FC Pań w Szczuczyńsku: Wygrana Irmy Machinii

• 2019-07-12 16:10

Irma Machinia została triumfatorką piątkowego konkursu FIS Cup pań w Szczuczyńsku (HS99). Reprezentantka Rosji odniosła wygraną po skokach na odległość 87,5 m i 81 m. Drugie miejsce zajęła czwartkowa zwyciężczyni, Walentina Sdierżykowa. Trzecia była Kristina Prokopiewa.

Na półmetku rywalizacji prowadziła Irma Machinia. Reprezentantka Rosji oddała skok na odległość 87,5 metra, dzięki czemu wyprzedzała o 5,3 punktu triumfatorkę czwartkowych zawodów, Walentinę Sdierżykową (85,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Kristina Prokopiewa (82,5 m).

Tuż za czołową trójką plasowała się Koreanka Guy-lim Park (84 m). Piąta była Rosjanka Alina Borodina (79,5 m), zaś szósta - Austriaczka Julia Huber (80,5 m).

W finale Irma Machinia przypięczętowała swój triumf lotem na 81 metr. Rosjanka pokonała drugą Walentinę Sdierżykową (81,5 m) różnicą 5,2 punktu. Trzecią lokatę zachowała Kristina Prokopiewa, która w drugiej serii uzyskała rezultat 80,5 metra.

Na czwartej pozycji rywalizację zakończyła Alina Borodina (79,5 m), przed Weroniką Szyszkiną (79,5 m) oraz Julią Huber (79 m). Siódma była Guy-lim Park (79 m), ósma Aleksandra Barancewa (80 m), dziewiąta Kaede Narita (78,5 m), natomiast dziesiąta - Jelizawieta Mochowa (69 m).

Cały piątkowy konkurs został rozegrany z 22. platformy.

Dla triumfatorki zawodów, piątkowy konkurs w Szczuczyńsku był dopiero drugim startem w karierze w zawodach międzynarodowych pod egidą FIS. Dzień wcześniej, niespełna 17-letnia Irma Machinia zajęła w Kazachstanie szóstą pozycję.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup pań na czele znajduje się Słowenka Spela Rogelj (200 pkt.) przed Walentiną Sdierżykową (180 pkt.) oraz Czeszką Karoliną Indrackovą (160 pkt.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski jest czternasta Kinga Rajda (65 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup pań odbędą się za trzy tygodnie, 3-4 sierpnia w słoweńskim Ljubnie (HS94). Większość uczestniczek zmagań w Szczuczyńsku wystąpi natomiast w sobotę i niedzielę w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbywa się w tej samej miejscowości.