FC Pań w Szczuczyńsku: Wygrana Irmy Machinii

 • 2019-07-12 16:10

Irma Machinia została triumfatorką piątkowego konkursu FIS Cup pań w Szczuczyńsku (HS99). Reprezentantka Rosji odniosła wygraną po skokach na odległość 87,5 m i 81 m. Drugie miejsce zajęła czwartkowa zwyciężczyni, Walentina Sdierżykowa. Trzecia była Kristina Prokopiewa.

Na półmetku rywalizacji prowadziła Irma Machinia. Reprezentantka Rosji oddała skok na odległość 87,5 metra, dzięki czemu wyprzedzała o 5,3 punktu triumfatorkę czwartkowych zawodów, Walentinę Sdierżykową (85,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Kristina Prokopiewa (82,5 m).

Tuż za czołową trójką plasowała się Koreanka Guy-lim Park (84 m). Piąta była Rosjanka Alina Borodina (79,5 m), zaś szósta - Austriaczka Julia Huber (80,5 m).

W finale Irma Machinia przypięczętowała swój triumf lotem na 81 metr. Rosjanka pokonała drugą Walentinę Sdierżykową (81,5 m) różnicą 5,2 punktu. Trzecią lokatę zachowała Kristina Prokopiewa, która w drugiej serii uzyskała rezultat 80,5 metra.

Na czwartej pozycji rywalizację zakończyła Alina Borodina (79,5 m), przed Weroniką Szyszkiną (79,5 m) oraz Julią Huber (79 m). Siódma była Guy-lim Park (79 m), ósma Aleksandra Barancewa (80 m), dziewiąta Kaede Narita (78,5 m), natomiast dziesiąta - Jelizawieta Mochowa (69 m).

Cały piątkowy konkurs został rozegrany z 22. platformy.

Dla triumfatorki zawodów, piątkowy konkurs w Szczuczyńsku był dopiero drugim startem w karierze w zawodach międzynarodowych pod egidą FIS. Dzień wcześniej, niespełna 17-letnia Irma Machinia zajęła w Kazachstanie szóstą pozycję.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup pań na czele znajduje się Słowenka Spela Rogelj (200 pkt.) przed Walentiną Sdierżykową (180 pkt.) oraz Czeszką Karoliną Indrackovą (160 pkt.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski jest czternasta Kinga Rajda (65 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup pań odbędą się za trzy tygodnie, 3-4 sierpnia w słoweńskim Ljubnie (HS94). Większość uczestniczek zmagań w Szczuczyńsku wystąpi natomiast w sobotę i niedzielę w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbywa się w tej samej miejscowości.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań 2019/20 >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1633) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Piskunowa za jeden skok wyższa nota niż Tuchtajewa i Toropczenowa za dwa.

 • pi0ter bywalec
  Sdierżykowa

  Zupełnie ładna jest

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).