FC Pań w Szczyrku: Rogelj ponownie górą, Rajda siódma

 • 2019-07-07 11:11

Spela Rogelj ze Słowenii odniosła drugie zwycięstwo podczas premierowego weekendu cyklu FIS Cup 2019/20. Do serii finałowej zawodów rozpoczętych z godzinnym opóźnieniem awansowało sześć Polek, a najlepszą z nich okazała się mieszkanka Szczyrku - Kinga Rajda.

Nie o 9:45, jak zakładał program zawodów, a o 10:45 skoczkinie przystąpiły do rywalizacji na kompleksie skoczni Skalite. Powodem takiej sytuacji - podobnie jak w sobotę w przypadku popołudniowego starcia mężczyzn - był zbyt silny wiatr. Po przełożeniu startu zmagań warunki uległy poprawie, jednak zmienne podmuchy miały duży wpływ na wyniki osiągane przez poszczególne uczestniczki konkursu. Nie wpłynęło to jednak na układ miejsc na podium, który odpowiadał temu z inauguracji trzecioligowego cyklu. Raz jeszcze wygrała Słowenka Spela Rogelj (88 i 96,5 metra) przed Karoliną Indrackovą (96 oraz 95,5 metra) z Czech i Yuką Seto (97,5 oraz 98,5 metra) z Japonii. Zawody mogły paść łupem ostatniej z grona wymienionych, która nie tylko prowadziła na półmetku, ale i w finale oddała najdłuższy skok konkursu. Tak się nie stało, gdyż problemy przy lądowaniu i upadek w decydującej próbie odebrał Azjatce szansę na triumf i zepchnął ją na trzecią lokatę.

W niedzielne przedpołudnie smakiem podium musiały obejść się m.in. Gyda Westvold Hansen oraz Daniela Haralambie, które tym razem ominęły problemy podczas kontroli sprzętu. Norweżka uplasowała się na czwartej pozycji, Rumunka była szósta, a rozdzieliła je Klara Ulrichova z Czech. Za tą trójką sklasyfikowana została najlepsza spośród podopiecznych trenera Łukasza Kruczka - Kinga Rajda. 18-latka rozpoczęła niedzielny występ przeciętnie, ponieważ lot mierzący 79,5 metra po pierwszej rundzie dawał jej dopiero 12. miejsce, ale druga nota serii finałowej i skok na odległość 95,5 metra dał jej awans na 7. lokatę.

Poprawę względem sobotnich zawodów zaliczyła Nicole Konderla. Debiutantka w kadrze narodowej wywalczyła 17. miejsce, natomiast znaczny regres zanotowała Joanna Szwab. Piąta skoczkini konkursu inaugurującego FIS Cup 2019/20 w niedzielę otworzyła trzecią dziesiątkę. Jeszcze gorzej wypadła Anna Twardosz, która uzyskała 25. notę łączną dnia. Kolejne punkty zgarnęły też Magdalena Pałasz (27. miejsce) oraz Joanna Kil (28. pozycja). Udział w zmaganiach na pierwszej serii zakończyła autorka najkrótszego skoku dnia - Nikola Pietraszko (47 metrów).

Liderką tzw. trzeciej ligi jest Rogelj, która prowadzi z kompletem punktów. Druga jest Indrackova, tracąca do Słowenki 40 "oczek". Najwyżej z Polek plasuje się Rajda, której 65 punktów daje szóstą lokatę.

Następnym przystankiem cyklu FIS Cup 2019/20 będzie Szczuczyńsk. Konkursy na skoczni normalnej w Kazachstanie - bez udziału Polek - zaplanowano na 11 i 12 lipca.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań 2019/20 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3901) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • szulcu9631 bywalec
  @Xander1

  Skoro wrócił Łukasz Kruczek, to i musiał wrócić Xander Pesymisto-Krytykant. :]

 • Szymon_ski_jump_444 bywalec
  @Xander1

  Ciekawe co będzie z Kamilą Karpiel

 • Ikjas początkujący

  Nicole Konderla pod okiem Kruczka zrobiła bardzo duży postęp. W zimie traciła do 6 polskiej zawodniczki (Kil/Pałasz) po 5-10 metrów na skoczni średniej, a teraz przeskakuje te dziewczyny o 10 metrów i walczy o numer 4 w polskiej kadrze.

 • Xander1 weteran

  Oj coś słabo idzie Kruczkowi. Początek lata bardzo kiepski. Rajda oddaje tylko pojedyńcze dobre skoki. Szwab wczoraj dobrze, ale dzis wyraźnie słabiej. Pozostałe jeszcze słabiej. Oby tylko zmiana trenera na Kruczka nie okazała sie wielkim błedem.

 • oculimeisemper początkujący

  Na szczególną pochwałę zasługują drugie skoki Kingi (we wczorajszym i dzisiejszym konkursie). Wczoraj w drugiej serii oddała czwarty najlepszy skok, a dziś drugi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).