie nie może startować jeszcze w zawodach FC/PK/LGP.

 • Ikjas bywalec

  Ciekawe dlaczego brakuje Kamili Karpiel i Wiktorii Przybyły, która ostatnio w Lotos Cupie dobrze skakała i raz pokonała Magdę Pałasz nie mówiąc o Pietraszko, która była gorsza od kilku młodszych zawodniczek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).