Maciej Kot komentuje inaugurację sezonu letniego: Było lepiej niż zimą

 • 2019-07-06 21:28

Dominatorem premierowego weekendu tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego okazał się Jewgienij Klimow, który wygrał oba konkursy w Kranju. Najjaśniejszym punktem polskiej reprezentacji był Maciej Kot, który na obiekcie Bauhenk (HS109) plasował się na czwartej i piątej pozycji. Zawodnik przyznaje, iż takie rozpoczęcie sezonu 2019/20 uważa za pozytywne, ale zdaje sobie sprawę z ogromu pracy, którą nadal ma do wykonania, aby wrócić do światowej czołówki.

Maciej KotMaciej Kot
Maciej KotMaciej Kot

- To był udany początek letnich startów. Zarówno dla mnie, jak i dla całej drużyny. Na gratulacje jednak za wcześnie, ponieważ priorytety i cele są zupełnie inne. Niemniej, taka inauguracja na pewno daje dużo, jeśli chodzi o przygotowanie do sezonu zimowego i realizację mniejszych celów. Najważniejsze, iż oddawałem niezłe oraz powtarzalne skoki - mówi Maciej Kot w rozmowie z serwisem Skijumping.pl po sobotnich zawodach w Słowenii.

Drużynowy mistrz świata z 2017 roku dwukrotnie plasował się tuż za podium, ale jego strata do triumfujących Klimowa i Timiego Zajca była spora. Jak podchodzi do tego członek kadry narodowej A, który został oddelegowany do występów na drugoligowej arenie? - My przywiązujemy wagę do jakości skoków i ich regularności. Fakt, w sobotę strata do zwycięzcy rzeczywiście była duża, ale nie wynikała ona tylko z poziomu oddawanych skoków. Z drugiej strony, mówimy o zawodnikach, którzy w poprzednim sezonie wygrywali zawody rangi Pucharu Świata, więc poziom konkursów w Kranju był naprawdę wysoki.

Czy rzeczona powtarzalność i jakość skoków satysfakcjonuje 28-latka na tym etapie przygotowań do zimy? - Było lepiej niż w trakcie poprzedniej zimy, natomiast przede mną jeszcze długa droga, aby wrócić do optymalnej dyspozycji. Pracujemy nad tym, aby skakać naturalnie, swoją indywidualną techniką i wykorzystywać swoje mocne strony. Można powiedzieć, iż na tym etapie pracujemy nad podstawą.

Pod koniec czerwca informowaliśmy o wymianie między kadrami A i B. Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł trenowali z kadrą Michala Dolezala, natomiast Maciej Kot i Stefan Hula ćwiczyli pod okiem grupy Macieja Maciusiaka. Jak zakopiańczyk ocenia tego typu ruchy w reprezentacji? - To konsekwentne realizowanie zapowiadanego planu. W gruncie rzeczy chodzi o to, żeby zawodnicy znali metodologię działań innego sztabu, kiedy są wysyłani z nimi na konkursy. Jest to też pogłębienie współpracy między naszymi grupami.

Czy powołanie do występów w Pucharze Kontynentalnym było dla Kota zaskoczeniem? - Mój start w Pucharze Kontynentalnym to szansa na zwiększenie kwoty startowej, bo już w marcu byłem bliski zdobycia kolejnego miejsca dla Polski, a to bardzo ważne w kontekście zimy. Do tego jest to dla mnie dobry trening. Nie tylko techniki, ale i głowy. Muszę zbierać jak najwięcej pewności siebie. Byłem pozytywnie nastawiony do tego weekendu i myślę, iż ten start niósł dużo korzyści.

Kot - wraz z resztą reprezentacji Polski - już 19 lipca występem w kwalifikacjach rozpocznie tegoroczną edycję Letniego Grand Prix. Wydarzenie będzie miało miejsce w Wiśle-Malince na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, gdzie Polacy potrenują w przyszłym tygodniu. W tym czasie Biało-Czerwoni odpuszczą występ w Letnim Pucharze Kontynentalnym w kazachskim Szczuczyńsku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@andrzejstekala które miejsce dzisiaj? 😆✋🏻 #coc #kranj #TeamPoland #skijumpin #kocur #steki

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9754) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @Oczy Aignera

  Rok temu na LGP we Wiśle Kot był 11 mimo kiepskiej formy. Pojedynczy wynik w ramach LGP niewiele znaczy, dużo bardziej miarodajne jest ocenianie na podstawie całościowych występów na koniec LGP.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  @Luk

  W Wiśle obsada powinna być całkiem mocna, więc Maciek musiałby się spiąć, aby wskoczyć do czołowej dziesiątki. Sama lokata w konkursie to jedno, a jakość skoków to druga kwestia. Czasami mimo dobrego miejsca zawodnik może nie być zadowolony ze swoich prób. U Maćka takie przypadki występowały częściej.

 • Luk weteran
  @Oczy Aignera

  Dla mnie będzie OK, jeśli Maciek będzie w czołowej dziesiątce. Wynik w czołowej "20" podczas Letniej GP, gdzie wiele skoczków odpuszcza zawody i traktuje je treningowo, to mimo wszystko słaby wynik.

 • Oczy Aignera stały bywalec
  Czas pokaże

  Bardzo istotnym sprawdzaniem dla Maćka będzie indywidualny konkurs LGP w Wiśle. Jeżeli tam uzyska lokatę w czołowej dwudziestce, to wtedy będzie to sygnał oznaczający powrót do dawnej, solidnej dyspozycji. Kluczowe jest wyeliminowanie błędów, a następnie praca nad techniką. Jedyny problem może objawić się w tym, o czym powiedział Maciek, czyli o skakaniu w swoim indywidualnym stylu, ponieważ wtedy ponownie mogą wkraść się pewne błędy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).